Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
Със Фероли р7 ли си ,освен ако нямаш термоглави или стаен термостат ,може да се намали мощността на степените и вентилатора .
Петър76 - специалист
Мисля че е Фероли р7. Горелката се намира в мазето, монтирана на котел. Котела е част от инсталация за парно, която отоплява къща с три етажа и бойлер свързан към парната инсталация. Информация за температурата горелката получава от термометър монтиран на тръбата в която циркулира горещата вода.
Ако се увеличи скоростта на вентилатора това няма ли да доведе до по икономичен разход на пелети, понеже се увеличава силата на пламъка и температурата в котела ще се вдига по бързо? Иначе горелката в моментна е на трета мощност.
Петър76 - специалист
Имам друг проблем. В момента горелката е настроена на трета мощност, а границата на температурата е 56 градуса. Но като пусна горелката тя стига до трета степен мощност и при температура 44-45 градуса се изключва. Като мощност циферблата показва нула, и горелката започва отначало процедурата по запалване. След това като стигне до трета степен и температурата стигне 44-45 пак се изключва и същото се повтаря. Това някакъв проблем с електрониката ли е?
filmatoplo - майстор
Виж почисти фотосензора ,виж дали параметър 18 е поставен на 1 .Увеличи температурата на 60 градуса.
Петър76 - специалист
В момента съм върнал всички настройки на фабричните им стойности, според ръководството на горелката. Вдигнах мощността на 5, а t07 го направих на 10 секунди, мисля че преди горелката гаснеше на 44-45 градуса защото стойността беше 20 секунди. Сега горелката гори доста по добре от преди, вдига температурата бързо, а и разхода като че ли е по малък.
Този параметър t18 какво точно регулира?
filmatoplo - майстор
Параметър 18 включва Модулация като поставиш цифра 1.
Петър76 - специалист
Имам нов проблем. В момента настройките са: температура 56 градуса, четвърта мощност, и t07 е 15 секунди. При пускане на горелката тя пали и стига 56 градуса без проблем, но след като се изключи при 56 градуса циферблата започва да показва 67-68 градуса и така седи за около 15 минути, въпреки че котела изстива през това време. След това започва да спада температура и на 46 градуса се включва, както по принцип трябва да бъде. Засега го прави само веднъж, при запалване, поне засега. Това някакъв проблем с датчика за температура ли е, или може би нещо в електрониката?
cavy - напреднал
Колеги, някой да знае какво е съпротивлението на здрава запалка за Р7?
Здравейте може ли, малко помощ с настройки за Натурела инсталирана на горелка фероли.
filmatoplo - майстор
И какво точно те интересува.

Тема "Пелетни горелки Ferroli Sun и Mikro P7-P12 Инфо,настр. и др." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: