Най - вълнуващия въпрос зимно време.
veselint - специалист
Мисля че,това е датчик за обратен огън.Като се нагрее на определена температура,и прекъсва веригата.
filmatoplo - майстор
Да , термичната защита.
maistora1965 - специалист
За термичната защита ясно аз за това мисля да я ползвам проблемът е какво става като сработи горелката започва гасене или изключва всичко на момента.Питам понеже на полският контролер на мястото на защитата имаше мостче ако не я мантираш контролера работи с мостчето а на платката на натурела входовете са празни.Или защитата трябва да е нормално отворена и като прегрее да затвори.
filmatoplo - майстор
При Натурела веригата в термозащитата е затворена ,когато защитата сработи при висока температура тогава веригата се прекъсва и горелка или котел спира .На моята камина щеше да си поставям термозашита обаче не нагрява там където се опасявах ,и кабела съм го шунтирал ,двете букси са свързани една в друга да прави верига и да работи .и така вече 5-6 години
Windowsche - помощник
нед авг 29, 2021 1:46 pmfilmatoplo написа:
Като гледам има и датчик за димни газове , управлението за какво е ,за горелка или за камина.
Каква е разликата, между двете управления?
При моята горелка има вакумен пресостат, който регулира до някъде оборотите на вентилатора.
Кое управление, би било по подходящо?
Горелката е Ламборгини, продавана с котел фероли
Има ли вариант този пресостат да се свърже с Натурелско управление?
Windowsche - помощник
По скоро ме интересува, как точно се свързва вентилатора на феролито. Директно към клемореда на управлението на Натурела и се изолира вакуумният пресостат или има начин пресостат да остане. Но как?
filmatoplo - майстор
Махай вакуум регулатора..
Windowsche - помощник
Ее е супер благодаря за отговора. Този въпрос ме мъчеше да го махна или не.
До колкото проучих въпроса, тази платка която е за камини с водна риза, елкии NPBC-V6T-2 разчита на датчика за газовете за да разбере дали има горене.
А другата която е за горелкии NPBC-V6T-1 разчита на фотосензора.
Така ли е. Само това ли е разликата?
колебая се коя от двете да поръчам.
naydenov.anton - специалист
Здравейте, искам да Ви попитам дали сте се срещали със такъв проблем.

Вчера инсталирах ново управление на Натурела (със touchscreen версията) на Greyko 30-ка. Прехвърлих настройки, които имах записани от предишното управление преди да изгори.

Горелката стартира без проблеми. Всички изходи работят и входовете изглежда да отчитат данните като хората.

Проблема с който се сблъсках е, че през определено време горелката влиза в режим "Гасене" без видими проблеми (Температура на котела около 60, пълен бункер, налично горене и т.н.). След като се изгаси отново се ражежда и всичко продължава нормално. След X време отново.

Видях в менюто такава опция, но тя е изключена.

Утре ще имам повече време да следя точно, какво се случва и какви са параметите при преминаване от Мощтност 3 на Гасене, просто исках преди това да попитам за мнение.

Блаодаря предварително.
Evgeniy - майстор
Ако е с тъча, пробвай, това, което пише в ръководството:

Диагностика
С натискане на бутон “►“, когато контролерът е в някой от текстовите информационни
екрани, се преминава към екран “Диагностика“, която представлява списък с информация за
всеки регистриран проблем и точния час и дата на възникването му. Ако записите са повече
от 4, с бутони “▼” или “▲”, се показват съответно следващата или предишната страница.
Превключването от текстов информационен екран към екран "Диагностика" може да стане и
чрез жест - преплъзване наляво, а смяната на страниците с диагностични данни - с
преплъзване нагоре и надолу.


Може да видиш причината там, ако има запис.

Тема "НАТУРЕЛА" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: