• 1
  • 70
  • 71
  • 72
  • 73
  • 74
  • 124
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
live1102 - специалист
ср фев 14, 2018 6:15 pmg.gushterov83 написа:
Здравейте,
От този сезон монтирах горелка Грейко RB30 на котел Виадрус. Горелката е монтирана на вратата на котела и това лято предстои монтаж в кутия под котела, но това е друга тема.
Като всеки, който все още се мисли за млад и иска да е Hi-Tech, ми се ще да следя горелката през телефона си. От известно време използвам софтуер NPBC-V3 Monitor (от прикачените файлове), който ми даде колега. Проблемите ни са следните:
1. Ултра неудобно е да се използва TeamViewer за отдалечено наблюдение (по-малкия проблем).
2. В софтуера се визуализира информация за работата на горелката само през последните 4 часа - пак в прикачените файлове.
3. Не мога да вляза в настройките, дори при изключена горелка излиза въпросното съобщение за софтуерно неразбирателство между компютъра и горелката - прикачените файлове.

Зададох въпрос до Натурела със следното питане:
"Здравейте,
Възможно ли е на горелка Грейко с контролер "NPBC-V4T-GR ver 1.8/1.4" да бъде монтиран WiFi модул NRM-W3?
Има ли за този контролер напълно работеща версия на софтуера NPBC Monitor? Пробвал с "NPBC-V3M-1_ver3_3a", при която се визуализира графиката само за последните 4 часа и не могат да бъдат достъпени настройките.
Благодаря Ви за съдействието!
Поздрави,"

и получих следния отговор (много бързо и учтиво):
"Здравейте Г-н Гущеров,
За съжаление на горелка Грейко с контролер "NPBC-V4T-GR ver 1.8/1.4" не може да бъде монтиран WiFi модул. Модулът е съвместим с новия контролер на Грейко с цветен дисплей.
Софтуер NPBC Monitor предлагаме за контролерите със софтуер за крайни клиенти, а не за контролерите, произвеждани за Грейко. Такъв вариант действително е NPBC-V3M-1_ver3_3a. Софтуерът работи коректно с нашия контролер.
Съжалявам , но няма с какво да Ви съдействам!
Поздрав:
Ангелина Минчева"

Та питането ми е някой сблъсквал ли се е с подобни проблеми? Ако има такъв колега, има ли решение? Аз ще продължа да го мъча, но ако се намесят повече глави ще е по-лесно...
И още нещо - виждам, че колеги качват скрийншоти от версия на софтуера за мониторинг през RS232, която изглежда по-нагъзарена :-D .Може ли някой да я сподели, за да пробвам дали пък тя няма да работи при мен...

Благодаря на отзовалите се!

1.jpg1.jpg3.jpg

Да претопля и аз тази стара манджа. Имам същия проблем и идентичен отговор от Натурела. По порочетох доста неща, обаче проблема си остава. Дали през последните месеци някой е успял да подкара изцяло този софтуер за мониторинг на горелката?
g.gushterov83 - специалист
чет ное 08, 2018 12:22 pmlive1102 написа:
Да претопля и аз тази стара манджа. Имам същия проблем и идентичен отговор от Натурела. По порочетох доста неща, обаче проблема си остава. Дали през последните месеци някой е успял да подкара изцяло този софтуер за мониторинг на горелката?
Да, аз намерих подходящ софтуер за цитираната от мен горелка. Колегите го бяха качили в темата за Грейко. Дайте e-mail и ще ви го изпратя, само да не е в gmail, че го блокира.
Sabonis - специалист
чет ное 08, 2018 7:50 pmg.gushterov83 написа:
чет ное 08, 2018 12:22 pmlive1102 написа:
Да претопля и аз тази стара манджа. Имам същия проблем и идентичен отговор от Натурела. По порочетох доста неща, обаче проблема си остава. Дали през последните месеци някой е успял да подкара изцяло този софтуер за мониторинг на горелката?
Да, аз намерих подходящ софтуер за цитираната от мен горелка. Колегите го бяха качили в темата за Грейко. Дайте e-mail и ще ви го изпратя, само да не е в gmail, че го блокира.
може ли и на мен да го пратите,sabin_d@abv.bg
g.gushterov83 - специалист
пет ное 09, 2018 7:00 amSabonis написа:
може ли и на мен да го пратите,sabin_d@abv.bg
Готово! Моля да споделите версията на горелката и резултата, би било полезно за много хора да разберат с кои версии работи и има ли повтаряемост.
Sabonis - специалист
пет ное 09, 2018 8:30 amg.gushterov83 написа:
пет ное 09, 2018 7:00 amSabonis написа:
може ли и на мен да го пратите,sabin_d@abv.bg
Готово! Моля да споделите версията на горелката и резултата, би било полезно за много хора да разберат с кои версии работи и има ли повтаряемост.
моята горелка е грейко стар с версия на програматора NRBC-V4C-G1
uho - специалист
чет ное 08, 2018 7:50 pmg.gushterov83 написа:
...
Да, аз намерих подходящ софтуер за цитираната от мен горелка. Колегите го бяха качили в темата за Грейко. Дайте e-mail и ще ви го изпратя, само да не е в gmail, че го блокира.
Здравейте, а този софт става ли и за камините на Грейко?
g.gushterov83 - специалист
пет ное 09, 2018 9:19 amSabonis написа:
моята горелка е грейко стар с версия на програматора NRBC-V4C-G1
Хардуерна и софтуерна врсия, напр. 1.4/1.8. Работи ли софтуера?
uho написа:
Здравейте, а този софт става ли и за камините на Грейко?
Не съм пробвал...
live1102 - специалист
чет ное 08, 2018 7:50 pmg.gushterov83 написа:
чет ное 08, 2018 12:22 pmlive1102 написа:
Да претопля и аз тази стара манджа. Имам същия проблем и идентичен отговор от Натурела. По порочетох доста неща, обаче проблема си остава. Дали през последните месеци някой е успял да подкара изцяло този софтуер за мониторинг на горелката?
Да, аз намерих подходящ софтуер за цитираната от мен горелка. Колегите го бяха качили в темата за Грейко. Дайте e-mail и ще ви го изпратя, само да не е в gmail, че го блокира.
Проблема се реши. Използвах версия 3.3.3.0 на програмата, а актуалния на горелката е 1.8 NPBC-V3-GR .
Обаче не зная дали няма по-актуална версия на софтуера за мониторинг. Чудя се и друго..дали някой е успял да го подкара коректно под Arduino или Rasperry pi? Идеята ми е да правя и запис на температурите в отопляваните помещения + външната Т в csv формат.
live1102 - специалист
нед ное 11, 2018 10:32 pmEvgeniy написа:
Да, има специална тема:
viewtopic.php?f=10&t=56132
Благодаря. Не я бях видял.
  • 1
  • 70
  • 71
  • 72
  • 73
  • 74
  • 124

Тема "НАТУРЕЛА" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: