• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 14
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
LazarGanev - "Велик майстор"
В близките дни трябва да излезе камината на Грейко, препоръчвам ти да я изчакаш.
HighVanin - напреднал
LazarGanev написа:
В близките дни трябва да излезе камината на Грейко, препоръчвам ти да я изчакаш.
Ee ,най-после една хубава новина :-D ,дано става дума за пелетна камина и да я пуснат до зимата. Благодаря ти много за информацията! :prost:
filmatoplo - майстор
LazarGanev написа:
В близките дни трябва да излезе камината на Грейко, препоръчвам ти да я изчакаш.
:prayer: Айде де кога ,закъснява :wink:
n.ganev - майстор
LazarGanev написа:
В близките дни трябва да излезе камината на Грейко, препоръчвам ти да я изчакаш.
Колко часа, че клиентите ме изядоха #-o ?
Здравейте,затруднен съм при избора на пелетна камина с водна риза.Ще отоплявам трети етаж от къща,която е с топлоизолация и ПВЦ дограма. Южно изложение а северът е съседът.Площа е 85кв.м на 2.60 височина,дневна-25кв.м,хол-15.5кв.м,спалня-17.5кв.м спалня-13кв.м,коридор-4кв.м и баня-7кв. като в банята мисля да монтирам бойлер със серпентина.Питането е за киловатите на камината и броя на глидерите нужни за затопляне и подгрев на топла вода?Ориентирам се към италианстка камина с водна риза и успешни практики в тая посока .Разрешено ли е да споменавам марки камини към които съм се насочил.Ако има доволни собственици на такава техника моля да споделят опит,както и майстори и инженери които се занимават с такива.
Здравейте отново,зимата наближава а съвети по питането няма.Подготовката за предстоящия сезон е в разгара и инженерите нямат време за писане и съвети по темата ми.Реших да пиша отново защото преди 5г си изпатих с един немски котел на газ който според мен е преоразмерен но това е друга тема.Затова сега искам съвети да не повторя миналата грешка,после ще е късно за съвети и ще моля за помощ.Жилището е 85кв.м с външна изолация и ПВЦ дограма,в предния пост описах стайте подробно.Колко киловата камина е нужна за отопление и бойлер до 120л примерно.В банята ще има лира а камината ще монтирам в дневната където е комина ,тя е 25кв.м и е свързана с хола 15кв;м едно цяло помещение под буквата Г.Ако монтирам 22глидера в дневната,15глидера в хола,17глидера-спалня 17кв.м,14глидера -спалня 13кв.м и лира в банята 1.40м.Глидерите Н-600 ще е достатъчно ли за затопляне и колко киловата камина да търся?Моля Лазар Ганев за съвет и мнение!Всяко мнение е добре дошло в момента.Камините към които съм се насочил:Edil kamin,MCZ,Nodrica,COLA,Ravelli и Karmek One.От изброените марки само на Кармек оне вносителя е от Плевен но е нова и непозната марка за мен.....както и другите!Очаквам мненея и съвети.
jabata - специалист
От посочените марки, аз мисля че Nordica или Ravelli (около 14KW ) са един много добър избор. Аз лично отоплявам малко по-малка площ с Ravelli 14Kw, и мога да кажа че си грее перфектно, даже на моменти е мощничка, но нямам серпентина на бойлера. MCZ бих избягал надалече от тях, защото се занимаваш с Ерато и по мой лични съображения не бих се занимавал с тях. От Cola и Edil Kamin не съм чувал абсолютно никакви мнения. При монтажа имай на в предвид само че помещението в което е камината наполовина ще се топли само от излъчваната топлина, така че там спокойно можеш да спреш или намалиш радиаторите.
idealist - специалист
Андриан написа:
....... защото преди 5г си изпатих с един немски котел на газ който според мен е преоразмерен ......
Сори, но как разбра, че котелът е преоразмерен ?
До колкото съм запознат котелът е произведен с
определена мощност - минимална/максимална.
Питам, понеже на този етап съм се насочил към
отопление с природен газ.
LazarGanev - "Велик майстор"
jabata, не знам какъв допир си имал с Ерато, но този мкойто си купува за в къщи камина няма допир с Ерато, а с техния дистрибутор или сервиз. Във всеки град има по няколко и можеш да си избираш - тъй ли пък всичките са такива? :cool:
idealist написа:
Андриан написа:
....... защото преди 5г си изпатих с един немски котел на газ който според мен е преоразмерен ......
Сори, но как разбра, че котелът е преоразмерен ?
До колкото съм запознат котелът е произведен с
определена мощност - минимална/максимална.
Питам, понеже на този етап съм се насочил към
отопление с природен газ.
Котелът ми на газ е по мощен от необходимото,това имах в предвид.Предполагам и разхода идва в повече по тая причина но търговеца така препоръча и се доверих.Котелът е перфектен препоръчвам го,но в Плевен няма техник на Вайланд и нямаше кой да ми направи настройки според това което отоплявам и радиаторите.Отоплявам 85кв.м а котела е 20киловата и от прочетеното по форумите ми се вижда голям.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 14

Тема "Моля за съвет при избор на пелетна камина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: