Най - вълнуващия въпрос зимно време.
пон яну 16, 2023 1:44 pmdimos1975 написа:
....Ако искаш дръпни щепсела докато гори горелката ти за пробата.;)
Ко речи? Това упражнение колко пъти да го играя?
Да падам за 50 щото да покажа на новобранеца, че може да се направят повече от 10, евентуално?!

Когато си тук за съвет, не давай такъв!
Ползвай със здраве и безаварийно тварението си!

пп. Специално, заради този пост, ще го направя и то отново заковано, във видео!
Ако някой се е съмнявал, да си гледа работата, хаха!
dimos1975 - помощник
пон яну 16, 2023 2:06 pmТрифон П.Трифонов написа:
пон яну 16, 2023 1:44 pmdimos1975 написа:
....Ако искаш дръпни щепсела докато гори горелката ти за пробата.;)
Ко речи? Това упражнение колко пъти да го играя?
Да падам за 50 щото да покажа на новобранеца, че може да се направят повече от 10, евентуално?!

Когато си тук за съвет, не давай такъв!
Ползвай със здраве и безаварийно тварението си!

пп. Специално, заради този пост, ще го направя и то отново заковано, във видео!
Ако някой се е съмнявал, да си гледа работата, хаха!
Докато не пробваме не може да кажем,дърпай щепсела смело и чакай 2 часа.Не знам какво е станало при моя приятел,дали са лоши пелети или запушен котел Не е моя работа,айде със здраве.
пон яну 16, 2023 3:31 pmdimos1975 написа:
Докато не пробваме не може да кажем,дърпай щепсела смело и чакай 2 часа.Не знам какво е станало при моя приятел,дали са лоши пелети или запушен котел Не е моя работа,айде със здраве.
Два часа?! След десет минути семки, пуканки или и бира?!
Да не се е случвало, че да ти удисам на акъла!
Предположенията ти са греда, а твоя работа е при теб нещата да са наред.
Не е ли повече от ясно, че като няма какво да гори, то просто не гори?!
Все пак, едно по едно!
6osi6 - майстор
Най-вероятно няма достатъчно естествена тяга при изключен котел.
Ако се палеха само от едно спиране на тока, щеше да има хиляди подобни случаи.
Някой е магерил по горелката.
От клечане до горелката съм стигнал до извода, че понякога и вентилатор не е необходим.
В подобни случаи, в другата тема е имало мнения с призиви за помощ- котела духнал два пъти повече чували.
Моя съм го карал на челна стойка, но няма кой да чете- направо се пита или се твърдят небивалици.
6osi6 - майстор
пон яну 16, 2023 1:49 pmkalin72 написа:
Е това е причината - лошо качество на пелетите.
При мен тръбичките за отдалеченост на сензорите са фабрично поставени от двете страни на кошницата. Мерят височина на пепел и яркост на пламъка. На всяка тръба, малко преди сензора има отвор около 3-4 мм. през който влиза въздух. Така в тръбата между сензора и кошницата не може да влезе прах към сензора защото посоката на въздуха - тягата е от отвора пред сензора към кошницата.
Такова сравнение ми изглежда неуместно, предвид инженерните решения в конструкцията и разработеният софтуер зя управление.
По скоро ми прилича на демонстрация на превъзходство отколкото проява на взаимопомощ.
6osi6 - майстор
Евгени как си е монтирал две тръбички? Ако въздухът може да се движи от сензорите към мястото от което идва прахта, а не обратно, какво пречи да се пробият отвори на тръбичките?
Това не е кардинално решение, а отдалечаване на проблема.
Освен това, едно е да го прави човек, с глава на правилното място, друго е просто да се следват съвети, без да бъдат осмислени.
След толкова време на Фронта, толкова много изписано и коментирано, да се пита от хора "в бранша" от години, леко объркващо е.
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на пон яну 16, 2023 9:03 pm, променено общо 1 път.
6osi6 - майстор
На снимката се вижда, че мястото в което се поставя сензора не е уплътнено. Там може да се запълни, да се намали дължината на тръбата наполовина, ако това има значение за работата на сензорите и да се направят отвори пред тях.
Изображение

Тема "НАТУРЕЛА" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: