• 1
  • 84
  • 85
  • 86
  • 87
  • 88
  • 111
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Ludoto_momche - специалист
За много години на всички !
Да споделя опитите с шнека пак.Преди нова година го сложих с малката тръба на долу точно 90гр.в която се пъха меката връзка към горелката мисля,че така е правилно.Измерих на 1ва степен 3,750 кг.пускаше.Вчера пак го измерих в момента пуска 3,200 кг.на стандартни т07-15.И при двете мерения бункера догоре.Иска ми се да разбера на какво се дължи това изменение.Явно му трябва повече време да се измери точно ли? Някой мерил ли е така.В началото повече ,а след седмица 0,500 кг.по - малко.И сега ще се наложи да вдигам дозата.Да не зависи и от самите пелети в случая.Дали има значение пълен (празен) бункер.
filmatoplo - майстор
Има винаги разлики в дозите .
Svezar - специалист
Мдааа,няма как да се измери при положение че всяка доза е различна ! Трябва да стоиш един час до него и да му пускаш ръчно докато шнека хвърля в една торбичка :wink:
filmatoplo - майстор
:) Номера е да запалва успешно ,да не гасне на 1 степен ,да не задръства и да топли :wink:
Svezar - специалист
чет яну 03, 2019 6:38 pmfilmatoplo написа:
:) Номера е да запалва успешно ,да не гасне на 1 степен ,да не задръства и да топли :wink:
=D> тъй,тъй ! Какво ти пука колко точно пуска на час в този случай !
slavista - специалист
Колеги , може ли да ме свържете със специалисти , които се занимават с тези горелки да ми направят настройките и да измислят начин за по-малък разход на пелети .
filmatoplo - майстор
От новия модел ли е горелката ,на какъв котел е монтирана -каква мощност ,каква площ топлиш с какви радиатори обща мощност ,командваш ли горелката от стаен термостат ,има ли термоглави по радиаторите,на каква степен макс е горелката,включен ли е режим модулация ,какви пелети ползваш и разход за 24 часа . :wink:
slavista - специалист
горелка фероли сън п12 , монтирана на котел 58 Киловата, който преди години се ползваше с въглища. София. Трябва ми човек , който да я настрои правилно според квадратурата ,да се прегради или смени котела и каквото трябва . Ще му покажа цялата система и той да каже може или не
filmatoplo - майстор
:) Отговори на въпросите уважавайки ни ,да се позаинтересува аудиторията от разбиращи хора ,ще изскочи полезна информация от дебата .
slavista - специалист
Трябва да се погледне от специалист и затова търся такъв . Общо отоплявам две къщи около 700 литра вода . В старата къща имам радиатори , които са старички и събират доста вода. През седмицата парното работи по 6-7 часа ,а през събота и неделя по 13-14 . Има дистанционно ,което е нагласено от сутринта до вечерта (събота и неделя),а през седмицата по 6 часа. Котела е 58 киловата и винаги горелката работи на 5 скорост..
Разходът на пелети ми е огромен и затова реших да търся специалист.
  • 1
  • 84
  • 85
  • 86
  • 87
  • 88
  • 111

Тема "Пелетни горелки Ferroli Sun и Mikro P7-P12 Инфо,настр. и др." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: