• 1
  • 73
  • 74
  • 75
  • 76
  • 77
  • 111
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
чет ное 22, 2018 1:57 pmandy_forresite написа:
От описаната ситуация допускам че са се отоплявали 5 от 8 стаи - 4 на първи етаж и една на втория. Работещи радиатори 4 бр х 10 глидера Н600 плюс този 16 глидера н600. 56 Н600 с лирата да са 11,5 kw.
Не знам колко студено е било при първото палене, колко време е горяла и колко се е стоплило от събота след обед до вторник след обед. Сигурно има какво да се оптимизира, но явно само на мен този разход от 6 х 15 кг ми се струва напълно нормален за 72 часа. Пада се по 2 торби на ден. На 11,5 киловата радиатори в 5 стаи и контрол по термоглави въобще не ми се струва много.
Това е една добра сметка. Само от 5 до 8 ......така ТОТО не се печели.
Андииии, не се заяждам. Само не се засягай, Моля!
brassSob - специалист
Аз горя около 4 чувала Швайгхофер за 24 часа. За около 300 квадрата без изолация....и една инсталация на гравитация останала за спомен от предишното поколение. Годината идва и отминава с между от 8 до 10 тона.
andy_forresite - майстор
чет ное 22, 2018 2:11 pmТрифон П.Трифонов написа:
... не се заяждам. Само не се засягай, Моля!
Ти пък :) Казвам какво съм разбрал и докато човекът с феролито не ме поправи, ще считам че съм прав. Много трудно 30 кг стигат за 24 часа непрестанно горене. Физически по време на порциите се подава толкова малко гориво, че е почти чудо как се задържа огън през цялото време. Ясно е, че тази горелка няма чак толкова нисък минимум и не е поддържан пламък 24 часа, нито 72. По-скоро е горяла от-до някакви часове и колкото е стоплило, толкова.
Като стана дума за темп. контрол по термотикви... вчера бях намалил подаването на моето г(о)рейко на 1,3/45/36% защото шнекът беше наринал пелети плътно и падаха по много. Чак до "изчакване" го докара. Това преди 2 вечери (вторник). Забравил съм да го увелича и вчера (сряда) с една торба 15 кг от чернещите пелети горя малко над 14 часа. В стаята с най-далечния радиатор от зададени 23° е поддържало 22. Температурата на водата е била 58 гр. Днес я вдигнах да гори до 60-61° и към 17 часа днес (след десет часа горене) новите 15 кг ще са в историята. Всички останали температури са същите, подаването по настройка е същото, но е минавала на втора за тези няколко градуса отгоре. Дори скоростта на вятъра, влажността на въздуха и атм. налягане. Не си измислям. Метеорологичната станция ми е под носа та знам.
Така че явно има връзка м/у разхода и избраната температура на водата. От форума помня твърдения как със 70 гр котелна вода разходът ако не е паднал се е запазил непроменен в сравнение с 60 гр например. Такова нещо при мен не се наблюдава.
darxsoft - помощник
чет ное 22, 2018 1:57 pmandy_forresite написа:
От описаната ситуация допускам че са се отоплявали 5 от 8 стаи - 4 на първи етаж и една на втория. Работещи радиатори 4 бр х 10 глидера Н600 плюс този 16 глидера н600. 56 Н600 с лирата да са 11,5 kw.
Не знам колко студено е било при първото палене, колко време е горяла и колко се е стоплило от събота след обед до вторник след обед. Сигурно има какво да се оптимизира, но явно само на мен този разход от 6 х 15 кг ми се струва напълно нормален за 72 часа. Пада се по 2 торби на ден. На 11,5 киловата радиатори в 5 стаи и контрол по термоглави въобще не ми се струва много.
Стаите са 1 голям хол + 1 спалня на първия етаж, там са общо 5 по 10 глидера, освен тях има и 1 в коридора, 1 на стълбите м/у двата етажа, един в банята и 1 лира в мокрото. На втория етаж има 1 от 3 спални отопляеми(тук е радиатора 16 глидера) и две сервизни пак неотопляеми. И бойлер 120л. Та горе-долу сметките са правилни.
Петър76 - специалист
Някой може ли да ми даде инструкция как да настроя горелката да пали и гаси автоматично? Искам да а настроя да се включва всяка вечер в 18.00 часа и спира в 22.00 часа, и всяка сутрин да се пуска в 06.00 часа и спира в 10.00 часа.
brassSob - специалист
пет ное 23, 2018 7:11 pmПетър76 написа:
Някой може ли да ми даде инструкция как да настроя горелката да пали и гаси автоматично? Искам да а настроя да се включва всяка вечер в 18.00 часа и спира в 22.00 часа, и всяка сутрин да се пуска в 06.00 часа и спира в 10.00 часа.
С коя горелка си? Старата може. Новата не може. Дори след ъпдейт на платката на новия модел няма опция.
Петър76 - специалист
пет ное 23, 2018 7:59 pmbrassSob написа:
С коя горелка си? Старата може. Новата не може. Дори след ъпдейт на платката на новия модел няма опция.
Трябва да е стария модел. Горелката сме я взели преди 6-7 години.
filmatoplo - майстор
В момента слагам на чугунен нафтов котел Де Дитрих -пелетна горелка Фероли от новите , топлообменника на котела 60-65 киловата- горелката е с мощност 55 клв.Днес монтирах горелката към вратата ,правих фланец за да пасне и да я изнесе навън с 10 см като се отваря вратата да не опира и пламъка да започва от самото начало на вратата -както бие пламъка на нафтовата горелка .Приготвих и бункера с вместимост 140 кг на колелца ако се наложи да се мести :wink: Ако се получи успешно -още 1 медал :wink: тази комбинация е правена само мощностите на сградата да са прилични че да е поносим разхода -ориентир е 10 000 лв за нафта :wink: до като ги стигнем ехеее :wink:
brassSob - специалист
Днес смених мотор редуктора на първата ми продадена горелка края 2010. Жената пита това консуматив ли е?... демек гаранционно ли е?....шах и мат. То в гаранция 1/3 от горелката са консумативи...
filmatoplo - майстор
О ти си старо куче , Фероли турих 2013 г . :wink:
  • 1
  • 73
  • 74
  • 75
  • 76
  • 77
  • 111

Тема "Пелетни горелки Ferroli Sun и Mikro P7-P12 Инфо,настр. и др." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: