• 1
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 111
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
n.ganev - майстор
Отивам на лош повод. Като се прибера щесе помъча да се сетя какви насройки направих вчера.
iceheart - специалист
Не се карайте..... Таблица която съм правил беше за да има начален старт. Много пъти съм писал, че няма такова нещо като "стандартни настройки". Пелетите при мен може да горят с 20% вентилатор а при теб с 10%. Това колко въздъх е нужен за да горят стабилно зависи от качеството на пелетите в района. Между старата и новата версия на Натурела има разлика в натройката на вентилатора, новата е малко по-прецизна. Никой не ти е отказал да ти даде настройки, просто няма да стане с настойките на някой друг поради много различни фактори освен пелетите, тяга, котел, дълбочина на горивна камера, къща и др. Ако сега трябва да ти напиша моите настройки най-вероятно няма да мога, защото не ги помня, цял ден правя настройки на различни горелки и камини и главата ми е пълна. Настройките за степените и цикли на подаване си ги вземаш от Феролито, само се налага да направиш корекция на вентилатора, което не е голям проблем и след няколко опита би трябвало да го постигнеш без проблем, после просто ще го нагласиш по прецизно...това е. Моя вентилатор се върти м/у 7 и 12 %, но горивната камера на котела ми е 30 см., и т.н. При сланчогледовите пелети се налага вентилатора да е по-силен за да горят както трябва, но зависи и от смите пелети.

Стига токова...... пожелавам на всички весело посрещане на Новата Година , да са живи, здрави и всичко най-най...... Наздраве.
:drinkers:
filmatoplo - майстор
:supz: +1 в Карнобат вече бият жените си :partyman: .Колега върви ли вече горелката ,намираш ли разлика от преди .
divroker - напреднал
Горелката гори доволно,пък и манджата е 160лв за тон.Има още какво да пипна,но не е тревожно...В къщи е ТОПЛО! Весело посрещане на нова година и да има Топлина във домовете!!!!
filmatoplo - майстор
Не съм горил - чист слънчоглед във Фероли . :) изоставам нещо .
Ето и моя опит, както обещах да го споделя преди месец и половина, когато купих феролито.

Горелка Feroli p7, котел Feroli SFL4 разход 1,8 чувала за 24 часа ( един чувал 15кг )
- Ноември 17 дни 31 чувала
- Декември 31 дни 56 чувала

Горелката работи само на on/off, само на първа степен, с термостат на 75 градуса
Пелетите са ми два вида със сходни параметри и съответно резултата е сходен ( 5kW/h на kg или около 18MJ на kg )
Параметрите са ми (п7=23сек) или ако някой се е ровил в темата автора беше дал примерни настройки на негови горелки и беше дал пример точно с главен цикъл 23 сек. и от там взех и моите настройки.
Пълня бункера 10 чувала и когато се образува дупка в бункера следва А1, единствено веднъж само се получи да се задръсти горелката от пелети за месец и половина.
Горелката не червее!

Според мен интересното е оразмеряването на къщата и котела, което съм правил сам и съответно разхода беше напълно очакван:
55 алуминиеви глидера Н60 по 192W/гл + 5 екструдирани или общо около 13KW + бойлер 80л а площа е около 60кв или 210W/кв, стаите са с всички екстри единствено без външна изолация, стара къща с тухли единички
Здравейте! За много години.Много здраве и късмет на всички през новата година. Котела е Де Дитрих-30киловата, горелката ми е Фероли Р7. Клапата на комина е затворена почти нацяло. Стайния термостат е SALUS 091FLRF през деня на 21.6-22 гр., през нощта 19- гр. Помпата на котела включва на 50 градуса. Разход 4-5 чувала на 24 часа. Отоплявам около 180 кв. с ПВЦ дограма +2 бойлера по 100 литра.Нямам външна изолация.Възможно ли е намаляне на разхода? В момента съм с тези настройки.

u01 - 70
u02 - 005
u03 - 000


t01 - 0
t02 - 01
t03 - 051
t04 - 010
t05 - 005
t06 - 080
t07 - 026 t08 - 051
t09 - 030
t10 - 060
t11 - 038
t12 - 075
t13 - 046
t14 - 080
t15 - 053
t16 - 110
t17 - 056
t18 - 1
t19 - 99
t20 - 050
Благодаря Ви!Пилети те са акациеви.
filmatoplo - майстор
Защо включваш чак 5 степен ,не топли ли до степен 3 .
Веднъж пробвах на 3 степен за малко и радиаторите от половината на горе бяха горещи а на долу са хладни
Svezar - специалист
zdravibg написа:
Веднъж пробвах на 3 степен за малко и радиаторите от половината на горе бяха горещи а на долу са хладни
То това за радиаторите не би трябвало да зависи от степените на горелката, а от това дали успява да достигне исканата температура на водата на определената степен. Ако след повече време работа на по-ниска степен успява да загрее водата колкото за по-малко време на висока степен по-добре е да работи на малката степен понеже при голямата имаш много бягаща през комина топлина, която котела не може да усвои ! Но при тази квадратура,два бойлера по 100 и липса на изолация и ако не си "тунинговал" котела поне малко с една разделителна плоча разхода си е напълно нормален,лошото е че с тези студове дето се задават няма да смогваш да пълниш бункера :wink: Друг момент е качеството /калоричността/ на пелетите,нямам представа какво е то при акацията понеже не съм горил такива !?
  • 1
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 111

Тема "Пелетни горелки Ferroli Sun и Mikro P7-P12 Инфо,настр. и др." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: