• 1
  • 70
  • 71
  • 72
  • 73
  • 74
  • 111
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
Вариант 1 ,намаляш въэдуха при палене .
Вариант 2 ,правиш 4 мм отвор по надолу под оригиналния
може и двете . :)
Вариант 3, сменяш фотоклетката с датчик по димни гаэове ,променя се и софтуера .
эа целта Натурела ще ти помогнат ,пращаш платката эа ъпдейт и си купуваш от тях и датчика ,не е скъпо .
успех . :wink:
stefan33 - специалист
И защо да правя всичко това?
filmatoplo - майстор
Да пали и работи беэпроблемно.
ники_ник - специалист
За 20 дни вармикулита намаля с 3 мм :? Разтопява се ,и се отлюспва.

Прикачен файл

IMG_20180221_181925.jpg
IMG_20180221_181925.jpg (103.93 KиБ) Видяна 2014 пъти

Прикачен файл

IMG_20180221_181805.jpg
trunski - специалист
Здравейте, някой ползва ли оригинален бункер на фероли? Интересува ме колко грама пелети пуска шнека за една минута с оригиналния бункер?
trunski - специалист
filmatoplo написа:
Да пали и работи беэпроблемно.
Колеги, ето как с помощта на един колега от руския форум си реших проблема с показанията на фотоклетката, без да сменям оригиналното управление, с Натурела. За да повиша чувствителността на фотоклетката, поставих успоредно на нея резистор /около 390-470 килоома/. По този начин се намалава съпротивлението и съответно напрежението и показанията на t20 тръгват от 40-42, вместо от 50. Така, когато се появи пламък в суплото, показанията падат бързо под 30 и времето за палене на горелката стига. В момента ползвам резистор 390ком, защото съм на слънчоглед. Там пламъка е по- блед.
Друга зависимост, която влияе на паленето е тягата на комина. Когато котела е мръсен или е удушен с много прегради, пали по-трудно.
ники_ник - специалист
Наложи се да се разделям с моето Ферари П7. За повече инфо на лични.
trunski - специалист
Здравейте, някой пробвал ли е да удължи времето за разпалване /параметър t6/ до 200. По инструкция го дават максимум до 100, но ако се програмира дори само с една единица над сто, автоматично отива на 200. Дали така няма да се удължи времето за разпалване двойно повече?
zarkoenko - специалист
Търся дисплей за ferroli p7,версия 2 и нагоре.Някой ако има да пише и ще се разберем.
darxsoft - помощник
Привет на всички, нов съм във форума. М/у другото поздравления за форума, доста неща прочетох и научих.

Неотдавна закупихме къща до София и тепърва се сблъсквам с отоплението й.

Къщата е в "заварено положение" с котел Sime Solida 8, на който сложих Ferroli Sun P7 последния модел.
Къщата е 2 етажа общо 240кв, в момента се довършва външна изолация, м/у първия и 2рия етаж има 4см фибран, на тавана все още нищо. На втория етаж се ползва за момента само 1 стая, другите са недовършени.

Има 8 радиатора с по 10 глидера Н600 и един с 16 глидера Н600, една лира и бойлер 120л. За момента е само с термоглави, без стаен термостат и т.н.

Какъв според вас трябва да е разумният разход на тази горелка?
До скоро я палехме само вечер и често казано беше трудно да засечем. От Петък насам вече е постоянно пусната, но мисля, че настройките не са както трябва....

Отделно е въпроса, че майстора който монтира горелката изобщо не се постара за "тунинг" на котела, та тепърва и с това ще се сблъсквам :)
Има само едни ламели наредени, но като гледах как някои колеги от форума са си тунинговали техните Симе... няма нищо общо!

Също така не съм сигурен и дали настройките са правилни, намерих тук из форума едни и гледах един руснак и съвпадаха та заложих на тях, но дали са правилни??

Към момента е със следните настройки:
1 -0
t2 -1
t3-51
t4 - 10
t5 - 5
t6 - 80
t7 - 17
t8 - 35
t9 - 24
t10 - 70
t11 - 28
t12 - 130
t13 - 42
t14 - 155
t15 - 50
t16 - 160
t17 - 65
t18 - 1
t19 - 99
  • 1
  • 70
  • 71
  • 72
  • 73
  • 74
  • 111

Тема "Пелетни горелки Ferroli Sun и Mikro P7-P12 Инфо,настр. и др." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: