• 1
  • 63
  • 64
  • 65
  • 66
  • 67
  • 111
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
emilvelkov73 - специалист
Здравейте колеги,
смених си управлението на Фероли P7 с Натурелското.
В тази връзка имам работещо Феролско управление,
и ако някой има интерес към него може да ми пише.
Петър76 - специалист
Отново проблем с горелката. При пускане започва да подава пелети но няма пламък. Вентилатора върти с нормална скорост, дисплея показва температурата. След около 15 минути вентилатора спира да върти и на дисплея излиза грешката А01. От ръководството на горелката това са причините за тази грешка:

Празен бункер за пелетите
Прекъснат или разкачен кабел на шнека
Повредено съпротивление на запалителя
Замърсена горивна глава
Запушен канал за подаване на пелетите

Всичките съм ги проверил, освен съпротивлението на запалителя което не знам как става, и проблем при тях няма. Някой имал ли е подобен проблем? Предполагам че проблема е с електрониката но не съм сигурен.
Svezar - специалист
Като спре да пуска пелети отвори вратичката и виж дали покриват отвора на запалката,ако са достатъчно количество но няма пушек е ясно...купуваш нова запалка !
trunski - специалист
Петър76 написа:
Не, няма пушек.
Най-лесния начин да провериш запалката е, като пусне първоначалната доза пелети, изваждаш фотосензора , покриваш го с парцал ( да не отчете светлина) и гледаш през отвора запалката една минута, ако се зачерви запалката, значи работи. Или пипаш основата и, трябва да е топла. Другият вариант е с мултицет. Успех! :)
Svezar - специалист
trunski написа:
Петър76 написа:
Не, няма пушек.
Най-лесния начин да провериш запалката е, като пусне първоначалната доза пелети, изваждаш фотосензора
Егати и лесния начин...честно :lol:
trunski - специалист
Svezar написа:
trunski написа:
Петър76 написа:
Не, няма пушек.
Най-лесния начин да провериш запалката е, като пусне първоначалната доза пелети, изваждаш фотосензора
Егати и лесния начин...честно :lol:
Имах, предвид да се увери, че е запалката.
Svezar - специалист
Няма нужда да се стига до чак такива сложни тестове,просто вадиш маркуча от горелката и го слагаш в едно чувалче да събере пелетите,махаш и скаричката от тръбата за да имаш по-добра видимост към отвора на запалката и стартираш запалване. След 20 секунди вече не може да си държиш пръста пред отвора на запалката защото пари,а след две минути вече се вижда и зачервяването на тръбичката,ако тези неща отсъстват...работата е ясна !
Петър76 - специалист
Запалката беше изгоряла. Смених я с нова и сега горелката работи нормално.
  • 1
  • 63
  • 64
  • 65
  • 66
  • 67
  • 111

Тема "Пелетни горелки Ferroli Sun и Mikro P7-P12 Инфо,настр. и др." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: