• 1
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
  • 49
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Морозов - специалист
Ок,с най-голямо удоволствие,този форум нали е за това :o
6osi6 - майстор
шоп написа:
а защо не селективно покритие или черен мат?
Инокс или огледало ще имат отрицателен ефект.
Положителен е ефекта.
Във водата за тръбите се разтваря черна боя за яйца. Под тръбата се слага инокс.
На площ 14 см. ще вади енергия колкото 2,5 тръби с разстояние между тях 15 мм.
Прикачен файл:
7FIO.png

Прикачен файл

GHE98.png
GHE98.png (58.58 KиБ) Видяна 1521 пъти
шоп - майстор
6osi6, съгласен съм с теб. Мои проби с вода и черен оцветител за латекс, както и системи на колеги от Русия и САЩ също доказват този ефект. Ефекта от отражателите също е доказан. Може би в първият момент не разбрах идеята на колегата Морозов

Във форумхаусе.ру има тема за работеща самоделна установка със следене на слънцето с вакуумна тръба и отражател - 5000литра буфер ( по спомен цитирам обема)

Евгений при неговата соларна печка също използва отразяване с огледала. Темата е тук във форума.
GalinBelos - специалист
Шопе , я дай малко информация как се държат вакуумните тръби в това студено и облачно време . Успяват ли да произведат нещо ?
Морозов - специалист
Колеги, това с боята малко измества идеята с директното затопляе, защото според мен слагаме още една преграда м/у Слънце и Вода :?
шоп - майстор
GalinBelos написа:
Шопе , я дай малко информация как се държат вакуумните тръби в това студено и облачно време . Успяват ли да произведат нещо ?

Студа не им пречи. Бачкат си и при -16 обзи ден и при -23 миналата зима

Ако няма слънце няма колектор, който да работи. При облаци + слънце или слънце зад облаци работят макар и по-слабо. За 5-10 мин да се покаже слънце и вентилатора включва. Натроил съм до да включва на 40 градуса.
lz2skt - специалист
Днес има ли икономии от слънчевото отопление ?
шоп - майстор
Ей сега се чух със сина, от час не е спирал да бачка :)
GalinBelos - специалист
И аз се замислям за есента да правя нещо такова . За сега съм на етап търсене откъде се купуват такива тръби . Коя фирма продава най-изгодно във Варна ? :?
lz2skt - специалист
Случайно някой да има повече информация за китайските въздушни вакумни колектори ?
  • 1
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
  • 49

Тема "Въздушно слънчево отопление с вакумни тръби" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: