• 1
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 37
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
LazarGanev - "Велик майстор"
шоп написа:
LazarGanev,

много сте ми интересни Вие дистрибуторите! Трябва всеки елемен да е максимално скъп за да можете да на натоварите повече клиента.
шоп, аз съм инсталатор и парите си ги изкарвам с работа, както и ти предполагам, така че нямам право да товаря клиента с излишни скъпи компоненти, които не си оправдават парите. Ами нали като натоваря офертата ще остана без работа :wink: ? Винаги когато човек купува нещо прави някакъв компромис - де с цена, де с качество или с нещо друго. Моята роля е на базата на моя опит да преценя клиента и да го ориентирам в джунглата, наречена "Пазар". Народът е казал, че за всеки влак си има пътници, ама някой трябва да прати подходящ влак при подходящите пътници и обратно :wink: . Кто стана дума за контролери - монтирал съм и от 60лв, и от 120лв, и от 320лв, и от 650лв. Е, от 1000+ лв не съм монтирал, но имам отговори на мои запитвания за цена 942 Евро за контролер :shock: ! Трябва да уточня, че скъпите контролери, които съм монтирал са били част от готови соларни пакети, където отстъпките са по-големи от цената на контролера. :)
шоп - майстор
miroki написа:
Аз до сега все за 100 лв. виждах и затова загледах този.
Иначе ми трябва само :
-да пусне помпата при разлика в температурата примерно 10 гр. по-топъл колектор от водата в бойлера;
-да я спре на примерно 95 градуса колектор;
-да я спре също и на 5 градуса против замръзване.
Градусите са произволни, но са 3 те основни. И да помни зададеното, ако спре тока.
Май друго не трябва.
има още един два елемента, които са много полезни

1 калибриране на датчиците. Ако трасето е 50-100 метра и удължаваш кабелите тази настройка е добре да я има

2 времева защита. В ранните и късните часове на деня или при облачност имаш възможност да зададеш ( обикновенно 1-10 мин) интервал за защита. Така се предпазва помпата от чести рестарти. Аз винаги задавам 1 минута.

Другите параметри делта Т, мин, макс в бойлер в панел, защита от прегряване и замръзване са си стандартни.
Evgeniy - майстор
Като търсех евтин ДТ за един приятел намерих това като добра опция:
http://ekits.eu/index.php?c=20&p=88
Добър дисплей и функции за 59лв, но е необходима кутия и захранване 12В.
А варианта без LCD дисплей (подобен на ДТ3 но с повече функции) е 44лв.
volero - специалист
Не желая да рекламирам, каквото и да е, но не мога да не отбележа ДТ на Натурела ! Ползвам го за ДБ система цената му е около 55-65 лв не помня, има всички важни настройки без калибриране, но датчика на панела не се влияе от удължаване.
miroki - майстор
За това ли става дума. Но няма цена:
http://www.naturela-bg.com/bg/product/4 ... stalaciya/
kuuuuuul - майстор
Ето тема за ДТ viewtopic.php?f=10&t=47886&p=682046&hilit=%D0%B4%D0%B8%D1%84%D0%B5%D1%80%D0%B5%D0%BD%D1%86%D0%B8%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D0%BD+%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%82+%D1%81+%D0%BC%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%BB%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F+%D0%BD%D0%B0+%D0%BF%D0%BE%D0%BC%D0%BF%D0%B0%D1%82%D0%B0#p682046
До сега не съм видял по добро до 100лв от ДТ на Натурела (интелигентен ДТ + управление на бойлера + двойно тарифен електромер + часовник)

П.П. Да, това е.Цената е около 95лв.
Последна промяна от kuuuuuul на съб юни 13, 2015 6:25 pm, променено общо 1 път.
Тани - модератор
За съжаление този ДТ НЕ е за соларен бойлер, иначе наистина има доста глезотии.
volero - специалист
Аз като купих ДТ на Натурела, който е точно за соларна система беше около 60 лв преди 2-3 месеца !
kuuuuuul - майстор
Тани написа:
За съжаление този ДТ НЕ е за соларен бойлер, иначе наистина има доста глезотии.
Кой имаш в предвид :? този от линка на miroki по горе си е точно каквото трябва за соларна с-ма.(следващия модел на този който аз ползвам)
mgbagera - специалист
miroki написа:
За това ли става дума. Но няма цена:
http://www.naturela-bg.com/bg/product/4 ... stalaciya/


Както каза kuuuuuul това е по новия модел и цената му е 65лв.
Стария модел вече не го предлагат и аз си закупих по новия.

Мнение все още не мога да дам понеже му предстои свързването.
Комплект с този контролер включва платинен датчик pt1000 (2м. кабел) за слънчевия колектор и 2 NTC сензора с дължина 0,5м и 2м
Първия датчик може да се удължи до 10м а другите два до 2м.
Последна промяна от mgbagera на нед юни 14, 2015 2:32 pm, променено общо 1 път.
  • 1
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 37

Тема "Соларна система за топла вода" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: