Най - вълнуващия въпрос зимно време.
LazarGanev - "Велик майстор"
Аз отговорът съм ти го казал, но както казах - само с ядене не става :wink:
нед яну 15, 2023 1:16 pmdimos1975 написа:
Колко пъти да ти се обясни?
С 1 изречение- ползвай главата си!
Това може да те върне назад, да прочетеш отново и да разбереш щедростта.
Ганев е много по близо до изискването ти, но и него не оценяваш.

Шнековете не се синхронизират просто така. Няма универсална рецепта.
Синхронизира се времето за работа, спрямо индивидуалните особености на хардуера. Това означава, че за всеки заварчик е различно. Просто трябва да си настроиш процентите така, че големия като фърли една лопата, малкия да смогва да я добута в горелката. Ако не, ще стоите на студено, понеже Натурелата се грижи да сте здрави, преди всичко.
Съвсем грубо, това означава 200% стойност, според това, което си дал като производителност. Не го приемай за чиста монета, понеже боба ми го нападна гъгрица, шарките му се изтриха, голямата част изядох и аз...!


Такова чудо досега не беше имало!

Я пак да питам- в какво положение бяха шнековете, когато измерва производителността им.
Погледнато в анфас, да речем.
dimos1975 - помощник
нед яну 15, 2023 1:43 pmТрифон П.Трифонов написа:
нед яну 15, 2023 1:16 pmdimos1975 написа:
Колко пъти да ти се обясни?
С 1 изречение- ползвай главата си!
Това може да те върне назад, да прочетеш отново и да разбереш щедростта.
Ганев е много по близо до изискването ти, но и него не оценяваш.

Шнековете не се синхронизират просто така. Няма универсална рецепта.
Синхронизира се времето за работа, спрямо индивидуалните особености на хардуера. Това означава, че за всеки заварчик е различно. Просто трябва да си настроиш процентите така, че големия като фърли една лопата, малкия да смогва да я добута в горелката. Ако не, ще стоите на студено, понеже Натурелата се грижи да сте здрави, преди всичко.
Съвсем грубо, това означава 200% стойност, според това, което си дал като производителност. Не го приемай за чиста монета, понеже боба ми го нападна гъгрица, шарките му се изтриха, голямата част изядох и аз...!


Такова чудо досега не беше имало!

Я пак да питам- в какво положение бяха шнековете, когато измерва производителността им.
Погледнато в анфас, да речем.
Трифчо не се черви толко,по спокойно.И аз сметнах 210% за изравняване на капацитета на шнековете.Но като ми заби тея 150% макс,тотално се обърках ;).Та сериозно,ако тази сметка е в правилна посока експериментално ще нагласим работата.
нед яну 15, 2023 6:24 pmdimos1975 написа:
Трифчо не се черви толко,по спокойно.И аз сметнах 210% за изравняване на капацитета на шнековете.Но като ми заби тея 150% макс,тотално се обърках ;).Та сериозно,ако тази сметка е в правилна посока експериментално ще нагласим работата.
Е, дали съм загубил темпо, ти че обясниш. От 2 години не съп припалвал, ама и въпроси нямам. Не съм и имал. Щастлив си, с възможностите на новия контролер, инак отново флекса, чука и пр.
С такива въпроси, сметнал си, зер, г-н Потребител.
Слез близо две денонощия.................най после!
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на нед яну 15, 2023 6:40 pm, променено общо 1 път.
dimos1975 - помощник
нед яну 15, 2023 1:21 pmLazarGanev написа:
Аз отговорът съм ти го казал, но както казах - само с ядене не става :wink:
Бай Лазаре не съм в този форум да се заяждам с колегите.Седнах на компа начертах детайлите на Autocad.Отрязах си ги на плазмата,згънах ги на апканта и ги заварих.Зглобка и ел инсталация и се получи нещо като горелка ;).Предишната горелка бе с 1 шнек и не се бях сблъсквал с начина на управление на вътрешния шнек и реших да питам.Това не ме прави майстор,но е в духа на форума Направи си сам.Имам папка с упътване на контролера,но точно тази настройка е обяснена с 1 изречение и формула.Не ми стана ясно затова потърсих помощ.За какво сте майсторите,да помагате.
нед яну 15, 2023 6:37 pmdimos1975 написа:
........За какво сте майсторите,да помагате.
Това, с майсторите, е съвсем условно.
Такива сложни упражнения си извършил, а за едните проценти трябваха почти два дни, една форумна страница, та и нерви.
Добре, че не са промили!
dimos1975 - помощник
Благодаря колеги за помоща и търпението.Настройката е почти готова.Аз се обърках,че четях инструкцията на грейковците.А универсалния контролер има доста по голям обхват за настройка.Проценти+допълнителни секунди.За тези които си помислят,защо не си купих готова горелка.А се гърчих над горелка направи си сам е,че след като на един приятел се запали Грейкото в следствие на обратен огън след спиране на тока( авария енерго) за 2 часа.Те беха на почивка за уикенда сам баща му е бил в къщи.Последва ремонт от дистрибутора за 500лв.Реших да си сложа цял вътрешен шнек ня лагер в задната част на тръбата.Дано ме спаси от авария.По селата е така,аварии зимата има.
За да се запали, горелка на Грейко, има някаква намеса по управлението на горенето, различна от заводската. Скоро тук се коментираха проблеми със спиране на горелката, поради запрашаване и "решаването" на проблема чрез заобикалянето му. Все още съм очуден, защо при мен не се е случвало, през всичките години на експлоатация.
Иначе, при спиране на тока, спира подаването на пелети, а подадените от шнековете просто догарят. Назад и нагоре няма нищо горимо.
Доколкото разбирам, сглобил си основния шнек в хоризонтално положение. Поне два пъти попитах, за положението на шнековете, при измерване на капацитета. На доктор ве си ли ходил?
Смяташ ли, че си разделил "галванично" потока от пелети?
При Грейко това е осъществено чрез вертикално стъпало. При камините е само така.
dimos1975 - помощник
пон яну 16, 2023 11:22 amТрифон П.Трифонов написа:
За да се запали, горелка на Грейко, има някаква намеса по управлението на горенето, различна от заводската. Скоро тук се коментираха проблеми със спиране на горелката, поради запрашаване и "решаването" на проблема чрез заобикалянето му. Все още съм очуден, защо при мен не се е случвало, през всичките години на експлоатация.
Иначе, при спиране на тока, спира подаването на пелети, а подадените от шнековете просто догарят. Назад и нагоре няма нищо горимо.
Доколкото разбирам, сглобил си основния шнек в хоризонтално положение. Поне два пъти попитах, за положението на шнековете, при измерване на капацитета. На доктор ве си ли ходил?
Смяташ ли, че си разделил "галванично" потока от пелети?
При Грейко това е осъществено чрез вертикално стъпало. При камините е само така.
И двато шнека при мен са цели(не пружини).Тръбите и на двато шнека са метални.Бункера ми е метален на ниво 30 см над горелката с метален капак с уплътнение.Нали предната горелка бе с 1 шнек .Ремонта е извършен от човека продал горелката на приятеля ми.Казал е,че има електрическа защита при обратен огън,при липса на захранване в кавартала е тлеело назад.Ако искаш дръпни щепсела докато гори горелката ти за пробата.Какво да ти кажа божа работа ;)
kalin72 - майстор
Скоро тук се коментираха проблеми със спиране на горелката, поради запрашаване и "решаването" на проблема чрез заобикалянето му. Все още съм очуден, защо при мен не се е случвало, през всичките години на експлоатация.
Да те светна, Трифоне. Аз горя слънчогледови пелети от 7 или 8 години насам. Та, и при мен никога не е имало проблем, с пелети на Керпи. Тази година са 2 вида, по-тъмни и по-светли слънчогледови, незнам на кой са, и не ме интересува. С много прах в торбите. При Керпи прах в торбите нямаше.
Е това е причината - лошо качество на пелетите.

Тема "НАТУРЕЛА" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: