• 1
  • 63
  • 64
  • 65
  • 66
  • 67
  • 124
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
g.gushterov83 - специалист
Здравейте,
От този сезон монтирах горелка Грейко RB30 на котел Виадрус. Горелката е монтирана на вратата на котела и това лято предстои монтаж в кутия под котела, но това е друга тема.
Като всеки, който все още се мисли за млад и иска да е Hi-Tech, ми се ще да следя горелката през телефона си. От известно време използвам софтуер NPBC-V3 Monitor (от прикачените файлове), който ми даде колега. Проблемите ни са следните:
1. Ултра неудобно е да се използва TeamViewer за отдалечено наблюдение (по-малкия проблем).
2. В софтуера се визуализира информация за работата на горелката само през последните 4 часа - пак в прикачените файлове.
3. Не мога да вляза в настройките, дори при изключена горелка излиза въпросното съобщение за софтуерно неразбирателство между компютъра и горелката - прикачените файлове.

Зададох въпрос до Натурела със следното питане:
"Здравейте,
Възможно ли е на горелка Грейко с контролер "NPBC-V4T-GR ver 1.8/1.4" да бъде монтиран WiFi модул NRM-W3?
Има ли за този контролер напълно работеща версия на софтуера NPBC Monitor? Пробвал с "NPBC-V3M-1_ver3_3a", при която се визуализира графиката само за последните 4 часа и не могат да бъдат достъпени настройките.
Благодаря Ви за съдействието!
Поздрави,"

и получих следния отговор (много бързо и учтиво):
"Здравейте Г-н Гущеров,
За съжаление на горелка Грейко с контролер "NPBC-V4T-GR ver 1.8/1.4" не може да бъде монтиран WiFi модул. Модулът е съвместим с новия контролер на Грейко с цветен дисплей.
Софтуер NPBC Monitor предлагаме за контролерите със софтуер за крайни клиенти, а не за контролерите, произвеждани за Грейко. Такъв вариант действително е NPBC-V3M-1_ver3_3a. Софтуерът работи коректно с нашия контролер.
Съжалявам , но няма с какво да Ви съдействам!
Поздрав:
Ангелина Минчева"

Та питането ми е някой сблъсквал ли се е с подобни проблеми? Ако има такъв колега, има ли решение? Аз ще продължа да го мъча, но ако се намесят повече глави ще е по-лесно...
И още нещо - виждам, че колеги качват скрийншоти от версия на софтуера за мониторинг през RS232, която изглежда по-нагъзарена :-D .Може ли някой да я сподели, за да пробвам дали пък тя няма да работи при мен...

Благодаря на отзовалите се!
Прикачен файл:
1.jpg
1.jpg (116.25 KиБ) Видяна 4517 пъти
Прикачен файл:
1.jpg
1.jpg (116.25 KиБ) Видяна 4517 пъти
Прикачен файл:
3.jpg
3.jpg (107.48 KиБ) Видяна 4517 пъти

Прикачен файл

2.jpg
g.gushterov83 - специалист
Здравейте отново. Два дни по-късно и повече от 100 преглеждания на поста никой нищо не казва :? ?! Това означава ли, че никой няма и/или не е имал подобни проблеми? Или пък означава, че ако някой е имал се е примирил с тях, което би било още по-зле...

От известно време пробвам да се свържа с Грейко, но контактната форма на сайта им не работи... Само при мен ли е така?
Прикачен файл:
Greyko.jpg
joro39 - специалист
прати платката в натурела да ти преработят с новия софтоер и си на готов
g.gushterov83 - специалист
Урааа! Има живи хора тук :)
joro39 според г-жа Ангелина Минчева от Натурела, която отговори на запитванията ми, само Грейко можели да се занимаят с моя контролер. Те имали практика да правят подобни услуги само за крайни техни клиенти.
Този въпросен нов фърмуер (или софтуер, както е по-популярно) кой от проблемите ще реши: проблема с работата със софтуера на Натурела или ще позволи да се свърже Интернет модул? Май за второто има и хардуерни промени и няма как да стане работата :sad:
gnt69 - майстор
g.gushterov83 написа:
От известно време пробвам да се свържа с Грейко, но контактната форма на сайта им не работи... Само при мен ли е така?
Що не звъннеш някой и друг телефон. Питай дистрибутора ако той не знае ще ти даде телефон на някой в Грейко който знае. Иначе програмата на Натурела която е за Грейко става да си гледаш разхода. Има стайни термостати с интернет управление по часове. Аз съм с ТАКОВА и доволно. Горелката като дози пелети и въздух ще си я нагласиш когато си в къщи, а когато си навън ще си я пускаш и спираш, ще си гледаш температурата в къщи. Ако добавиш няколко датчика може и други работи да гледаш като температура бойлер, температура Буфер ако имаш, външна температура, температура в другата стая.
Има една тема температурен мониторинг ЦЪК в нея са обсъждани различни варианти. В тая тема е мониторинга, ама колегите /чак им завиждам че много в час/ са обсъждали разни варианти ама разбират от електроника и програмиране и са направили разни варианти които на мен ми харесват ама нямам познания а и мерак нямам искам само да ми е топло и да имам контрол над температурата в къщи.Така че си прецени за къде си за стаен термостат или за температурен мониторинг, който не е под тая версия с която разполагаш .
Поздрави :partyman:
g.gushterov83 - специалист
Здравейте gnt69. Благодаря Ви за съветите.
Вчера за пореден път бях при местния дистрибутор на Грейко. Без да обиждам никого, ама там ми цари сериозна некомпетентност и нежелание за съдействие... Явно трябва да пробвам с друг дистрибутор. Колкото до телефон, на сайта на Грейко има само контактна форма за връзка, или поне аз това виждам.
Идеята със стайния термостат с опция за управление през Интернет е много добра и съм я обмислял. За съжаление, спецификата на използването на моята отоплителна система не кореспондира с използването на стаен термостат. На котела на мой познат съм направил опция за включване и изключване на котела през Интернет с това https://m.aliexpress.com/item/326754281 ... er-Via-IOS Работещо, просто и доста евтино решение.
При мен, целта е отдалечен мониторинг и настройка на параметрите на горелката, тъй като редовно ми се налага да отсъствам от къщи за дълги периоди от време, а останалите ползватели на системата (три годишният ми син, жена ми и родителите ми) хал хабер си нямат за какво става въпрос, трудно им е пелети в бункера да сипят, та камо ли настройки да пипат.
Темата за температурния мониторинг съм я чел, поздравления за колегите за способностите и ентусиазма им. Притеснява ме само, че това, най-вероятно не е съвместимо с моя контролер. За познанията по електроника - моите са доста добри, все пак с това си изкарвам хляба, но в програмирането съм се ограничил само до прост фирмуер за PIC микроконтролери. Пък не мисля, че е разумно да се трансформирам в програмист за да оправям недостатъците на Грейко/Натурела.
Някой може ли да ми каже с каква версия на софтуера трябва е горелката за да работи нормално поне със софтуера NPBC Monitor за да мога да вляза в настройките и да се визуализира графиката (доста силно понятие) за повече от последните четири часа? Ако се ориентирам правилно в инструкцията при "NPBC-V4T-GR ver 1.8/1.4" аз би трябвало да съм с версия 1.8 :?
filmatoplo - майстор
Веднъж настроена горелка какво е необходимо да се настройва . :?
g.gushterov83 - специалист
Здравейте, filmatoplo. Причините да искам да искам да променям настройките на вече настроената горелка са две, а именно:
1. Отопляваната площ в къщи се променя динамично и нерегламентирано между 40 и 160 кв.м.
2. Когато отсъствам от къщи в рамките на един месец средната външна температура може да се промени с 10, дори 15 градуса.
Малко ми е тъпо горелката да работи 3-2-1-суспенд-гасене (поради изгубване на пламък) и отново така или пък да не и стига мощност и да работи дни наред само на 3 за да може да постопли.
phantom_ - специалист
Тоя интернет контакт го има и със термо датчик и може да се използва като стаен термостат. Коректно ли работи инъче приложението? А относно твоя поблем поръчай си направо новото управление и там има директна настройка за няколко вида гориво. Всяка настройка може да е различна. А твоя контролер го продай. :wink:
g.gushterov83 - специалист
Здравейте, phantom_. Нямам непрекъснати пряки наблюдения към контакта, но и няма оплаквания от ползвателя, което би трябвало да значи, че работи. Поне при тестовете, когато го купих работеше много стабилно.
От къде да си купя новото управление? От Натурела отказват да ми продат контролера, който правят за Грейко. На Грейко им писах, но ни звук ни стон. Освен да си купя универсалното на Натурела, но някой по-вещ трябва да каже дали ще стане и каква преработка ще трябва...

Поздрави!
  • 1
  • 63
  • 64
  • 65
  • 66
  • 67
  • 124

Тема "НАТУРЕЛА" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: