• 1
  • 51
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
  • 124
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
grants - специалист
Колеги Вие за кой wifi модул говорите, че нещо се обърках :?
Аз имам NHC-H52-2, който е контролер за комбиниран бойлер със соларна инсталация и парно. Още като си го поръчвах говорих с човека от Натурела и ми каза, че има wifi модулче с което мога да следя всичко от телефона и цената беше нещо от сорта на 150-200лв (не помня точно).
Вие говорите, че четене от смартфон не става, а в manual-a за инсталиране на тоя модул е описано свързването точно през телефон. Ето -
http://www.naturela-bg.com/files/WiFi_I ... _UM_BG.pdf
Кофтито е, че няма снимки на интерфейса да се ориентира малко повече човек.
Та за едни и същи модули ли говорим :)

Поздрави !
alx359 - специалист
Pdf-a дето си дал показва как да се настрои wifi settings през уеб браузер (телефон, настолен, таблет, т.н.). Каквото липсва е приложение което да наблюдава и настройва самата платка (горелка, шнек, бойлер, т.н.). Такова има само под Windows засега, изглежда.
emilvelkov73 - специалист
n.ganev написа:
Помпата не се влияе от ст. т. Настроена е на каквито градуси си задал. Що се отнася до настройки - много е писано, че са строго индивидуални.
Благодаря,
за настройките знам,че са индивидуални но все пак нещо ориентировъчно би помогнало за основа и после да се до-настрои.
alx359 - специалист
Това са моите текущи настройки за ~240м2 къща в планината. Харчи по около 0,75-1,25 торби на ден при това време. По 1,5-2т. около нулата и по ~3т. при -20С. Отбележете, че е за по-старата версия на платката - NPBC-V3M-1. Пепелта е ~1 пепелник на месец, с пелети Bioenergy. В този режим обаче не вдига повече от 22С по стаите при -20С. Като модификация имам доп. мотор за издухване на чашката на горелката.

Прикачен файл

alex_080117.jpg
alex_080117.jpg (81.94 KиБ) Видяна 3033 пъти
emilvelkov73 - специалист
alx359 написа:
Това са моите текущи настройки за ~240м2 къща в планината. Харчи по около 0,75-1,25 торби на ден при това време. По 1,5-2т. около нулата и по ~3т. при -20С. Отбележете, че е за по-старата версия на платката - NPBC-V3M-1. Пепелта е ~1 пепелник на месец, с пелети Bioenergy. В този режим обаче не вдига повече от 22С по стаите при -20С. Като модификация имам доп. мотор за издухване на чашката на горелката.
Много благодаря
emilvelkov73 - специалист
alx359 написа:
Това са моите текущи настройки за ~240м2 къща в планината. Харчи по около 0,75-1,25 торби на ден при това време. По 1,5-2т. около нулата и по ~3т. при -20С. Отбележете, че е за по-старата версия на платката - NPBC-V3M-1. Пепелта е ~1 пепелник на месец, с пелети Bioenergy. В този режим обаче не вдига повече от 22С по стаите при -20С. Като модификация имам доп. мотор за издухване на чашката на горелката.
Тези настроики маи не са за фероли или бъркам?
alx359 - специалист
Не са, пропуснах да отбележа: BiSolid Saver C 25kW (котел + горелка)
emilvelkov73 - специалист
Добро утро Колеги,
искам да попитам добре ли работи моята горелка с тези настройки според вас?
Ето графика и настройки да кажете дали е ОК,или трябва да се сменя нещо.
Прикачен файл:
2017-03-10-nastroiki Fuel1-toplo vreme.png
2017-03-10-nastroiki Fuel1-toplo vreme.png (63.38 KиБ) Видяна 2998 пъти
Прикачен файл:
2017.03.12.png
2017.03.12.png (36.52 KиБ) Видяна 2998 пъти
Прикачен файл:
2017.03.11.png
2017.03.11.png (42.33 KиБ) Видяна 2998 пъти
LazarGanev - "Велик майстор"
emilvelkov73 написа:
Добро утро Колеги,
искам да попитам добре ли работи моята горелка с тези настройки според вас?
Естествено, че не работи добре и ти сам го виждаш! Изпитваш остра нужда от буфер. Нощем по хладното работи мааалко по-добре, ама колко да е добре :? Слагай буфер.
  • 1
  • 51
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
  • 124

Тема "НАТУРЕЛА" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: