• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
alex_serviz - специалист
Да не говорим, че можеш да си спестиш голяма част от сумата за бункера като си го изработиш сам. Не е кой знае каква философия, можеш да го направиш и според свободното място, което си определил за него. Виждал съм бидон за зеле или варел, използван за бункер...
n.ganev - майстор
В къщи съм с БОШ, първо с Фероли сега с Грейко. Монтирал съм доста Грейко + Грейко и виждам разликите. Но нещата не опират само до тук - нужни са и малко други глезотийки :yawinkle: .
Последна промяна от n.ganev на чет май 07, 2015 11:44 pm, променено общо 1 път.
nikolson - майстор
Бункерът не е философия, но...не съм там, където ще се изгражда.
Уточняващ въпрос, Грейко от Прити ли се правят?
n.ganev - майстор
[-X Нямат нищо общо освен това че и двете фирми са в Горна Оряховица.
mengel - напреднал
Здравейте, сега през октомври ми се налага да завърша парната инасталация (положени са тръби, радиатори, 200 л. бойлер на Сънсистем с 2 серпентини...). Предстоят ми закупуване на пелетен котел, горелка и т.н, както и свързването със системата. Виждам, че в повечето подобни теми, основния въпрос е за избор на котел... Прави ми впечатление, че има доста препоръки за Грейко. Аз съм от В.Търново и производителя има офис тук. Беше ми предложен котел с горелка 20 кВт за около 4000 лв. Та 1 въпрос - дали Грейко са добър избор и ако да - защо, ако не - пак защо? Другия въпрос е за необходината мощност на котела - ще отоплявам къща на 2 етажа с РЗП 150 кв. със средна височина 2,65, 10см изолация с графитен стиропор, дограма Трокал - троен стъклопакет... Питам защото от 2-ма различни човека занимаващи се с парно, получих доста различна информация относно мощността на котела. Единия ми каза, че 15 кВт са ми достаъчни, а другия ги сметна 27... Благодаря ви предварително!
  • 1
  • 2

Тема "Отопление с пелетен котел-информиран избор." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: