• 1
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
  • 124
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
gnt69 - майстор
Ако има буфер ще работи така.
Прикачен файл:
greyko_rab.jpg
filmatoplo - майстор
:) Буферите отдавна ги отхвърлите - а ся.
alx359 - специалист
Нямам място за голям буфер (евентуално най-много 80л., и то ако махна резервен бойлер) и графиката ми е като на колегата при топло време. Какво друго мога да направя? :?
LazarGanev - "Велик майстор"
alx359 написа:
и графиката ми е като на колегата при топло време. Какво друго мога да направя? :?
Графиката ти е като на колегата, ама друг път - той има 2 паления на денонощие, а пък ти през 1-2-3 часа. Аз имам буфер, но в момента не го ползвам, защото така или иначе имам 2 паления на ден по часовник. Колко квадата ти е жилището, явно е доста малко с големи радиаори, щом работиш с 48* вода? Ако питаш мен, щом нямаш място за буфер - продавай целия котел и си вземи нещо малко, това чудовище не е за теб. Дали ще загубиш 1000-1500лв от смяната на котела или ще ги дадеш за буфер и помпа - все тая, но поне няма да ти заема място :) . Ако котелът ти е по размери няма нужда от буфер :wink:
emilvelkov73 - специалист
LazarGanev написа:
emilvelkov73 написа:
Добро утро Колеги,
искам да попитам добре ли работи моята горелка с тези настройки според вас?
Естествено, че не работи добре и ти сам го виждаш! Изпитваш остра нужда от буфер. Нощем по хладното работи мааалко по-добре, ама колко да е добре :? Слагай буфер.
Добре,значи разполагам с ето такъв бойлер 500 литра с 2 серпентини,който мисля ще стане за буфер
Прикачен файл:
Bufer SGL-500 L.png Буфер с 2 серпентини
Сега въпроса е как да го вържа,за момента нямам слънчеви панели и мисля че мога да да го вържа през двете серпентини с бай-
пас за по голяма площ.Датчика на горелката за температура сигурно трябва да мери в буфера,или бъркам.
После има втора помпа от буфера към инсталацията която не знам дали може да се командва пак от Натурелата или трябва друга схема.
Ще съм много благодарен ако ми драснеш нещо като схема или поне по просто обяснение.
Благодаря много предварително.
emilvelkov73 - специалист
Здравейте колеги,
някой дали си върза устройствата към новата
Naturela Smart Home system за дистанционен мониторинг и управление
за телефон,таблет или компютър. ???
При мен нещо не се получава/седи ми само офлайн/
Със стария софтуер за мониторинг ми е свързано управлението и си е онлайн.
Аз съм със следните контролери:
NPBC-V3C - Електронен контролер за пелетни горелки с цветен дисплей
с WiFi модула NRM-W3
Моля,ако някой се е борил с това и е успял да сподели как го е направил.
Благодаря предварително.
martolk - специалист
emilvelkov73 написа:
Здравейте колеги,
някой дали си върза устройствата към новата
Naturela Smart Home system за дистанционен мониторинг и управление
за телефон,таблет или компютър. ???
При мен нещо не се получава/седи ми само офлайн/
Със стария софтуер за мониторинг ми е свързано управлението и си е онлайн.
Аз съм със следните контролери:
NPBC-V3C - Електронен контролер за пелетни горелки с цветен дисплей
с WiFi модула NRM-W3
Моля,ако някой се е борил с това и е успял да сподели как го е направил.
Благодаря предварително.
Днес го тествах с Грейко Бижу. Все още нямам пуснат нет, затова правих хот спот с телефона. Сработи нормално. Даваш нова мрежа и се закачаш към нея. После посочваш мрежата с интернет и пишеш паролата. Виж си вида на криптиране, да не е сбъркан. Като се върже се разкачва автоматично от локалната мреже и се появяват две стрелки вляво на екрана. После влизаш в другия портал и добавяш устройството. Възмижно е да си сбъркал id-то. Аз го бях сбъркал и седеше офлайн (12 цифри е).

ПП: Имам чувството, че всички които разбират си кътат информацията, да не им открадне някой хляба...
emilvelkov73 - специалист
martolk написа:
emilvelkov73 написа:
Здравейте колеги,
някой дали си върза устройствата към новата
Naturela Smart Home system за дистанционен мониторинг и управление
за телефон,таблет или компютър. ???
При мен нещо не се получава/седи ми само офлайн/
Със стария софтуер за мониторинг ми е свързано управлението и си е онлайн.
Аз съм със следните контролери:
NPBC-V3C - Електронен контролер за пелетни горелки с цветен дисплей
с WiFi модула NRM-W3
Моля,ако някой се е борил с това и е успял да сподели как го е направил.
Благодаря предварително.
Днес го тествах с Грейко Бижу. Все още нямам пуснат нет, затова правих хот спот с телефона. Сработи нормално. Даваш нова мрежа и се закачаш към нея. После посочваш мрежата с интернет и пишеш паролата. Виж си вида на криптиране, да не е сбъркан. Като се върже се разкачва автоматично от локалната мреже и се появяват две стрелки вляво на екрана. После влизаш в другия портал и добавяш устройството. Възмижно е да си сбъркал id-то. Аз го бях сбъркал и седеше офлайн (12 цифри е).

ПП: Имам чувството, че всички които разбират си кътат информацията, да не им открадне някой хляба...
Благодаря,на мен ми ъпдеитваха софтуера дистанционно и всичко стана лесно и бързо
gnt69 - майстор
martolk написа:
emilvelkov73 написа:

ПП: Имам чувството, че всички които разбират си кътат информацията, да не им открадне някой хляба...
Никой нищо не къта просто е сезона на дините и чихкините, сезона на камините ще дойде по късно. :partyman:

http://www.vbox7.com/play:a0e55210
  • 1
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
  • 124

Тема "НАТУРЕЛА" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: