• 1
  • 88
  • 89
  • 90
  • 91
  • 92
  • 111
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
brassSob - специалист
Изкарват колкото всички останали - може седмица, може два месеца, предполагам и години е възможно. Просто са по малко ватове. На 12-ка е много амбициозно да се сложи, аз не бих.
Вкъщи съм с оригинален, защото не е изгорял. Снощи дойде човек с изгорял нагревател, този като патрон който е на FERROLI отпреди 7 или 8 години. Казах му да си избира и каквото и да вземе няма начин да изкара толкова.
slavista - специалист
a04 грешката ми се появява много често . Чистя всичко тръгва и след няколко часа отново ? Къде може да има проблем?
brassSob - специалист
ср яну 23, 2019 6:34 pmslavista написа:
a04 грешката ми се появява много често . Чистя всичко тръгва и след няколко часа отново ? Къде може да има проблем?
Ако не връща жега към шнека, т.е. наистина всичко е чисто, комина има тяга и т.н. може да е малкия температурен датчик. Той е 6 лв. Напоследък гледам доста хора си взимат резервни, защото при откачване на гофрето ги закачат. Може да го шутираш да провериш дали е от него, но все пак си е защита.
slavista - специалист
Може ли линк или да ми кажете от къде да си купя такъв (може и на лично) .
Петър76 - специалист
Препоръчайте ми UPS който да може да захранва горелката и помпата, която циркулира водата на парното, поне 24 часа когато няма ток.
rabadjiata - помощник
чет яну 24, 2019 9:20 pmПетър76 написа:
Препоръчайте ми UPS който да може да захранва горелката и помпата, която циркулира водата на парното, поне 24 часа когато няма ток.
Здравей колега!При така заложените параметри, устройството се казва агрегат.Преди години когато закупих горелката, имах възможност да направя замервания при ползване на инвертор -преобразовател на напрежение.По спомен консумацията само в режим на работа беше 6-7 А,а при запалване скачаше драстично.При кратки спирания на тока дори до 4-5 часа може да ти свърши работа и автомобилен акумулатор.За повече време се иска сериозна инвестиция в акумулатори ,което във времето не знам дали е оправдано.В случая два броя акумулатори по 180 Ач,които постоянно трябва да поддържаш в готовност,а живота им в най-добрия случай 6-7 год..Обръщам внимание че за целите се търси инвертор или ups със истинска-пълна синусоида!!!За това казвам,че може би при по дълготрайни спирания агрегата е по-правилното решение.По-трудно е,че трябва някой да го запали но може лесно да се направи да спира автоматично.И цялата къща няма да е в неудобството да няма ток.Успех!!!
Петър76 - специалист
Предпочитам UPS понеже е безшумен, докато агрегаторите са шумни, но ако UPS не може да изкара 24 часа вероятно ще трябва да взема агрегат.
filmatoplo - майстор
:) Почти не може да изкара 24 часа .
Петър76 - специалист
Дайте някакви съвети да се увеличи КПД-то на горелката. Нямам в предвид настройки на горелката, а по скоро неща които мога да направя по котела на който е монтирана горелката за да се отстрани всякаква загуба на топлина.
filmatoplo - майстор
:? Забравил съм -какъв беше котела Фероли ли :) .
  • 1
  • 88
  • 89
  • 90
  • 91
  • 92
  • 111

Тема "Пелетни горелки Ferroli Sun и Mikro P7-P12 Инфо,настр. и др." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: