• 1
  • 59
  • 60
  • 61
  • 62
  • 63
  • 111
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
Да ако е необходимо ,обаче въздуха трябва да е почти заводския да не прегори скарата и тръбата .
Ludoto_momche - специалист
filmatoplo написа:
Да ако е необходимо ,обаче въздуха трябва да е почти заводския да не прегори скарата и тръбата .
На 3та съм го намалял въздуха до 60 няма проблем.На 120 не виждам как ще гори добре....когато е на 15 сек.го правя на 95 въздуха,а на 20 сек.как да го оставя на 95 примерно трябва доста да вдигна секундите на подаване.
filmatoplo - майстор
Точно така ,наглася се с наблюдение как гори ,затова писах ( блиски до фабричния въздух) зависи от пелетите и наклона на шнека .Виждал съм горелка на няколко месеца с прегоряла тръба и скара и 5 годишна горелка нищо и няма ,разлика само в това че на новата са и намалили въздуха - затова съм резервиран от към прекалено намаляне .
Ludoto_momche - специалист
filmatoplo написа:
Точно така ,наглася се с наблюдение как гори ,затова писах ( блиски до фабричния въздух) зависи от пелетите и наклона на шнека .Виждал съм горелка на няколко месеца с прегоряла тръба и скара и 5 годишна горелка нищо и няма ,разлика само в това че на новата са и намалили въздуха - затова съм резервиран от към прекалено намаляне .
Благодаря! За пояснението.Сега я настроих така:
Т7-20
Т8-38
Т9-32
Т12-80
Т13-50
Гори стабилно достига си температурата.Вечерта изключвам половината радиатори и работят само 6 от тях стига си температурата и минава на 1ва и така почти докато стайния не и зададе да спре.Това добре обаче забелязах,че като включа още два радиатора примерно държи на 1ва 10 минутки.....това е зле.Не достига мощноста ли когато са повече радиатори включени?
filmatoplo - майстор
Ами зависи колко мощност се получава ,нали знаеш колко е на 1 степен от 12 до 15 киловата .
Ludoto_momche - специалист
filmatoplo написа:
Ами зависи колко мощност се получава ,нали знаеш колко е на 1 степен от 12 до 15 киловата .
Да погледнато реално нормално да работи на 1ва по -малко когато всички радиатори са включени....изчислявал съм мощноста на радиатори плюс бойлера 32 кв.ми излиза ,ако не бъркам някъде.То и горелката толкова също и котела незнам дали има значение от котела.Сега съм задал до 2ра степен тъй като съм спрял някои радиатори.2ра съм я направил почти сеедно е 3та.
Т7-20
Т8-40
Т9-35
Т10-56
Т11-45
Поне вече два дни не задръства горелката незнам дали е от времето на подаване.
Предполагам и нивото на водата играе роля за по-бързото затопляне......В момента нивото е 1,8 бара дали да не го смъкна 1,2 и 3.
filmatoplo - майстор
Налягането 1,5 бара при студена инсталация ,ако ти е балансиран съда почти няма да се промени при топла ,или малко ще се вдигне .това 1,2 и 3 колко е ,ти като руснаците ,колко е- Пети Шести Десети . :wink:
Ludoto_momche - специалист
filmatoplo написа:
Налягането 1,5 бара при студена инсталация ,ако ти е балансиран съда почти няма да се промени при топла ,или малко ще се вдигне .това 1,2 и 3 колко е ,ти като руснаците ,колко е- Пети Шести Десети . :wink:
Хаха имам впредвид дали да не го смъкна на 1,2 бара.Дали ще загрява по -бързо системата или няма да има никаква промяна.
filmatoplo - майстор
:wink: Шегувах се ,още тогава разбрах ,почти не оказва влияние .Аз ползвам подобен похват похват при слънчевите инсталации надувам до 3 бара за да може да държи до 130 гр без да ври .
trunski - специалист
Здравейте колеги, за много години! :)


Вчера възобнових опитите да накарам Феролито да хапва слънчогледови пелети. Предишният опит мина успешно, само с едно задръстване на тръбата за 5 чувала. Сега взех на Керпи, горят много яко, като на първа степен- 13 kw вадят пламък по- силен от дървесните.
Естествено пълно щастие няма:
Първо горелката заби два пъти, тъй като тръбата се беше напълнила с пелети. Тука може и аз да съм си виновен, защото преди да сипя слънчогледовите пелети не изчистих бункера. В него беше останало огромно количество прах от старите пелети и сега шнека го изкарва и се полепва яко по рампата на горелката. Яко не се оправи положението, ще трябва да променям наклона на рампата.
Другият проблем е, че когато гори на първа и на втора степен /до там съм я ограничил/пламъкът е силен и стабилен, но показанията на фотосензора /параметър t-20/ играят. Понякога са под 10, а понякога над 30 и горелката се рестартира. Играх си и с дозите и с въздуха и с времето за горене и показанията се менят. Според мен проблема не е, че падащите дози задушават пламъка. По скоро си мислех, дали при тези пелети не се получава повече дим, който да затруднява работата на фотосензора.
Същия проблем се явява, понякога и при запалване, огън има, но показанията на фотосензора не могат са слезнеат под 30 и дава грешка А1.
В руския форум споменават, че чувствителността на фотосензора може да се регулира от настройките с бутони Р и +. Някой правил ли е това упражнение.
Ако някой се е сблъсквал с такъв проблем, моля за някакви насоки.
  • 1
  • 59
  • 60
  • 61
  • 62
  • 63
  • 111

Тема "Пелетни горелки Ferroli Sun и Mikro P7-P12 Инфо,настр. и др." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: