• 1
  • 86
  • 87
  • 88
  • 89
  • 90
  • 111
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
darxsoft - помощник
Здравейте,

Някой може ли да обясни подробно идеята на модулацията и каква е разликата между модулация 1 и модулация 2 при новата горелка P7n?

Защо питам, до-скоро бях на модулация 1 и 65гр температура. Горелката като ги стигнеше гаснеше, падне ли на 55 пали и пак. Дотук ок, четох назад из мненията, че модулация 2 редувала мощностите, а не ги прескача като при модулация и рекох да пробвам. Само и единствено това промених и вкъщи взе да става някак си осезаемо по-топло.
Отидох на другия ден сутринта да видя кво се случва и гледам горелката показва 90 градуса, бумти сериозно и хвърля ли хвърля пелети....
Веднага я изгасих от копчето. Поизчаках извество време да речем 10-15 мин и исках пак да я пусна и не, три пъти пробвах от копчето и не. След рестарт от тока тръгна...
Та затова искам някой да обясни принципа на действие на тази модулация и изобщо на модулациите.
Някак си това често палене и гасене ми се струва зле...
А от онзи ден има и друг проблем, замина запалката. На 4 месеца горелка и бум запалка. Готино....
Мернах някъде из мненията, че някъде в Стара загора ги рециклирали, ако някой даде контакт ще съм благодарен.
brassSob - специалист
Модулация 2 не се гаси горелката и котлите прегряват. Запалката на сивите горелки 90% издържат до 3 4 месеца. С тези Българските не си в права насока.
Svezar - специалист
Какъв е тоя режим при който няма зададена температура за спиране на горелката бе :shock: А това за запалки на 3-4 месеца....ужас,това трябва да го прочетат повече хора и да не се лъже някой да си купи такава горелка,че тия запалки не са без пари да ги сменяш всяка зима. Да чукам на дърво моята на P7 кара пети сезон :idea:
brassSob - специалист
Ами модилация 2 достига до 95 градуса и тогава гаси горелката. Ако иска някой да пробва. До тук пробвалите са стигали до към 90 и са се шашкали. Идеята на италианеца е била модулация 2 да се използва когато има буферен съд. Според мен е излишно и не е правилно да го има, но има си производител и така.....
brassSob - специалист
По-горе не съм се изразил правилно. Не се гаси горелката при зададената температура - примерно 60 градуса.
darxsoft - помощник
чет яну 17, 2019 7:40 ambrassSob написа:
Модулация 2 не се гаси горелката и котлите прегряват. Запалката на сивите горелки 90% издържат до 3 4 месеца. С тези Българските не си в права насока.
А каква като народност предлагаш??
Такава ми препоръча фирмата от която купих горелката...така взех. Пък ще видим...
brassSob - специалист
чет яну 17, 2019 11:57 amdarxsoft написа:
чет яну 17, 2019 7:40 ambrassSob написа:
Модулация 2 не се гаси горелката и котлите прегряват. Запалката на сивите горелки 90% издържат до 3 4 месеца. С тези Българските не си в права насока.
А каква като народност предлагаш??
Такава ми препоръча фирмата от която купих горелката...така взех. Пък ще видим...
Първо това е консуматив, който изрично е описан в гаранционната карта. Аз лично знам за два реверанса към клиенти - едната изгоряла на втория ден, другата за седмица. Второ зависи дали ще викнеш техник или сам ще я смениш. Ако дойде техник лично мое мнение е, че никога няма да сложи друга освен оригинална или керамична -японска /говоря за София/. Това е така защото са консумативи. Българските имат гаранция което е ок. Но отиваш взимаш..сменяш я ти....ако изгори сменят я - отиваш пак взимаш и пак сменяш. А колкото до въпроса коя предлагам - не искам да предлагам, защото каквото и да сложиш ще изгори - рано или късно.
filmatoplo - майстор
:? На някой изгаряла ли му е -керамична Японска запалка поставена на Фероли .
brassSob - специалист
чет яну 17, 2019 12:27 pmfilmatoplo написа:
:? На някой изгаряла ли му е -керамична Японска запалка поставена на Фероли .
Да. Те са препоръчителни обаче за P7. Миналата седмица на две 12-ки и дози увеличаваме и въздух и не могат да запалят. За FERROLI SUN P7 работят много добре. Сега факт е, че издържат повече. Също се препоръчва бушона от 3.15 ампера да се смени с 3.5 ампера.
filmatoplo - майстор
Уточнете -Не могат да запалят ,или Палят но фотоклетката не регистрира горене за определеното време .Какви тръбички ползвате със Японските запалки ,отворчетата разширявате ли ги .
  • 1
  • 86
  • 87
  • 88
  • 89
  • 90
  • 111

Тема "Пелетни горелки Ferroli Sun и Mikro P7-P12 Инфо,настр. и др." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: