• 1
  • 83
  • 84
  • 85
  • 86
  • 87
  • 111
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ники_ник - специалист
съб дек 22, 2018 7:20 pmLudoto_momche написа:
съб дек 22, 2018 4:46 pmники_ник написа:
съб дек 22, 2018 2:01 pmLudoto_momche написа:
Някой мерил ли е колко пелети пуска шнека за един час примерно на 1ва степен ?
При мен е 2350гр.на час 1 степен
Т07 на колко ти е ? Те на т07 го дават 15 и е 2.9кг.При мен на Т07-15 нещат да горят ,ама шнека съм му дал 60гр.някъде.И сега Т07 го държа на 10.Пробвах и по полегнал нали го дават 45гр.да е шнека май,ама тогава пуска 4,5кг.на час.
Шнека ми е на 50 град наклон.Т7-16 Т8-45 Т9-27 Т10-75 Т11-32 Т12-98 Т13-41 . Пелетите са евтин бор А2 -къси ,леки и нискокалорични.Модулация до 3 ст.
Ludoto_momche - специалист
пон дек 24, 2018 11:49 amники_ник написа:
съб дек 22, 2018 7:20 pmLudoto_momche написа:
съб дек 22, 2018 4:46 pmники_ник написа:


При мен е 2350гр.на час 1 степен
Т07 на колко ти е ? Те на т07 го дават 15 и е 2.9кг.При мен на Т07-15 нещат да горят ,ама шнека съм му дал 60гр.някъде.И сега Т07 го държа на 10.Пробвах и по полегнал нали го дават 45гр.да е шнека май,ама тогава пуска 4,5кг.на час.
Шнека ми е на 50 град наклон.Т7-16 Т8-45 Т9-27 Т10-75 Т11-32 Т12-98 Т13-41 . Пелетите са евтин бор А2 -къси ,леки и нискокалорични.Модулация до 3 ст.
Явно при този наклон шнека подава повече пелети.Гледам си намалил дозите.
filmatoplo - майстор
Точно така -не гледай формули ами как работи особено на 1 степен :wink:
Ludoto_momche - специалист
пон дек 24, 2018 3:12 pmfilmatoplo написа:
Точно така -не гледай формули ами как работи особено на 1 степен :wink:
Благодаря за съвета ! Яд ме е ,че дават да гори с малко ,но се оказва друго.Явно главния проблем са пелетите.Сега в момента го направих по каталог точно колкото трябва да пуска.Само завиших както ми каза 1ва степен на 34 и въздуха на 46 добре гори за сега т07-15.Сега съм я оставил на 1ва де то и времето топло.
ники_ник - специалист
вт дек 25, 2018 1:04 amLudoto_momche написа:
пон дек 24, 2018 3:12 pmfilmatoplo написа:
Точно така -не гледай формули ами как работи особено на 1 степен :wink:
Благодаря за съвета ! Яд ме е ,че дават да гори с малко ,но се оказва друго.Явно главния проблем са пелетите.Сега в момента го направих по каталог точно колкото трябва да пуска.Само завиших както ми каза 1ва степен на 34 и въздуха на 46 добре гори за сега т07-15.Сега съм я оставил на 1ва де то и времето топло.
За 2 зими наклона на шнека променях поне 6 пъти, докато го установих.Бункера го правих от USB плоскости. 115 кг събира.Явно и налягането на пелетите (от формата на бункера) оказва влияние на работата на шнека . С качествени пелети горелката работи добре и с Т7- 18 ,19 при мен.
Ludoto_momche - специалист
вт дек 25, 2018 3:09 pmники_ник написа:
вт дек 25, 2018 1:04 amLudoto_momche написа:
пон дек 24, 2018 3:12 pmfilmatoplo написа:
Точно така -не гледай формули ами как работи особено на 1 степен :wink:
Благодаря за съвета ! Яд ме е ,че дават да гори с малко ,но се оказва друго.Явно главния проблем са пелетите.Сега в момента го направих по каталог точно колкото трябва да пуска.Само завиших както ми каза 1ва степен на 34 и въздуха на 46 добре гори за сега т07-15.Сега съм я оставил на 1ва де то и времето топло.
За 2 зими наклона на шнека променях поне 6 пъти, докато го установих.Бункера го правих от USB плоскости. 115 кг събира.Явно и налягането на пелетите (от формата на бункера) оказва влияние на работата на шнека . С качествени пелети горелката работи добре и с Т7- 18 ,19 при мен.
Живи и здрави чакам едно момче да ми докара от неговите много ги похвали.Негово производство без пепел в чувалите и по твърди от тези дето имам,бели на цвят били без кора.Дава ги за 4,4 кв.на час.На моите пише 5 кв.ама друг път...Това ще стане след нова година,та ще споделя как ще е с тях до тогава наклона на шнека няма до го пипам.Сега съм го направил заводски да пуска колкото пише в книжката.Само дето завиших дозите.Преди бях с бидон който събираше 5 торби.Сега направихме бункер от талашит който вече събира 16 торби...че ми беше писнало да ходя да сипвам :-D Иначе верно има моменти почти не пуска пелети шнека,ама пък на другата доза пусне повече та се компенсира.
ники_ник - специалист
вт дек 25, 2018 4:31 pmLudoto_momche написа:
вт дек 25, 2018 3:09 pmники_ник написа:
вт дек 25, 2018 1:04 amLudoto_momche написа:


Благодаря за съвета ! Яд ме е ,че дават да гори с малко ,но се оказва друго.Явно главния проблем са пелетите.Сега в момента го направих по каталог точно колкото трябва да пуска.Само завиших както ми каза 1ва степен на 34 и въздуха на 46 добре гори за сега т07-15.Сега съм я оставил на 1ва де то и времето топло.
За 2 зими наклона на шнека променях поне 6 пъти, докато го установих.Бункера го правих от USB плоскости. 115 кг събира.Явно и налягането на пелетите (от формата на бункера) оказва влияние на работата на шнека . С качествени пелети горелката работи добре и с Т7- 18 ,19 при мен.
Живи и здрави чакам едно момче да ми докара от неговите много ги похвали.Негово производство без пепел в чувалите и по твърди от тези дето имам,бели на цвят били без кора.Дава ги за 4,4 кв.на час.На моите пише 5 кв.ама друг път...Това ще стане след нова година,та ще споделя как ще е с тях до тогава наклона на шнека няма до го пипам.Сега съм го направил заводски да пуска колкото пише в книжката.Само дето завиших дозите.Преди бях с бидон който събираше 5 торби.Сега направихме бункер от талашит който вече събира 16 торби...че ми беше писнало да ходя да сипвам :-D Иначе верно има моменти почти не пуска пелети шнека,ама пък на другата доза пусне повече та се компенсира.
Честита Коледа на всички ! Живи ,здрави и с топли домове ! :drinkers:
filmatoplo - майстор
:wink: :partyman: Честита Коледа :? 3 кила пържоли дали ще стигнат утре ще ви кажа :lol: Относно пелетите и дозата която пуска шнека -Т7 се разтяга и до 22 :) Скоро пуснах една горелка Фероли от големите Р12 та тя хем и навирих нагоре шнека Т7 отиде до 18 при положение че фабрично е 12 , а друг път повече от 12-14 не може да мръдне без да барам дозата :wink: И наблюдавайте да не започне да ви криви скарата или да ви прегрява тръбата -ако сте намалили въздуха , нищо няма да стане само скарата се изкривява или направо изгаря ,а тръбата като прегрее се пробива в горния край . :wink: Та сега наздраве :drinkers: .
Ludoto_momche - специалист
Весели празници на всички ! Да сме живи и здрави ! Наздраве ! :supz: :rock:
filmatoplo - майстор
И бира след виното задължително . :drinkers: :wink:
  • 1
  • 83
  • 84
  • 85
  • 86
  • 87
  • 111

Тема "Пелетни горелки Ferroli Sun и Mikro P7-P12 Инфо,настр. и др." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: