• 1
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Andri01 - майстор
Бивш колега го направи-термосифонна система. Няма проблем. При него е чист Юг.
ivanovbg - майстор
Здравейте колеги. Предстои ми изпълнение на соларна система свързана към подово и пелетна печка. Бойлера е 150 литра, буфера 200 литра, панела е сух 20 тръбен. Разположението на бойлера е като на картинката, тоест ще почва от горния край на буфера и предполагам ще се топли термосифонно и няма да има нужда от помпа. Панела е с денивелация 3 етажа - десетина метра. Разширителния съд ще е на третия етаж отворен. Температурата на буфера ще е водеща. Ей тва ми роди акъла. Дайте мнение дали това чудо ще заработи.

Прикачен файл

слънчево.JPG
слънчево.JPG (25.87 KиБ) Видяна 378 пъти
Някакви диаметри да са се родили паралелно?
Пълначката каква е- колбаси, вода, налягане нещо (системата е отворена).......или мануална?
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на нед апр 30, 2023 8:24 pm, променено общо 1 път.
ivanovbg - майстор
нед апр 30, 2023 8:21 pmТрифон П.Трифонов написа:
Някакви диаметри да са се родили паралелно?
Към мен ли е въпроса? Не схващам диаметри на какво. Но и за тръбите после ще питам. Само да уточня схемата.
Ти питай после! Аз питам сега.
Какъв диаметър предвиждаш за отоплението на бойлера? На търпение ли залагаш или на Мечо?

пп. На тръбите, естествено.
ivanovbg - майстор
Колкото е на серпентината3/4..Те ще са един до друг.
Тури една помпичка и някакъв термостат да я командва!
ivanovbg - майстор
Ок, а тръбите към солара с какъв диаметър да са? И някаква подходяща помпа да препоръчаш?
Ф15, 25/40
Ф18, 25/60 ако има изгледи за надграждане.

пп. Тоя съд не е ли нисичко поставен?
Има ли проблем да се затвори тая инсталация?
ivanovbg - майстор
Ми мислех дрейн бек система да е. Затова е по ниско и отворен.В момента се прави покрива и е време да се сложи панела и тръбите към него.

А тези цифри на помпите какво означават?
  • 1
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37

Тема "Соларна система за топла вода" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: