• 1
  • 55
  • 56
  • 57
  • 58
  • 59
  • 111
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Петър76 - специалист
Днес пуснахме горелката за пръв път и не знам дали от пелетите или от настройките на горелката но пламъка е доста слаб и вдига градусите бавно (и не може да мине 50 градуса). Пелетите ги купихме през лятото и ги държим в мазето върху дървени палети за да не се навлажняват, и не ми се вярва де е от палетите въпреки че е възможно. Какво се препоръчва да се направи при слаб пламък ако проблема не е в палетите?

Това са ми настоящите настройки:
t7 - 17
t8 - 50
t9 - 28
t10 - 74
t11 - 38
t12 - 120
t13 - 46

Максимална мощност - 3.
Максимални градуси - 60.
filmatoplo - майстор
Вдигни температурата на 70 гр ,и намали малко Т-7 на 15 .
Петър76 - специалист
Намалих Т-7 на 15 и вдигнах мощността на 4 и сега вдига градусите по бързо. Максималната температура не съм я променял от 60 градуса, да се пести от разхода на пелети а и при 60 градуса температурата по стаите е нормална.
filmatoplo - майстор
Горелката започва да модулира 10 градуса преди зададената температура ,тоест щом си задал 60 - горелката слиза на степен 1 още на 50 градуса и затова не достига зададената .Не ти трябва степен 4 ами вдигни малко температурата .А намаляването на Т-7 кара да пуска пелети по често и затова набира сила .
Петър76 - специалист
Ако температурата се вдигне на 70 градуса не се ли увеличава и разхода на пелети?
filmatoplo - майстор
Щом питаш за елементарни неща малко трудно ще се разберем . :)
Петър76 - специалист
Вече споменах че не искам да вдигам температурата над 60 градуса защото искам да имам по икономичен разход на пелети.
Но сега проблема е че горелката започна да задръства след като намалих Т7 на 15 секунди. Явно ще трябва да пробвам с по високи стойности на вентилатора на първа и втора мощност.
Svezar - специалист
Не мисля че вентилатора ти е слаб ! За сравнение моята в момента работи с тези параметри Т7-20, Т10-36,Т11-34 . А иначе Филма ти е казал да вдигнеш градусите на 70 ,понеже в този случай на 60 градуса ще мине в модулация и ще ги държи толкова ,тъй като ти сам написа ,че когато мине на първа степен градусите не се покачват :idea:
filmatoplo - майстор
Щом задръства върни Т7 нагоре и ако трябва вдигни малко дозата на 1 степен ,фабрично е 28 това означава че подава 2,8 секунди .Може да се направи на 30 тоест да пуща 3 секунди .След като горелката е на 3 степен тя ще вдигне температурата до 50 градуса и ще слезе на степен 1 ,и дано смогва да вдига леко полеко температурата до 60 .Ако не смогне ,горелката пак ще качи на степен 3 .Въздуха също може да вдигнеш ,но заводския е почти достатъчен .Номера е да се направи така че да работи със стабилен пламък на степен 1 .А кога модулира разбра нали ,сваля на 1 степен 10 градуса преди зададената .При теб няма стаен термостат затова искаш горелката да ти крета на малки градуси ,ако си със термостат не ти пука за градусите номера е помещенията да се залтоплят и горелката да изключи ,ако си добре изолиран температурата в помещенията се запазва дълго време тоест през това време горелката почива .Сами си отговори за логиката при теб .
trunski - специалист
Здравейте,
тази седмица най-накрая успях да пробвам феролито /Р-12 със фабрично управление/ със слънчогледови пелети. Първите ми впечатления са:
-гори доста прилично, даже на малка мощност /12-13 kw/h/ ми се струва, че пламъкът е по силен от този на дървесните. Пламъкът леко синее.
- разходът е може би малко по-голям от този на дървесните, от пет торби не мога да преценя точно, но разликата е минимална.
- Според мен при едни и същи дози на 1ва, 2ра и 3та степен загрява водата в котела до максимална температура- 63 гр. не по-бавно от дървесните.
- за да горят добре, настройките на въздуха на различните степени трябва да се завишат, спрямо тези на дървесните.
- Е няма пълно щастие- скарата трябва да се чисти всеки ден, а пепелника на котела /Виадрус/ на три дни. Изработих и друга скара по-отворена /без преградка отпред/, но още е в процес на изпитания и до-усъвършенстване.

Единствения проблем, който се явява по някога е, че при първоначално палене датчикът за светлина трудно вижда пламъкът и понякога дава грешка и не иска да запали. Датчикът е почистен и правилно позициониран, отворът в суплото, срещу датчика не е запушен. Според мен датичика работи. Увеличавах първоначалната доза и си играх с въздуха, но не усетих промяна.
При палене, като отворя вратата и погледна в суплото, първоначалната доза пелети гори, но понякога датчикът не вижда пламъка. Като гледам в настройките, параметъра t-20 слиза до 30 за малко и после започва да се вдига до 50 и горелката забива.
При дървесните пелети няма такъв проблем.
По- нагоре в темата, "filma toplo" беше споменал за някакъв трик за тези горелки, с който да излъжем фотодатчика по-добре да вижда пламъка.
Моля, ако някой го знае да сподели!
  • 1
  • 55
  • 56
  • 57
  • 58
  • 59
  • 111

Тема "Пелетни горелки Ferroli Sun и Mikro P7-P12 Инфо,настр. и др." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: