• 1
  • 78
  • 79
  • 80
  • 81
  • 82
  • 111
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
trunski - специалист
ср дек 05, 2018 11:27 pmLudoto_momche написа:
Trunski искрени благодарности за насоките .Наистина им трябва повече въздух иначе постоянно гаснеше горелката и почваше на ново.Вдигнах вентилатора и нещата се оправиха за сега.В момента настройките ми са :
U0 - 65
U0 - 03
T07 - 20
T08 - 56
T09 - 28
T10 - 79
T11 - 38
T12 - 125
T13 - 48
T20 - варира от 8 до 20.
Вдигнах както ми каза с по 5 вентилатора.
Обаче забелязах дим от бункера явно котела е за чистене утре ще пада чистене.За малко бях се отказал от слънчогледа :-D
Радвам се, че имаш напредък, браво продлжавай напред/както казва най-добрия ни боксьор/. Все пак името на форума предполага, че тук участват упорити хора, ако искахме да ни е лесно, щяхме да си купуваме всичко готово от магазина. Но когато човек постигне нещо със собствени сили, кефа е друг.
filmatoplo - майстор
:supz: Супер щом се е получило .Обявявам цената на Феролитата и на слънчогледовите пелети ,за -Вдигнатаааа . :lol:
trunski - специалист
ср дек 05, 2018 4:36 pmstefan33 написа:
Някой ползвал ли тези запалки на фероли
https://motor-barbeque.com/bg/Видове% ... 116.html
А накой пробвал ли е това чудо на китайската инженерна мисъл?
Има ги в един известен китайски продавалник, на няколко пъти по-ниска цена от тук.
Прикачен файл:
HTB1kJzWdr3nBKNjSZFMq6yUSFXaw.jpg
HTB1kJzWdr3nBKNjSZFMq6yUSFXaw.jpg (28.93 KиБ) Видяна 1441 пъти
Прикачен файл:
HTB1OztdmL5TBuNjSspcq6znGFXa8.jpg
HTB1OztdmL5TBuNjSspcq6znGFXa8.jpg (65.31 KиБ) Видяна 1441 пъти
trunski - специалист
чет дек 06, 2018 8:26 amfilmatoplo написа:
:supz: Супер щом се е получило .Обявявам цената на Феролитата и на слънчогледовите пелети ,за -Вдигнатаааа . :lol:
Те фераритата /опа Феролитата/са си скъпички по-принцип. Но са само за ценители и ентусиасти :lol: :supz:
filmatoplo - майстор
:) Честно -на мен ми са слабост ,повечето м-ри не ги монтират защото не им разбират .Последните сивички са мн готини :wink: Фероли с малко тунинг -управление Натурела ,убава запалка и слънчоглед -цена няма. :) Играя си до там че им правя бутон за ръчно пускане на шнека ,слагам щепсел да се изключва кабела на шнека от горелката ,колелца под бункера -абе мераклии да има :wink:
Ludoto_momche - специалист
След основно чистене на котела и комина пак се връща дим в бункера.С дървесните нямах такъв проблем.Възможно ли е да е от самите слънчогледови пелети.
trunski - специалист
чет дек 06, 2018 4:08 pmLudoto_momche написа:
След основно чистене на котела и комина пак се връща дим в бункера.С дървесните нямах такъв проблем.Възможно ли е да е от самите слънчогледови пелети.
И при мен се е появявал дим в бункера при палене на слънчоглед. Предполагам, че като загрее комина ще изчезне.
Ludoto_momche - специалист
чет дек 06, 2018 5:04 pmtrunski написа:
чет дек 06, 2018 4:08 pmLudoto_momche написа:
След основно чистене на котела и комина пак се връща дим в бункера.С дървесните нямах такъв проблем.Възможно ли е да е от самите слънчогледови пелети.
И при мен се е появявал дим в бункера при палене на слънчоглед. Предполагам, че като загрее комина ще изчезне.
Хммм значи да не се притеснявам...Да не би щото вентилатора е на по силно,ама намаля ли го веднага угасва горелката.Много капризни тез слънчогледи,ама имам още 8 чувала ще ги изгоря пък ще видя дали изобщо ще се захващам с тях :-D
trunski - специалист
чет дек 06, 2018 5:13 pmLudoto_momche написа:
чет дек 06, 2018 5:04 pmtrunski написа:
чет дек 06, 2018 4:08 pmLudoto_momche написа:
След основно чистене на котела и комина пак се връща дим в бункера.С дървесните нямах такъв проблем.Възможно ли е да е от самите слънчогледови пелети.
И при мен се е появявал дим в бункера при палене на слънчоглед. Предполагам, че като загрее комина ще изчезне.
Хммм значи да не се притеснявам...Да не би щото вентилатора е на по силно,ама намаля ли го веднага угасва горелката.Много капризни тез слънчогледи,ама имам още 8 чувала ще ги изгоря пък ще видя дали изобщо ще се захващам с тях :-D
Според мен слънч. пелети правят повече газове-дим при разпалване. Даже съм имал случаи на детонации при палене, в резултат на голяма първоначална доза и много наситени газове.
Ludoto_momche - специалист
Много прах остава по пепелника "пуканки" както каза Trunski след 2,3 часа горене и горелката явно спира от това иначе горят.
  • 1
  • 78
  • 79
  • 80
  • 81
  • 82
  • 111

Тема "Пелетни горелки Ferroli Sun и Mikro P7-P12 Инфо,настр. и др." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: