• 1
  • 82
  • 83
  • 84
  • 85
  • 86
  • 111
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Ludoto_momche - специалист
Някой мерил ли е колко пелети пуска шнека за един час примерно на 1ва степен ?
ники_ник - специалист
съб дек 22, 2018 10:33 amSvezar написа:
пет дек 21, 2018 3:08 pmники_ник написа:
Същия проблем го имам поне два пъти в месеца,и то само когато съм около котела.Нямам обяснение защо се случва.Всичко друго си е нормално.Проблема при мен се появява без значение на каква темп. е системата :?
Ти ако не си около котела няма как да разбереш за "проблема" понеже горелката просто се рестартира, а не угасва за постоянно със записана грешка,така че ако не си там точно в това време няма как да разбереш че се е случило,а то може да се е случвало много пъти без да знаеш :wink: Вчера го напарави пред мен докато наблюдавах горенето след малки промени в настройките,но тогава бях сигурен че е от загуба на пламък понеже дозите бяха много намалени !
При мен не е от загуба на пламък.Фоторезистора щеше да ми каже :wink:
ники_ник - специалист
съб дек 22, 2018 2:01 pmLudoto_momche написа:
Някой мерил ли е колко пелети пуска шнека за един час примерно на 1ва степен ?
При мен е 2350гр.на час 1 степен
Ludoto_momche - специалист
съб дек 22, 2018 4:46 pmники_ник написа:
съб дек 22, 2018 2:01 pmLudoto_momche написа:
Някой мерил ли е колко пелети пуска шнека за един час примерно на 1ва степен ?
При мен е 2350гр.на час 1 степен
Т07 на колко ти е ? Те на т07 го дават 15 и е 2.9кг.При мен на Т07-15 нещат да горят ,ама шнека съм му дал 60гр.някъде.И сега Т07 го държа на 10.Пробвах и по полегнал нали го дават 45гр.да е шнека май,ама тогава пуска 4,5кг.на час.
filmatoplo - майстор
Те7 не трябва да слиза под 15 -16 секунди , ако дозите ви са малки - ги увеличете .
Ludoto_momche - специалист
съб дек 22, 2018 8:23 pmfilmatoplo написа:
Те7 не трябва да слиза под 15 -16 секунди , ако дозите ви са малки - ги увеличете .
Пробвах да увелича Т09 на 35 и Т07 на 15 пак не гори както трябва.... А нали производитела на горелката дава 2,9 кг при стандартни настройки.При мен се получава,че за един час трябва така да наглася шнека,че да пуска 4,4 кг.на 1ва степен.И незнам кво става дали пелетите са толкова лоши....Или да нагласям наклона на шнека пак.
filmatoplo - майстор
Тези 15-16 секунди са необходими за да има време пелетите да изгарят ,по принцип те са сбора от секундите на подаване и това на изгаряне :wink:
Svezar - специалист
Математическото смятане на това колко пуска шнека за час /размер на дозата,време между дозите/ обикновено няма нищо общо с действителното при Ferroli ! Като седя до него и слушам и гледам дозите, е пределно ясно че една е по-голяма, а на друга падат по 2-3 пелетчета. Това за мен е единствения недостатък на модела-че няма как да разчиташ на равномерни дози и трябва да са леко завишени за да не се стига до загуба на пламък ! За сравнение с пелети на Трон в момента Т7 ми е 20 а Т11 /работя без модулация до втора степен/ ми е 38.
Ludoto_momche - специалист
нед дек 23, 2018 11:48 amSvezar написа:
Математическото смятане на това колко пуска шнека за час /размер на дозата,време между дозите/ обикновено няма нищо общо с действителното при Ferroli ! Като седя до него и слушам и гледам дозите, е пределно ясно че една е по-голяма, а на друга падат по 2-3 пелетчета. Това за мен е единствения недостатък на модела-че няма как да разчиташ на равномерни дози и трябва да са леко завишени за да не се стига до загуба на пламък ! За сравнение с пелети на Трон в момента Т7 ми е 20 а Т11 /работя без модулация до втора степен/ ми е 38.
Верно шнека пуска и по една пелетка на моменти ! Полегнах шнека и отиде на 3,5 кг.на 1ва т07-15 .Иначе се налагаше да намалям т07 до 10 ......Какви ще са тия пелети та да горят на 2,9 кг на стандартни настройки според изчисленията на фероли.След нова година ще взема други за проба.Предполагам не си засичал при т07-20 колко гори на час на първа степен.
filmatoplo - майстор
Мирясай го на 50 градуса наклон и си регулирай дозите особено 1 да не гасне и да не се крие в тръбата пламъка ,Те7 не го намаляй под 15 ако може го направи 16-18 за да има време да горят пелетите ,дозата на 1 степен фабрично е 28 това е 2 цяло и 8 секунди -ако е малка я вдигаш на 30 че дори 32 ,ще вдигаш по едно деление и ще наблюдаваш поне 10 -15 минути за всяка променена цифра :wink: Въздуха фабрично е увеличен .
  • 1
  • 82
  • 83
  • 84
  • 85
  • 86
  • 111

Тема "Пелетни горелки Ferroli Sun и Mikro P7-P12 Инфо,настр. и др." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: