• 1
  • 54
  • 55
  • 56
  • 57
  • 58
  • 111
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Мерси за положителния отговор. Значи няма нещо притеснително, че не показва радиаторчето и губи от време на време настройки :) . А за управлението ще мисля следващия сезон. Искам да видя как ще се държи, разход, дали тая работа с пелетите е за мен :), пък после може и управлението да сменя.
filmatoplo - майстор
По принцип със смяната на управлението горелката става съвсем друга , модулира по добре ,дава икономии с една дума се изплаща Натурела платка е около 180 лв .
benimm8808 - специалист
filmatoplo написа:
....... .
Искам да изкажа огромната си благодарност на г-н Христов(filmatoplo),благодарение на когото настроих една Р7 по телефона.До сега не се бях сблъсквал с фероли горелка и наистина ми даде добри съвети за настройките на пелети,въздух,модулация и най важното направихме горелката да се пали и гасне от хола(котела е в избено помещение).Горелката наистина е добра и ми хареса как работи модела.
Благодаря ти FILME,все по рядко се намират стойностни хора като теб,готови да откликнат когато има проблем, най важното да го прави с желание.
Чест и почитания.

Николай Бонев
filmatoplo - майстор
:wink: Помагам с каквото мога ,ако бях доктор щеше да лекувам по телефона ,за горелката знанията си ги дължа и на други колеги от форума Насков,НГанев,АйсХът. :wink:
cavy - напреднал
Айде и аз да почна.....ма с лошо,

запалихме ламборгинито...няколко дена работи и спря, първо с А01, после почна да гасне след 2-3 степен, губи пламък и гасне. Върнах фабричните настройки, че таз година с нови пелети и пак така, 2-3 степен, губи пламък и гасне. Изчистено, полирано...всичко ОК.

Някакви идей? Ще съм благодарен, много :)
ivoper77 - помощник
Здравейте,купих си стаен термостат.С фероли р7 съм ,прочетох инструкцията зас да го свържа .Ако правилно съм разбрал трябва да махна моста на позиция 7 и 8 .Благодаря предварително.
filmatoplo - майстор
Точно ,махаш моста и там свързваш канчбела за термостата ,имай предвид тока е 220 волта ,на термостата контакта трябва да е независим .
benimm8808 - специалист
Един въпрос и от мен, как стой въпроса с прегряването.Какви защити има от прегряване, и кой са параметрите за да ги проверя.
Поздрави.
n.ganev - майстор
cavy написа:
запалихме ламборгинито...няколко дена работи и спря, първо с А01, после почна да гасне след 2-3 степен, губи пламък и гасне. Върнах фабричните настройки, че таз година с нови пелети и пак така, 2-3 степен, губи пламък и гасне. Изчистено, полирано...всичко ОК.
Виж фотоклетката да не е зацапана. Също и отвора срещу нея
benimm8808 написа:
как стой въпроса с прегряването.Какви защити има от прегряване
Има термодатчик на тръбата в която постъпват пелетите
filmatoplo - майстор
Тези горелки страдат от неразбиране ,оправям ги но горелката трябва да е пред мен .
  • 1
  • 54
  • 55
  • 56
  • 57
  • 58
  • 111

Тема "Пелетни горелки Ferroli Sun и Mikro P7-P12 Инфо,настр. и др." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: