• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 111
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
cavy - напреднал
Бе чак по-малко.....
Нищо не съм пипал по настройките. Разход същия. Ще намаля утре въздуха както ми каза.
n.ganev - майстор
Пробвай следното / по спомен в момента /
t04-08
t07-20
t08-28
t10-60
t12-85
t14-100
t16-125
t18-01
u01- :? ти решаваш
u02- Според нуждите
u03-00
За последното ако си със ст.т.
За другото мисля, че ти бях писал в Изтритата и Възстановена тема.
Ако е добре t07 с Румънски пелети стига и до t07-25
filmatoplo - майстор
Седнах един ден да видя защо падат пелети в пепелника ,извадих горелката на двора ,забелязах че когато пелетите са по дребни и не горят бързо -постепенно се предвижват напред в тръбата и достигат до предпазната ламарина тази полусфера на скарата ,понеже тези пелети не изгарат бързо там се образува една купчинка която се явява рампа по която идващите нови пелети се изтрелват по рампата навън ,тоест прескачат преградата и падат в пепелника .Сега всеки за себеси трябва да види какво се случва в горелката , и ако види това което аз видях трябва да се опита до кокото е възможно с настройки да спре това -преди да смени пелетите .Настройките които се пипат са познатите -Те 7 и въздуха .Ако се сменят пелетите с по средни и горящи добре още до средата на скарата и не натрупващисе пред преградата -няма да падне нито едно пелетче . :)
cavy - напреднал
Готово, по Ганевите предложения :)

резултати.....

де да знам то трябва 1 седмица да мине да видя колко гори и колко пепели :)
n.ganev - майстор
Е след седмица или ще ме попържаш или не. То средно положение няма. [-X
filmatoplo - майстор
:-D Ами тя първа пролет ще дойде след седмица .
n.ganev - майстор
Тя пролетта не ме плаши :-D . Ама който е минал на отсрещния бряг не се е върнал бе Баси #-o . Явно Там е добре па да получим на дърти годинки малко Гъзарийка бе. Ама съм чувал, че от един път /на ден / Леководолаз не се ставало :lol: знам ли :? ?
filmatoplo - майстор
Забравихме за свободата :) ,че едвам колегата върна темата :? и тъпчем без да обелваме и дума за горелката .Исках да кажа че колегата докато му трае теста за седмица времето ще се стопли и може да и каже стоп за догодина :) .А ней се догодина ще го навием за смяна на платката .
n.ganev - майстор
Не вярвам [-X . Във вените му потича "Румънска кръв" :) . А за Ламбурджинито това е като да пуснеш малко детенце в сладкарница "Неделя" и да му кашеш "каквотоо пожелаеш е твое!" Е има едно условие - Пустите румънци да не са станали Донски анадолци.
cavy - напреднал
Ааа не е тъй Ганев, не е :)

ако сменят серийния с етернет съм първи. немаш си на представа как ги обичам мрежовите връзки. А за теста мисля че нема да има проблеми, утре пътувам за Варна и няма да ме има седмица и нещо. Няма кой да я спре горелката, освен ако не стане 20 градуса и да ми звъннат, че спят на отворено и пак е жега :). Ще накарам жената да снима преди дЕдото да изчисти Събота, ако не я изпревари де.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 111

Тема "Пелетни горелки Ferroli Sun и Mikro P7-P12 Инфо,настр. и др." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: