• 1
  • 71
  • 72
  • 73
  • 74
  • 75
  • 124
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
van78 - напреднал
Здравейте,
Закупих си и монтирах контролера на пелетна камина Да Винчи,но нещо все не ми харесва как се държи камината, дайте предложения как по-правилно да настроя горенето,дали подаването на пелети да бъде през по-голям интервал от време с по-дълго време на работа на шнека или по-често за кратко време на работа на шнека?Забелязвам че когато шнека работи на кратки интервали от време има някаква инерция и пуска повече пелети.
martolk - специалист
Прегледай темата за камина Грейко Бижу. В нея има писано за фабричните настройки. Могат да ти послужат за ориентир.
van78 - напреднал
Искам да попитам има ли някой който да е монтирал контролер Натурела на камина различна от Грейко?
ср ное 21, 2018 9:09 pmvan78 написа:
Искам да попитам има ли някой който да е монтирал контролер Натурела на камина различна от Грейко?
Има. На камина не, но на сума феролита и ГПта е оноден.
van78 - напреднал
ср ное 21, 2018 9:12 pmТрифон П.Трифонов написа:
ср ное 21, 2018 9:09 pmvan78 написа:
Искам да попитам има ли някой който да е монтирал контролер Натурела на камина различна от Грейко?
Има. На камина не, но на сума феролита и ГПта е оноден.
Моля,подскажете ми тогава към кои настройки да се придържам,как е по-добре по-дълго време на работа на шнека през по-голям интервал или по-късо време на работа на шнека през по-малък интервал?
filmatoplo - майстор
Моята камина Не е Грейко и е с контролер Натурела :) .
чет ное 22, 2018 8:21 amfilmatoplo написа:
Моята камина Не е Грейко и е с контролер Натурела :) .
Oh jaааааа, natürlich!
Кък мужах да забрая, на Фирма Пелетката?!! Нали така и викаш на галено?

van78, както са настроили цикъла, от Грейко, така е най добре.
Времето подаване и вентилатор са си индивидуални настройки, според необходимата мощност да се топли къщата и колко тегли комина.
Rumen89 - специалист
Здавейте, имам проблем с управлението на Натурела модела е 1.3/1.2. Горелката е грейко. Когато я изключа от тока и включа на ново излиза надписа моля изчакайте и след около половин час се активира. Другия проблем е че когато не я изключвам от тока около 5 дни след това не мига да променям нито температурата нито да я включа на съспен. Копчетата реагират както и дисплея показва, че променям температурата но горелката нереагира.
съб дек 08, 2018 1:11 pmRumen89 написа:
Здавейте, имам проблем с управлението на Натурела модела е 1.3/1.2. Горелката е грейко. Когато я изключа от тока и включа на ново излиза надписа моля изчакайте и след около половин час се активира. Другия проблем е че когато не я изключвам от тока около 5 дни след това не мига да променям нито температурата нито да я включа на съспен. Копчетата реагират както и дисплея показва, че променям температурата но горелката нереагира.
В понеделник, след като изпиеш кафето, звънни на Натурела.
Възможно е да се наложи изпращане до тях за адекватна намеса, освен ако не се справи инсталатора ти или пък има по лесно решение.
Rumen89 - специалист
Здравейте, дали някой не ми би помогнал да си обновя софтуера, че моят е 1.3.12 и понякога забива. Благодаря предварително.
  • 1
  • 71
  • 72
  • 73
  • 74
  • 75
  • 124

Тема "НАТУРЕЛА" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: