Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
Има значение и помпата на колко ти включва .
Петър76 - специалист
Проблема го прави при студен старт, но от две-три седмици горелката започна да гасне често по време на работа и мисля че този проблем по някакъв начин е свързан, защото не успява да запали когато температурата спадне на минималната стойност за да се включи отново. Или по скоро опитва да запали но не успява, защото като проверя горивната камера в нея има изгорели пелети. Иначе горелката съм я настроил да стига до пета мощност и максимална температура 62 градуса. Помпата се включва на 30 градуса.

Пробвах с намаляване и увеличаване на първоначалното количество пелети, чистих фото сензора, пробвах различни пелети но продължава да гасне.
filmatoplo - майстор
Дозата за палене е да покриете 1,5 см над запалката,под отражателя за пелети остава около 2 см .Въздуха за палене е 51 фабрично ,обаче може да се повлияе от тягата на комина и от пелетите .Понякога се налага да се увеличи или да се намали .Най важно е запалката да е здрава ,за да не те лъже .Почти нямам случай ако съм пред горелката да не я оправя Случвало ми се е лагерите на вентилатора да им замине циментацията или да се задръстят с прахоляк .От там се губи вече дебита на въздуха ,или почистване или смяна на лагерите.Пизнава се когато стартира вентилатора ,ако има проблем се чува едно леко бучене преди да стартира .Провери запалката и вентилатора .
Петър76 - специалист
Запалката я смених преди три месеца така че не би трябвало да прави проблеми. Вентилатора не съм го чистил, не знаех че може да се замърси или да има проблем с лагерите. Но изчистих комина, който се беше доста задръстил, и засега горелката не е спирала нито веднъж.
filmatoplo - майстор
Радвам се ,че се оправят нещата.
Петър76 - специалист
Горелката пак почна да прави проблеми. Работеше добре, но сега когато я пусна пълни камерата с пелети, запалката пали пелетите, но след това не иска да мине от нула на първа степен. Някаква идея каква може да е причината?
Петър76 - специалист
Имам следния проблем: При пускане горелката зарежда първоначалното количество пелети, пелетите се запалват в камерата но малката вертикална черта в долния десен ъгъл която показва че има огън в камерата не се показва. След няколко минути горелката дава грешка А01. Гася горелката и изчиствам грешката. Пускам отново горелката, но втория път след запалване на пелетите чертата в долния десен ъгъл се появява. Горелката минава на първа степен и започва да подава пелети, но на второто подаване чертата в десния ъгъл пак изчезва и горелката се връща на степен нула. След няколко секунди чертата в ъгъла се появява, горелката минава на първа степен и започва да подава проблеми без проблем. Работи без проблем докато стигне 62 градуса и се изключва. Когато трябва да запали за втори път понякога се повтаря същото.

След това когато трябва да запали, когато градусите паднат, няма проблем. Прави проблем само при първото и понякога при второто палене.

Предполагам че има проблем със системата която трябва да засече кога има пламък в камерата, но не съм сигурен.

Някой може ли да помогне със съвет?

Тема "Пелетни горелки Ferroli Sun и Mikro P7-P12 Инфо,настр. и др." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: