• 1
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
  • 111
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Svezar - специалист
trunski написа:
Като не ползваш модулация, горелката минава ли през първа степен, защото при мен преди като работеше без да е включена модулация, на втора степен- u02 = 2 в on/off режим t18= 0, работеше само на втора степен? Не съм забелязвал да включва на първа степен при запалване.
След запалване поне при мен винаги минава през първа степен ! Но ако стойността на вентилатора на първа степен е по-голяма или равна на тази на втора ,на дисплея показва че е на втора а всъщност е на първа :idea:
rabadjiata - помощник
trunski написа:
Здравей rabadjiata! И на мен ми е минавала същата идея през главата. Другия вариант е да вкарам тръба с по-малък диаметър в тази и да я уплътня. Но ще трябва да направя нова скара по- дълга. Ще напишеш ли твоите настройки?
Здравей trunski!Поради липса на място шнека е доста изправен, 65-70 гр. на око.Поради тази причина t-4 e10 ,t-7 e15.Останалите t-8 e 38 , t-9 e 28 , t-10 e 61 , t-11 e 40 , t-12 e 80 , t-13 e 50 .Слизал съм t-9 и на 25 ,горелката също работи стабилно , но се появява конденз.Ползвам чамови пелети.Успех!!!
trunski - специалист
Мерси rabadjiata вчера си поиграх и направих твоето предложение за стесняване на отвора на суплото. Сега съм с намалил настройките на t7=20, t8=33, t9=28, t10=41, t11=36. Работи до втора степен. Ефекта може би е, че пламъкът излиза повече напред при едни и същи настройки и по този начин може да се намали мощността на горелката.
filmatoplo - майстор
Гледах клип един руснак беше намалил тръбата на горелката от 140 мм на 108 мм ( за малкото Фероли става дума ) добре беше се получило ,ако трябва да намалим тръбата на Фероли Р12 ами тя ще стане просто Фероли Р7 . :)
emilvelkov73 - специалист
При тези горелки дали има някакви сервизни/скрити настройки/ с някакъв код да се влиза?
trunski - специалист
filmatoplo написа:
Гледах клип един руснак беше намалил тръбата на горелката от 140 мм на 108 мм ( за малкото Фероли става дума ) добре беше се получило ,ако трябва да намалим тръбата на Фероли Р12 ами тя ще стане просто Фероли Р7 . :)
Това ми беше първоначалната идея: да копирам суплото на Р 7 с уширен размер от задната страна за да го монтирам на фланеца на Р 12. Или да вкарам по- малка тръба в сегашното супло, като в този вариант мога да пусна вторичен въздух между тръбите и да го насоча с отвори от горната страна в зоната на горене. Естествено трябва и друга скара да направя. Но нямам време и подръчни материали. Ще споделиш ли за фотосензора, какъв е трика?
Svezar - специалист
emilvelkov73 написа:
При тези горелки дали има някакви сервизни/скрити настройки/ с някакъв код да се влиза?
Няма такива !
emilvelkov73 - специалист
Svezar написа:
emilvelkov73 написа:
При тези горелки дали има някакви сервизни/скрити настройки/ с някакъв код да се влиза?
Няма такива !
Благодаря.
Петър76 - специалист
Какви са ви оптималните настройки за намаляване разхода на пелети? Горелката ми гори почти по един чувал след пускане докато стигне зададените градуси. Някой успял ли и до постигне по голяма икономия чрез регулиране скоростта на вентилатора?
n.ganev - майстор
Петър76 написа:
Какви са ви оптималните настройки за намаляване разхода на пелети?
1. Изолация.
2. Баланс на системата.
3. С орГиналното управление - ХУБАВИ пелети.
  • 1
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
  • 111

Тема "Пелетни горелки Ferroli Sun и Mikro P7-P12 Инфо,настр. и др." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: