• 1
  • 51
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
  • 111
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
trunski написа:
Здравейте, пускам линк към таблицата. Извинете за закъснението.
http://dox.bg/files/dw?a=c9a444dc97 :)
Ако имате въпроси или предложения, ще се радвам да ги обсъдим с цел да изчистим грешките.
Благодаря!!!
filmatoplo - майстор
Вчера имах един такъв случай ,горелка Фероли Р12 ,пали без значение дозата и въздуха ,обаче самите пелети не се разпалват за времето определено да се разпалят и фото сензора да види пламък .Бях чувал за такъв случай но не бях се сблъсквал с такива пелети - бук и габър ,иначе тръгне ли гори супер мощно .Как се излиза от тази проблем.



Браво бе - пак много ми помогнахте . :)
rabadjiata - помощник
Здравей filma!Тази година активността в темата е слаба.Най вероятно горелките работят без проблем.На твоя въпрос.Единия отговор ти си го знаеш.Натурелското управление ще се справи.Вторият отговор не професионален.С компромис, ако горелката работи без прекъсване,или ако няма друго решение за пелетите освен да се горят.Ами откраднете дозата за първоначално запалване, а на нейно място пуснете пелети, които нормално се разпалват.Това е като салфетката с олиото, вместо запалка.Успех!!!
filmatoplo - майстор
:) Горелката я оправих още тогава ,доста си играх ,гасих и палих над 10 пъти ,всеки път чистих горелката ,няколко пъти почти се изгарях ръцете .Ползвах жокер от приятел (Насков ) който беше ми споменал за подобни ядове .Та той ми подсказа как фото сензора да види пламъка ,почти невероятно но факт е действието което се прави и се получава .Смяната на платката беше почти решено ,и хоп Горелката заработи,сега си работи и променихме покупката на Натурела . :wink:
trunski - специалист
Здравейте, преди две седмици и аз имах такъв проблем- трудно палеше, при първоначално палене и след сигнал от стайния термостат, когато е студена горелката. Пелетите са чам. Изкарахме няколко безсънни нощи, с дедото- да а палим след блокаж. Разиграх всякъкви варианти с t-3 и t-4 и пак мъка. Решихме, че са мокри пелетите. Накрая я излъгах, така:
Като пуснеше първата доза пелетите се разпалваха с много малък пламък и дори и сензора да го види минаваше на първа степен и пускаше една доза. Обаче пламъкът е много малък и тази доза го затрупва и задушава огъня и гасне горелката. Затова намалих дозата на първа степен t9 на 20, да пуска по две три пелети и огънят не гасне а да се разгаря постепенно и горелката тръгва. Така първа степен на горелката става паразитна, т.е. работи колкото да не изгасне и вероятността да загаси горелката по температура на водата и след това да забие отново е много малка.
Отделно тунинговах суплото като сложих една ламаринка пред рампата върху фабричната, да се получи по-голям заслон като на суплото на по-малката горелка- Р7, с цел да падат повече пелети пред запалката.
Ето тук-
Прикачен файл:
80484688_2_800x600_soplo-traba-za-peletna-gorelka-ferroli-feroli-p7-snimki - Copy.jpg
80484688_2_800x600_soplo-traba-za-peletna-gorelka-ferroli-feroli-p7-snimki - Copy.jpg (64.22 KиБ) Видяна 2403 пъти
Така горелката работи около седмица и разхода остана почти без промяна. Преди два дена върнах старите настройки и се оказа, че горелката си пали пак без проблем- t3 - 56 и t4 - 11, пелетите са същите. По този повод се чудих, дали атмосферното налягане не играе някаква роля в паленето, тъй като съм наредил доста турболатори във Виадруса и сигурно тягата на комина доста е намаляла. Ако е високо атм. налягане дали не пречи на паленето или просто съм имал няколко чувала с влажни пелети.

Филме, моля те сподели какво се прави фотосензора, да вижда по-добре пламъка. Мерси предварително. :)
Svezar - специалист
trunski написа:
Затова намалих дозата на първа степен t9 на 20, да пуска по две три пелети и огънят не гасне а да се разгаря постепенно и горелката тръгва.
И при мен първата степен е формална понеже съм се подсигурил с по-голяма първоначална доза за палене,но тя при мен и без това работи само при запалване понеже не ползвам модулация ! Иначе и аз искам да разбера какво се прави за да вижда сензора по-лесно пламъка....ей така за всеки случай :wink:
trunski - специалист
Svezar написа:
trunski написа:
Затова намалих дозата на първа степен t9 на 20, да пуска по две три пелети и огънят не гасне а да се разгаря постепенно и горелката тръгва.
И при мен първата степен е формална понеже съм се подсигурил с по-голяма първоначална доза за палене,но тя при мен и без това работи само при запалване понеже не ползвам модулация ! Иначе и аз искам да разбера какво се прави за да вижда сензора по-лесно пламъка....ей така за всеки случай :wink:
Като не ползваш модулация, горелката минава ли през първа степен, защото при мен преди като работеше без да е включена модулация, на втора степен- u02 = 2 в on/off режим t18= 0, работеше само на втора степен? Не съм забелязвал да включва на първа степен при запалване.
rabadjiata - помощник
Здравей trunski!Малко сме колегите с Р12.Ако ти се притесняваш че системата ти е преоразмерена,какво да кажа аз,че отоплявам на половината на твоите неща.В най-студените дни горелката работеше по 14 часа на ден.След първоначалното загряване на водата до 76 гр. С на трета степен продължава на първа и се бори с по- малко от 2 кг. на час за да я запази.Това за температура в помещенията 25-26гр.Постигнато с 2 чувала на ден.Вижда се ,че ентусиазма още те гони.Нашата рампа е такава защото скарата ни е къса и щирока за разлика от другата горелка.Предната страна на скарата помага пелетите да се концентрират пред запалката.При проблем с паленето снимах за да разбера какво се случва.Също съм си мислил за някаква промяна в мукса.Разликата в сечението на горивната тръба между двете горелки е около една четвърт.Ето какво съм замислил.Да поставя ламарина която да лежи върху рампата,означеното с жълто, и с дължината на тръбата . Закрепена отпред с болт към тръбата.Ще трябват нови настройки,защото въздушния поток ще е с друга скорост.Идеята ми е ,че с още притваряне на клапата на комина и с по-малко количество горещи газове запълващи обема на котела да се постигне икономия??? Лесно постижимо е и надявам се с ефект.Независимо от режима на работа на горелката, с модулация или без,винаги минава през всички зададени степени, с изключение на първа.Успех!!!
rabadjiata - помощник
Здравей trunski!Малко сме колегите с Р12.Ако ти се притесняваш че системата ти е преоразмерена,какво да кажа аз,че отоплявам на половината на твоите неща.В най-студените дни горелката работеше по 14 часа на ден.След първоначалното загряване на водата до 76 гр. С на трета степен продължава на първа и се бори с по- малко от 2 кг. на час за да я запази.Това за температура в помещенията 25-26гр.Постигнато с 2 чувала на ден.Вижда се ,че ентусиазма още те гони.Нашата рампа е такава защото скарата ни е къса и щирока за разлика от другата горелка.Предната страна на скарата помага пелетите да се концентрират пред запалката.При проблем с паленето снимах за да разбера какво се случва.Също съм си мислил за някаква промяна в мукса.Разликата в сечението на горивната тръба между двете горелки е около една четвърт.Ето какво съм замислил.Да поставя ламарина която да лежи върху рампата,означеното с жълто, и с дължината на тръбата . Закрепена отпред с болт към тръбата.Ще трябват нови настройки,защото въздушния поток ще е с друга скорост.Идеята ми е ,че с още притваряне на клапата на комина и с по-малко количество горещи газове запълващи обема на котела да се постигне икономия??? Лесно постижимо е и надявам се с ефект.Независимо от режима на работа на горелката, с модулация или без,винаги минава през всички зададени степени, с изключение на първа.Успех!!!
trunski - специалист
Здравей rabadjiata! И на мен ми е минавала същата идея през главата. Другия вариант е да вкарам тръба с по-малък диаметър в тази и да я уплътня. Но ще трябва да направя нова скара по- дълга. Ще напишеш ли твоите настройки?
  • 1
  • 51
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
  • 111

Тема "Пелетни горелки Ferroli Sun и Mikro P7-P12 Инфо,настр. и др." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: