• 1
  • 67
  • 68
  • 69
  • 70
  • 71
  • 124
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
g.gushterov83 - специалист
И все пак каква е цената на Wi-Fi модула?
filmatoplo - майстор
:) Только 150 рублей ,конечно я пошутился -наверно будет стоит где то 150 лв
milenskior - специалист
g.gushterov83 написа:
И все пак каква е цената на Wi-Fi модула?
За бойлер 84 пари.
За горелка не знам.
g.gushterov83 - специалист
Е то 84лв. са си много пари, но не чак толкова ако човек държи да бъде Hi-Tech.
По-скоро въпроса е колко има смисъл от това, особено за бойлер...
milenskior - специалист
g.gushterov83 написа:
Е то 84лв. са си много пари, но не чак толкова ако човек държи да бъде Hi-Tech.
По-скоро въпроса е колко има смисъл от това, особено за бойлер...
Точно това си го мисля и аз. За бойлер няма голям смисъл освен ако не искаш да си следиш през деня какво се случва. Колко "слънце" е хванал солара.
Иначе самото управление си е интелигентно удовлетворява напълно моето задание. А именно:
Понеже топла вода ни трябва основно вечерта, то може да се зададе таймер ако до 7 или 8 вечерта не е стоплило на 45 градуса да се включи нагревателя за да има топла вода.
В момента понеже още на съм пуснал солара съм направил таймер който ми стопля бойлера на нощна тарифа и за вечерта си имаме топла вода.
g.gushterov83 - специалист
То и да видиш колко слънце е хванал солара какво можеш да промениш? След като контролера е достатъчно умен за да не се притесняваш от факта, че ще останеш без топла вода всичко е точно и 84 лева напред :supz:

P.S. Сега виждам, че контролера има сериен интерфейс, по всяка вероятност RS232, към който вероятно се включва Wi-Fi модула. Питал ли е някой Натурела дали този интерфейс може да бъде директно включен към компютър, и по-точно предлага ли се софтуер за мониторинг подобен на този за горелките? Има и други начини, и то доста по-евтини, да следиш горелката дори и отдалечено.
liverpool-64 - специалист
Колеги,някой може ли да ми каже цената на контролера NPBC-V4C .Писах на Натурела, но нещо нямаме комуникация с тях. Искам да си осъвременя стария боен другар GP20+/25.
пон юли 16, 2018 12:05 pmliverpool-64 написа:
Колеги,някой може ли да ми каже цената на контролера NPBC-V4C .Писах на Натурела, но нещо нямаме комуникация с тях. Искам да си осъвременя стария боен другар GP20+/25.
Звънни им и ще разбереш това дето те интересува, освен ако не разбереш, че сме в сезон.
.....море, слънце, плажове......
Намирам само, че цената на V3C е била 300лв, но не знам кога е било това.
filmatoplo - майстор
Цветното управление е 60 лв по скъпо ,ама колко е базата ,преди беше 200-210 лв :? това в Натурела преди няколко месеца.
jolobg - специалист
вт апр 17, 2018 12:26 pmg.gushterov83 написа:
И все пак каква е цената на Wi-Fi модула?
Макар и с ~ 3 мес. закъснение понеже виждам, че не е отговорено на въпроса: ~ 120 лв. с ДДС. Пиша приблизително, защото получих три оферти от дистрибутори и това е горе-долу средната цена. Актуално към м. март.
  • 1
  • 67
  • 68
  • 69
  • 70
  • 71
  • 124

Тема "НАТУРЕЛА" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: