• 1
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42
  • 43
  • 49
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Evgeniy - майстор
Обикновено тези "умни" помпи имат освен нормалните степени и два други режима - пропорционално налягане и постоянно налягане. Те също са на степени и предполагам, че имаш по 2 степени от двата режима.
Ето за алфа 2 как е:
Прикачен файл:
Capture.JPG
Capture.JPG (58.17 KиБ) Видяна 2097 пъти
Пробвай ако искаш постоянен дебит на двете степени без модулация от контролера. Може и на остоянно налягане, стига да преодолее височината..
Последна промяна от Evgeniy на съб мар 25, 2017 1:03 am, променено общо 1 път.
шоп - майстор
Остана ми малко време и погледнах упътването. Общо са 9 степени
на CP1 напора е постоянен около 1,7м и 13 вата: всичко заспа. Няма шум. Дрениращият съд е пак топъл, но не горещ. Явно ще го изолирам. Няма как.
Благодаря!

Прикачен файл

SAM_9151.JPG

Прикачен файл

SAM_9152.JPG
nfsto - напреднал
@Шоп, имаш ли някакви снимки от изработката на стойката на соларния самоизточващ се панел?
Имам предвид конструкцията в която се вкарват тръбите / горен и долен край/ ти ли си ги прави или са купени ?
trunski - специалист
Между другото добавих още 60 тръби по системата на Евгений. Самоизточваща се вакуумна тръба. 650 литров бойлер го пълни до 80 градуса тези дни с консумация на БГВ през деня.

Здравейте, изключително интересна тема. Браво на автора за иновативното мислене и находчивостта.
Отдавна се заглеждам по Drain Back системите.
Искам да попитам автора /Шоп/, слънчевият панел "нарави си сам" ли е или е купен? Ако е правен, интересува ме как/от какво/ е направен колектора, където влизат вакумните тръби и как са сглобени и уплътнени тръбите в него? Ако има снимки още по-добре.
Мерси предварително :)
lpoik - специалист
trunski---Виж началото на темата,там всичко е описал човека подробно има и снимки.viewtopic.php?f=10&t=50028 :drinkers: :rock: :partyman:
шоп - майстор
@trunski, ако питаш за самоизточващият се 60 тръбен колектор този е купешки. Отгоре е неръждаема профилна тръба 80х80мм изолирана от всички страни с 50мм полиуретанова пяна. Уплътненията са силиконови пръстени, същите, които се ползват и термосифонните системи без налягане с бойлера над вакуумните тръби. Просто исках да го тествам. хареса ми и съм дал заготовки неръждаема ламарина и подготвям 4-5 колектора по 22 тръби всеки.

Заради великденските празници фирмата с лазарното изрязване на отворите ме забави, но се нядявам до 10 дни да ми изпълни поръчката. Ужасно е да си зависим от външни хора и фирми :x

Задължително ще има снимки, защото интереса е голям. Доста колеги ми писаха на лични как се изработва колектора.
trunski - специалист
Точно за него питах. Мерси за бързия отговор. Ако може да се изработи колектора в гаражни условия, целият панел ще излезе доста тънко. Просто ме интересуваше каква е сглобката между колектора и стъклената тръба, така че да не тече. Ще следя темата с интерес.
шоп - майстор
Ще напиша накрая и себестойността:-)

Понеже харесвам руските форуми, а там повече се показва със снимки ето ги силиконовите пръстени. Стандартни за тръба 58мм ( има и за 47мм) струват 1-2 лв бр и ги има и в нета и в спец. магазини.

Според мен доста голяма част от колектора може да е гаражна изработка, но си трябва и машини. Имам абкант и гилотина, но са до метър и неръждавейка 1,5мм на 1750 няма как да сгъна. Отделно си трябва лазерно или водно рязане на отворите ( може и фреза или щанца)

Може да се купи готов фабричен неръждаем профил 80х80х2 или пък правоъгълен 80х60х2 и само на фреза да се пробият отворите, но аз имам голямо количество неръждаеми изрезки 1750х150х1,5 и 1750х100х1,5, които смятам на абкант да сгъна П образно и на аргона да ги заваря...така ще използвам изрезките, които са ми без пари.

Прикачен файл

SAM_9164.JPG

Прикачен файл

SAM_9165.JPG
trunski - специалист
Нещо такова мислех и аз с квадратен профил затапен от двете страни и разпробити отвори в него, за вакуумните тръби.
nfsto - напреднал
Здравейте!
Да съживиме малко темата.
Имам няколко въпроса на които ще се радвам ,ако @шоп или някой друг да ми отговори.
66мм ли трябва да е отвора в неръждавейката за гуменото уплътнение ?
През колко см трябва да е център от център ?
80х40х 2мм става ли като размер ?

Притеснява ме ,че каналчето в гумения О пръстен е по-широко и се получава луфт с 2мм ламарина ,но сигурно тежестта ще натисне гумата и ще уплътни :?

Поздрави,
  • 1
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42
  • 43
  • 49

Тема "Въздушно слънчево отопление с вакумни тръби" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: