• 1
  • 64
  • 65
  • 66
  • 67
  • 68
  • 111
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Ludoto_momche - специалист
Хора в студеното време върнах фабрични настройки на горелката.На трета степен работи горелката.Въздуха съм го намалил т12-95 така работи добре на първа т08-35 и т09-30.Тъй като не я пускам редовно за 7,8 часа нормално ли е скаричката да е пълна с шлака?А и щом въздуха е намален на фабрични значи ли,че пелетите не струват?Шнека си пуска нормално...
filmatoplo - майстор
⚓Moje i DA he struvat.
Последна промяна от Virtex на пон яну 29, 2018 1:25 pm, променено общо 1 път.
Причина: Латиница
Svezar - специалист
Фабричните настройки на трета степен са въздух-120,пелети-46,ако си оставил пелетите на 46 и си намалил въздуха на 95 не би трябвало да има никакъв проблем с издухването на боклука,остава варианта който си предположил-кофти пелети ! Аз със въздух 60 и пелети 38 мога да не чистя скарата 5 дни,само че t07 ми е 20 а не фабричните 15 !
Здравейте колеги
от скоро съм притежател и аз на котел FERROLI SLF05 + SUN P12N / за първа зима се отоплявам на пелети /
Проблема е в необходимостта от честото чистене - всеки ден се изхвърля по една тава неизгорели / въглени / пелети .
пробвах първо с различни пелети - Швайнгхофер и Трон / и двата иглолистни /
Като резултат няма разлика в отпадъка.
Мислих че е възможно да са се овлажнили / съхраняват си под навес заграден с найлони на двора - дъжд и сняг не ги вали /
Затова пробвах и с пелети от Практикер / съхранявани на сухо / производство Лозан Румъния / широколистни /
Горят много добре и пипнах малко настройките но пак отпадъка е много /сега се чисти на два дена /
Та някой ако има такава горелка да даде малко съвет как да намаля отпадъка / майстора каза че е нормално , но мен не ме устройва /
Имам приятели с други горелки чистят един път на седмица по една тава !
Ето и информация за обекта
площ - 200 м2 / 560 м3 / без изолация /
пвц + троен стъклопакет
инсталирана мощност 30 kw + 150 л бойлер
разход 2,5-3 чувала на 24 ч
настройки на горелката
t07-17
t08-51
t09-36
t10-62
t11-38
t12-80
t13-45
температура на водата - 70 градуса
работи на модулация
стаен термостат - 21 градуса / работи сутрин 2 часа и вечер 6 часа ,ако не се включи ако падне температурата под 18 гр през деня или през ноща/

Ще бъда безкрайно благодарен ако някой ми помогне да намаля отпадъка / проблема още по наболял , че съпругата ми го чисти през седмицата а не аз /

предварително Благодаря =D>
n.ganev - майстор
Първо - горелката е голяма
Второ - иска настройки не за 15-20 минути
Трето - тунинг на котела
n.ganev написа:
Първо - горелката е голяма
Второ - иска настройки не за 15-20 минути
Трето - тунинг на котела

играя си с настройките вече два месеца но нещо не мога да "умеря ваксата"
мощността е изчислявана от компетентни лица не от мен
а под тунинг какво имаш в предвид
andy_forresite - майстор
Значи 2 часа сутрин и 6 привечер. За 8 часа 40 кг - по 5 кг на час. И защо е необходимо това?
Не знам колко е минималната мощност на твоята горелка. Да допуснем, че 2,5 кг/час. Това са 16 часа работа или хайде нека са 14 - два часа да гори с повече пелети докато подгрее нещо.
Чувал съм, че тези котли са доста калпави откъм ефективност. Под тунинг разбирай подобрения, с които пушекът да напуска котела с по-ниска температура и по-нисък разход. Нямам представа точно какво трябва да се направи, тъй като не съм виждал топлообменната част на такъв котел на живо.
rabadjiata - помощник
Здравей ghost 13 !Ползвам същата горелка.Настройките ми са почти като твоите.
t7-15
t8 - 040
t9 - 030
t10 - 061
t11 - 040
t12 - 080
t13 - 050
Намали си малко t7 с 1 или 2 единици.Малко повече пелети в огнището , повече жар.Просто трябва да се пробва.Истината е, че никой не може да ти настрои горелката по-добре от теб .Пелетите са от съществено значение.Горя по 10 чувала на седмица и чистя по 1 път ,но в сравнение с твоето количество.Нещата са много индивидуални.И абстрахирай се от това, горелката дали е голяма или малка.Приеми че това е устройство за изгаряне на пелети. Успех!
filmatoplo - майстор
Gorelkata zapochva ot 30 kilovata .
Последна промяна от Virtex на пон яну 29, 2018 1:23 pm, променено общо 1 път.
Причина: Латиница
Svezar - специалист
filmatoplo написа:
Gorelkata zapochva ot 30 kilovata .
И има /според спецификациите/ минимален разход на час 6,3кг :shock: Аз топля почти същата квадратура с P7 като горелката не качва над 20kW, а ти не може да свалиш под 30 понеже това е минималната мощност ! Виждал съм котел Фероли отвътре и мога да кажа ,че без сериозен тунинг всичко заминава в комина ! Така че първо имаш преоразмерена горелка,второ неефективен котел,първото няма как да се поправи,остава да потърсиш информация какви плочи се слагат в котела за да се увеличи КПД-то ! За неизгорелите пелети не знам,може въздуха да е много а пелетите ситни,освен ако нямате някакви спадове в напрежението които да рестартират горелката-тогава се получават неизгорели парченца !
  • 1
  • 64
  • 65
  • 66
  • 67
  • 68
  • 111

Тема "Пелетни горелки Ferroli Sun и Mikro P7-P12 Инфо,настр. и др." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: