• 1
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Колеги да попитам имам бойлер със серпентина и плосък колектор за топла вода цирркулационна помпа wilo ZRS15/4-1 ще ми послужи ли и какво още ще ми трябва за да изградят системата(обезвъздушител, предпазен клапан колко бара и какво друго) колектор е на височина 2м от боилера
шоп - майстор
нед мар 12, 2023 1:17 pmDedodani написа:
Колеги да попитам имам бойлер със серпентина и плосък колектор за топла вода цирркулационна помпа wilo ZRS15/4-1 ще ми послужи ли и какво още ще ми трябва за да изградят системата(обезвъздушител, предпазен клапан колко бара и какво друго) колектор е на височина 2м от боилера
Управление, разширителен съд, изолация, тръби, пропилен гликол, фитинги...

П.П. при тази деневелация може да помислиш и за DB система.
нед мар 12, 2023 2:09 pmшоп написа:
нед мар 12, 2023 1:17 pmDedodani написа:
Колеги да попитам имам бойлер със серпентина и плосък колектор за топла вода цирркулационна помпа wilo ZRS15/4-1 ще ми послужи ли и какво още ще ми трябва за да изградят системата(обезвъздушител, предпазен клапан колко бара и какво друго) колектор е на височина 2м от боилера
Управление, разширителен съд, изолация, тръби, пропилен гликол, фитинги...

П.П. при тази деневелация може да помислиш и за DB система.
Мерси колега ще проуча и DB.
Стоян Петришки - специалист
Здравейте. Имам въпрос на който не мога да си отговоря. Става дума за соларна система затворена система, която има денивелация на панелите спрямо бойлера примерно 15 метра. Когато системата е пълна без да е надута се получава налягане от 1.5 атмосфери при бойлера а при панелите няма налягане което е нормално заради водния стълб . Въпросът ми е когато се надуе системата без значение на колко атмосфери (примерно 2.5) налягането в системата оравновесява ли се, или при бойлера отново ще бъде по високо?
Andri01 - майстор
След като е затворена системата ,налягането ще бъде еднакво.
Колко еднакво ще е?
Ако дуйнем само 0.1, това как променя нещата? Горе веднага става 1.6 или ...?
Ами ако пръцнем 2 бара?
При какъв напън се постига равновесие?
Защо като надуем ЗиЛа да качи на 12 етаж, помпата че му се пръсне, а горе, при затворен струйник почти няма налягане?
А с гравитацията какво се случма? Къде се дява пустата му гравитация?
ESPACE - майстор
нед апр 16, 2023 1:14 pmСтоян Петришки написа:
Въпросът ми е когато се надуе системата без значение на колко атмосфери (примерно 2.5) налягането в системата оравновесява ли се, или при бойлера отново ще бъде по високо?
Не е еднакво, разликата се запазва.
Andri01 - майстор
Физика на затворената система!!!!!
starsel - специалист
Здравейте имам питане за соларна система за топла вода,като слънчевия колектор ще сложа на парапета на терасата на блока в който живея,някой правил ли е подобно нещо и мислите ли ще имам проблеми с общинската управа.
нед апр 30, 2023 6:51 pmstarsel написа:

Прикачен файл

DSC_0202.JPG
  • 1
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37

Тема "Соларна система за топла вода" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: