Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Най вече колко да е съотношението между времето за подаване на пелети и на колко трябва да е вентилатора. На 1,2и3 степен
Мали то Феролито с Натурела направо пее със слънчогледови пелети. Някак успях да му направя някакви настройки и сега много добре се държи. Но незнам дали като обърна на дървени ще иска други настройки.
filmatoplo - майстор
Може ли да споделиш настройки за слънчогледовите пелети.
Палене 3 опита, зареждане 37 сек., етап1 50,етап2180 вент. 15 ,етап3 180вент. 25. Разгаря е първа доза 50 вент. 15. Р1 60,Р2 60. Р1 зареждане 3.1, цикъл 24, вент. 15. Р2 зареждане 4.4, цикъл 25, вент. 20. Р3 зареждане 5.5,цикъл 25, вент. 25.
iceheart - специалист
чет окт 14, 2021 5:10 pmSanDraGan написа:
Мали то Феролито с Натурела направо пее със слънчогледови пелети. Някак успях да му направя някакви настройки и сега много добре се държи. Но незнам дали като обърна на дървени ще иска други настройки.
Определено ще иска други настройки и на дозите гориво и на вентилатора........
А какви трябва да са горе долу настройките за дървени пелети. Трябват ми някакви примерни настройки.
съб яну 23, 2021 3:20 pmbrassSob написа:
съб яну 23, 2021 3:00 pmSvezar написа:
ср яну 20, 2021 8:22 pmbrassSob написа:
Така е. Натурела е най-доброто решение на тия италиански шитове.
Единственият проблем с този "шит" ми е ,че шнека не може да пуска равни дози и това налага да са леко завишени за да не гасне горелката,интересно как Натурела или някаква платка разработка на НАСА ще реши този проблем ??
Ами глей са, като няма части какво правим? Платки за старите няма, трябва да се слага от новите. Те имат бъг да търсят датчик за БГВ или преминават от зимен в летен режим. При новата горелка дава грешка F11, като я сложиш на стара става одисея. Фотоклетката новата е за нафтова горелка, абсурд и несъвместимо със повечето стари модели. В годините имам над 1200 такива горелки и сега стана страшно като търсят части и няма.

Има ли как да се заобиколи бъга с преминаването от зимен в летен режим и да се избегне одисеята?
Здравейте, колеги. Имам следния проблем. Купих явно доста гадни пелети които правят шлака на пепелника и той се задръства доста бързо. Общо взето след няколко часа работа пепелника е пълен и след това не може да запали. Някой знае ли решение на такъв проблем? Горелката е Фероли P7/12
Петър76 - специалист
Днес ми изгоря запалката. Някой знае ли откъде мога да поръчам нова?
Аз лично си закупих от Термодизайн, които се намират в София. Дават гаранция от 3 месеца

Тема "Пелетни горелки Ferroli Sun и Mikro P7-P12 Инфо,настр. и др." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: