• 1
  • 82
  • 83
  • 84
  • 85
  • 86
  • 124
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Момчета, в момента я събирам. Платката монтирах първо върху текстолитена подложка и последната върху тенекето.
Почистих основно горелката и в кухината за фотосензора намерих..... някакво малко птиче....врабец или нещо по-едро... ШАХ и МАТ. Как се е озовало там нямам идея. Все едно. Вчера дадох 20 лв за тест на гореклата с друга платка. Периферията си работи перфектно. Шнека съм го тествал, помпата е нова, фотосензора е нов, датчика за обратен огън е стария. Редя датчиците на Натурела и почвам настройките. От вентилатора имам кабели за следене на оборотите. Къде да ги вържа на Натурелската платка?

Прикачен файл

20191220_181856.jpg

Прикачен файл

20191220_152601.jpg

Прикачен файл

20191220_154610.jpg

Прикачен файл

20191220_173946.jpg
Какъв е този чарк и има ли място в новата ми схема. По документацията на Ерато следва да е: Датчикзаизпълнениенамонтажкъмсъоръжение(датчикзапротивопожарнасигурност), койтоблокираработатанагорелкатавслучай, четянеемонтирананакотелилидругконсуматорнатоплиннатаенергия;
Имам ли нужда от него? Според мен не!

Прикачен файл

20191220_192159.jpg
Готово, събрах я. Остана ми само отвора за аварийния стоп и кабела на помпата.

Прикачен файл

20191220_210136.jpg
volf - специалист
пет дек 20, 2019 7:31 pmthefox написа:
Какъв е този чарк и има ли място в новата ми схема. По документацията на Ерато следва да е: Датчикзаизпълнениенамонтажкъмсъоръжение(датчикзапротивопожарнасигурност), койтоблокираработатанагорелкатавслучай, четянеемонтирананакотелилидругконсуматорнатоплиннатаенергия;
Имам ли нужда от него? Според мен не!
Това е краен изключвател който спира горелката ако по някаква причина тя се отдели от котела
напр. саморазвиване на крепежни болтове от вибрации.
filmatoplo - майстор
Що ми се струва че,има грешка при свързването на нагревателя :wink: Силовите кабели не трябва да се захранват от платката -ами директно от 220 волта от захранващия кабел ,преминава през релето и отива на нагревателя .От платката на изход IGN се взима захранване за оперативната верига на релето .По принцип -гледам там дублираш някакви кабели ,ако си в грешка оправяй бързо .
ky-kyy - майстор
За другия път, един съвет ;) Снимките ги прави, преди да разкачиш кабелите. После ще ти е лесно да ги свържеш на точните им места :)
n.ganev - майстор
ky-kyy написа:
За другия път, един съвет ;) Снимките ги прави, преди да разкачиш кабелите. После ще ти е лесно да ги свържеш на точните им места :)
Който се е захванал с подобни приключения е по-добре да не прави снимки. Има си схеми на свързване и след като е започнал нещо явно е на ясно какво прави. Понякога снимките объркват.
n.ganev - майстор
ky-kyy написа:
За другия път, един съвет ;) Снимките ги прави, преди да разкачиш кабелите. После ще ти е лесно да ги свържеш на точните им места :)
Който се е захванал с подобни приключения е по-добре да не прави снимки. Има си схеми на свързване и след като е започнал нещо явно е на ясно какво прави. Понякога снимките объркват.
filmatoplo - майстор
:wink: Може и да греша ,кабели се преплитат ,колегата не обяснява свързването си .Предполагам вече горелката работи успешно :wink: щото има и такива които сгафят нещо и рекламират платката :lol: .
  • 1
  • 82
  • 83
  • 84
  • 85
  • 86
  • 124

Тема "НАТУРЕЛА" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: