• 1
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Фитилчо - майстор
Теоритично погледнато, ако тръбите за топлото от колекторите минават през комина, зимата ще получавам ли някакъв келепир от това, да загрява самите тръби, ако не са изолирани? И без това, това си го хвърляме през комина навън....?
Идва ми удобно да ги пусна от там, близо ми е до бойлера и съответно горе до колекторите.
шоп - майстор
Виждам няколко негавива
-затруднено или невъзможно почистване на комина
-огромни топлозагуби, когато не работи комина
-продуктите на горене са агресивни и рано или късно ще има пробив

сигурно има и други минуси
Фитилчо - майстор
Разбрано, все едно не съм го казал :)
Здравейте, темата е стара ,но ако някой има възможност, ще се радвам да помогне. Става въпрос за следното: имам солари бош tf 5000 ,и искам да си направя обезвъздушител. Имам хидравличен маркуч за първото свързване от панела,но после идва проблема. Дали ще стане да огъна медна тръба ф18 (да я направя като коляно) и с припой един нипел за нея и след това кранчето и обезвъздушителя? Благодаря
LazarGanev - "Велик майстор"
Смяташ, че производителят е глупав и безхаберен, щом не е предвидил възможност за монтаж на обезвъздушител? :cool:
чет дек 01, 2022 7:56 pmLazarGanev написа:
Смяташ, че производителят е глупав и безхаберен, щом не е предвидил възможност за монтаж на обезвъздушител? :cool:
Не, но са около 250-300 лв комплекта . А има алтернативни методи.
LazarGanev - "Велик майстор"
Така е - алтернативният метод е пълнене и обезвъздушаване с мощна циркулационна помпа - има такива на Райдер и на други производители за 50-60лв и я ползваш с години. Аз никога не слагам обезвъздушител на панела и с това избягвам много проблеми. :cool:
чет дек 01, 2022 9:34 pmLazarGanev написа:
Така е - алтернативният метод е пълнене и обезвъздушаване с мощна циркулационна помпа - има такива на Райдер и на други производители за 50-60лв и я ползваш с години. Аз никога не слагам обезвъздушител на панела и с това избягвам много проблеми. :cool:
Да , с помпа си зареждам . Тогава една тетка на топлата точка и пак ще стане обезвъздушителя. И друг вариант имам .
LazarGanev - "Велик майстор"
Няма нужда от обезвъздушител, от тетка и т.н., щом пълниш с циркулационна помпа, това е казал германеца. Иначе възможности за побългаряване много
пет дек 02, 2022 12:07 pmLazarGanev написа:
Няма нужда от обезвъздушител, от тетка и т.н., щом пълниш с циркулационна помпа, това е казал германеца. Иначе възможности за побългаряване много
Все ми се струва,че като обезвъздушавам с помпата и без обезвъздушител, не се получава на 100% . Леко балбука ,та затова искам да поставя .
  • 1
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37

Тема "Соларна система за топла вода" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: