• 1
  • 61
  • 62
  • 63
  • 64
  • 65
  • 124
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
Логиката е такава че пуснатото гориво му трябва време и въздух да изгори .направи такава доза че да стига мощността същевременно задай такъв цикъл през който да гори горивото без да се застига много от новото гориво и да отхвърчат не изгорели пелети .дозите са в секунди и горе долу на трета може да поема дози от 4-4,6 секунди ,цикъла е от 15 до към 22 секунди ,като се има предвид че цикъла е общото време на подаването + времето което остава да изгорят пелетите .Или ако цикъла на трета степен е 20секунди и подаването ако е 4 секунди то остават за горене 16 секунди .Въздуха също е много важен за да може горивото пуснато като доза да изгори през определеното в цикъла .Номера е пламъка да е напред от тръбата и да е с ясен жълт до бял пламък-не оранжев с черни езици и сажди .Пелети клас А1 нищо не означава ,на чувала може да пише много работи.В ютуб има някой клип с Фероли с Натурела разгледай ги и виж какво има на дисплеиите до колкото се вижда пак е някаква насока.Феролитата по принцип се славят с това че хвърлят по някой не изгорял пелет - така че ако е малко не се притеснявай ,не се ли подпалват в пепелника .
perdeee - специалист
Здравейте със Натурела с Wi-Fi модул съм и от месец насам не мога да променям температурата на включване на помпата,при всеки опит ми изписва 20-0, звънях в Натурела но не получих смислен отговор за проблема та се чудя само при мен ли е така и от какво може да е?
filmatoplo - майстор
Ако се рестартира не се ли оправя ,на платката има две пъпчици и там пише reset ,та при изключена от тока горелка двете пъпчици ги даваш на късо с малък кабел за секунда ,няма напрежение там спокойно.след това си включваш горелката в тока поне опитай .
Бай Гого - специалист
perdeee написа:
Здравейте със Натурела с Wi-Fi модул съм и от месец насам не мога да променям температурата на включване на помпата,при всеки опит ми изписва 20-0, звънях в Натурела но не получих смислен отговор за проблема та се чудя само при мен ли е така и от какво може да е?
Натисни бутона Моите устройства. След това влезни в устройството и пробвай.
perdeee - специалист
Влизам си безпроблемно в устройството и мога да си промрням абсолютно всички настройки без помпата,само на нея ми изписва тази грешка когато се опитам да променя температурата и това само през интернет,директно от дисплея на управлението го няма този проблем.
stefan33 - специалист
Направи един скрийншот да видим
perdeee - специалист
За това става въпрос.
Прикачен файл:
Screenshot_2018-01-14-18-50-52.png
Screenshot_2018-01-14-18-50-52.png (54.08 KиБ) Видяна 2159 пъти
Прикачен файл:
Screenshot_2018-01-14-18-50-40.png
Screenshot_2018-01-14-18-50-40.png (67.89 KиБ) Видяна 2159 пъти
stefan33 - специалист
Искаш да промениш температурата на котела,в случая е настроена на 64,така ли?
perdeee - специалист
Когато искам да променя температурата на включване на циркулационната помпа и излиза това и това е от месец и нещо насам, температурата на котела както и с всякакви други настройки всичко си е ок само помпата не иска.
stefan33 - специалист
С червено е оградено температурата на котела 64?Ти се опитваш да промениш помпата,която е на 48 и температурата на котела 64 става в червено?Изпрати скрийншотите на имейла на натурела,господин Атанасов винаги ми е отговарял,и им обясни проблема.
  • 1
  • 61
  • 62
  • 63
  • 64
  • 65
  • 124

Тема "НАТУРЕЛА" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: