• 1
  • 80
  • 81
  • 82
  • 83
  • 84
  • 124
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
usani - напреднал
Има ли в настройките на Натурелката да пуска помпата под примерно 5 градуса, с цел да не замръзне водата?Или да слагам антифризец.
съб ное 23, 2019 6:19 pmfilmatoplo написа:
Феролито Р-7 ли е .тоест 35 киловата .
да
filmatoplo - майстор
По принцип ако трябва да се внедри Натурелска платка в самата горелка на мястото на старото Феролско управление -това отнема 2 дни ако трябва стане професионално и в последствие да не падне платката от вибрациите.Правил съм го и за 1 ден почти пропускайки обеда ,при положение че знам какво правя ,ако нямате опит е рисковано .Ако не намерите кой да се справи.
filmatoplo - майстор
По принцип ако трябва да се внедри Натурелска платка в самата горелка на мястото на старото Феролско управление -това отнема 2 дни ако трябва стане професионално и в последствие да не падне платката от вибрациите.Правил съм го и за 1 ден почти пропускайки обеда ,при положение че знам какво правя ,ако нямате опит е рисковано .Ако не намерите кой да се справи.
нед ное 24, 2019 12:57 pmfilmatoplo написа:
По принцип ако трябва да се внедри Натурелска платка в самата горелка на мястото на старото Феролско управление -това отнема 2 дни ако трябва стане професионално и в последствие да не падне платката от вибрациите.Правил съм го и за 1 ден почти пропускайки обеда ,при положение че знам какво правя ,ако нямате опит е рисковано .Ако не намерите кой да се справи.
имате предвид, че трябва здраво да се хване ли? По принцип почти няма вибрации тази горелка
filmatoplo - майстор
Има при вентилиране .
ventzi48 - специалист
Здравейте.
Снощи се получи прегряване при работата на горелката. Зареждащият шнек работеше непрекъснато независимо, че имаше команда за изключване от превишена температура. Изключих захранването на шнека до изгаряне на всички пелети които бяха в горивната камера. След като приключи процедурата по гасене на горелката отново включих шнека който отново заработи без прекъсване. Снощи изключих горелката от захранване като си мислех, че има някаква грешка и сутринта ще заработи нормално но отново се включи шнека без команда за запалване. Управлението ми има функция за вътрешен шнек и реших да превключа основния шнек в изхода за вътрешен. Подадох команда за запалване и всичко тръгна нормално. По моя преценка нещо се е повредило на изхода който захранва основния шнек. Ако някой има идея моля да даде съвет. Има ли вероятност нещо друго да се повреди? Сега не е момента да се правят ремонти.
ventzi48 - специалист
Здравейте.
Снощи се получи прегряване при работата на горелката. Зареждащият шнек работеше непрекъснато независимо, че имаше команда за изключване от превишена температура. Изключих захранването на шнека до изгаряне на всички пелети които бяха в горивната камера. След като приключи процедурата по гасене на горелката отново включих шнека който отново заработи без прекъсване. Снощи изключих горелката от захранване като си мислех, че има някаква грешка и сутринта ще заработи нормално но отново се включи шнека без команда за запалване. Управлението ми има функция за вътрешен шнек и реших да превключа основния шнек в изхода за вътрешен. Подадох команда за запалване и всичко тръгна нормално. По моя преценка нещо се е повредило на изхода който захранва основния шнек. Ако някой има идея моля да даде съвет. Има ли вероятност нещо друго да се повреди? Сега не е момента да се правят ремонти.
kabel96 - специалист
Най вероятно е изгорял симистора на платката.Срещал съм проблема и при други марки контролери.
Венци, не се сещам каква ти е горелката.
Така, както описваш нещата, мисля че си сменил оригинално управление на някаква горелка с Натурела.
При аварийно гасене, трябва да работи само малкия вътрешен шнек. Натурела работи така. Вероятно си объркал пъвоначално свързването на изпълнителните устройства (шнековете) по изходите на платката, а сега, разменяйки кабелите на шнековете, си оправил нещата. Свързал си шнека на изхода за малкия шнек на Натурелата, което е неправилно, от гледна точка различното устройство на горелките.
Затова трябва да се прави от човек, който знае какво що.

Друга възможност е ако имаш авариен термостат, който се възстановява ръчно.
  • 1
  • 80
  • 81
  • 82
  • 83
  • 84
  • 124

Тема "НАТУРЕЛА" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: