Най - вълнуващия въпрос зимно време.
LazarGanev - "Велик майстор"
Много елементарни разсъждения - кой е луд да реже клона, на който седи? От какво ще се пълни хазната, то икономика няма?
a4o_ivanov - специалист
А защо в новите жилища няма газ? :?:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Защото цената с газ на квадратен метър е неконкурентна на цената без газ. Не питаш, наистина
LazarGanev - "Велик майстор"
Причините са много и комплексни, но не са свързани с изчерпване на находищата или спиране на крана от който и да е доставчик. Вчера например полагахме тръба в двора на една нова кооперация и успях за пореден път да се убедя в простотията на един предприемач. Клиентът ми живее на последния 5-ти етаж и си поема цялата сградна инсталация (35м подземно и 15м на стълбището). Иска съдействие от предприемача за да прокопае двора преди да е облагороден, а оня кълчи пръсти и се назландисва - вика, че е най-добре той да си асвалтира двора и да го издаде, пък после живущите да правят събрания , да събират пари и да ровят асвалта наново :shock: . Малоумник - вместо да даде едни 2000-3000лв сега за сградна инсталация и да продава газифицирани апартаменти, той не само не помага на клиента да свърши тази работа, ами и се опитва да му пречи по всякакъв начин. Падат се по 200лв на апартамент - по-малко от една интериорна врата, а после може да взима хилядарки в повече или най-малкото да си улесни продажбите. Тук купуват много руснаци, а те предпочитат газифицирани жилища. Ама кой да мисли? :cool:
a4o_ivanov - специалист
n_a написа:
Защото цената с газ на квадратен метър е неконкурентна на цената без газ. Не питаш, наистина
В новите жилища има прекарана парна инсталация,топла вода навсякъде,радиатори,всичко е като при другите.Само на мястото на газовия бойлер има същия на вид само, че електрически.Не че не могат да вкарат газ, старите къщи наоколо са газифицирани, в новите не вкарват газ. И за двете неща се плаща но вече предпочитат тока. :?: .Не се отопляват с ,,духалки,,акумулиращи печки,или на дърва. Така стават енергийно независими.Технологиите позволяват да произвеждат електричество и това го залагат за далечно време 20-50 години напред.Все някога ще дойде края на ,,евтиния обяд,, ..... :?:Те са си газифицирали жилищата преди 50 години,ние започнахме преди 20 години.Сега започват да ги захранват само с електричество,трябват ни още 30 години за да започнем да мислим като тях.....така или иначе винаги трябва да гоним някой.Съдба.
Energyx - специалист
Принципно не е невъзможно, но това значи евтини източници на ток, т.е. атомни централи. Това с перки и фотопанелки не става. Франция 85 % от тока е от АЕЦ, не знам как е газифицирана.
А прави ли ти впечатление да се реконструира и ел. мрежата, щото ако сички минат на ток, сички жици требе да са бая по-дебели :-D
По-скоро е прав колегата n_a /то е колежка , ама нейсе/-изтискват от цената, Лондон е пълен с тарамбуки и джамии, требе си евтино настаняване в кралството :drinkers:
пет апр 03, 2015 6:14 pma4o_ivanov написа:
Това е снимка от Англия и само така съм виждал да ги свързват.И си мисля ,да не са се ,,прецакали,, Англичаните като ги свързват по този начин.Или така да е по ефективно?
Здравейте , постът е от доста отдавна , но дали някой може да ми каже, дали такъв радиатор , може да се сърже,към тръбите на централно парно - ТЕЦ

Нашите радиатори са свързани към централната тръба - горе и долу , а този модел има само 2 отвора за свързване - как топлата вода се изкачва за да затопли целия радиатор ? Предварително се извинявам за въпроса си , не съм специалист .
шоп - майстор
вт сеп 21, 2021 6:50 pmmilkras написа:
как топлата вода се изкачва за да затопли целия радиатор ?
Физика!
Как летят балоните с горещ въздух?
krasi92 - майстор
Дай снимка да го видим. Нали не мислиш че щв търся снимката на алчо от 2015 г. Аиде малко по сериозно. Искаш орговор а те мързи да дадеш снимка. Ба ли ги хангличаните кви радиатори имат и как ги връзват.
kuger - майстор
С това "долно" свързване ми е много интересно как обезвъздушават радиаторите?
Снимката я има в първия пост на темата.

Тема "Радиатор за парно-начин на свързване" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: