• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 14
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
jabata написа:
От посочените марки, аз мисля че Nordica или Ravelli (около 14KW ) са един много добър избор. Аз лично отоплявам малко по-малка площ с Ravelli 14Kw, и мога да кажа че си грее перфектно, даже на моменти е мощничка, но нямам серпентина на бойлера. MCZ бих избягал надалече от тях, защото се занимаваш с Ерато и по мой лични съображения не бих се занимавал с тях. От Cola и Edil Kamin не съм чувал абсолютно никакви мнения. При монтажа имай на в предвид само че помещението в което е камината наполовина ще се топли само от излъчваната топлина, така че там спокойно можеш да спреш или намалиш радиаторите.
Благодаря за мнението от човек който ползва Ravelli.Очаквам и други мнения и препоръки.
Някой има ли информация за COLA с най голямо КПД 93-97% и най-тежка окло 240кг модел Termo Focus 17.5 киловата
jabata-може ли да споделиш за Ravelli някакъв среден разход за отопление,знам че нямаш бойлер със серпентина.Как е шумна ли е?Може ли да се монтира във всекидневната без да ни дразни шумът от нея?
jabata - специалист
Андриан написа:
idealist написа:
Андриан написа:
....... защото преди 5г си изпатих с един немски котел на газ който според мен е преоразмерен ......
Сори, но как разбра, че котелът е преоразмерен ?
До колкото съм запознат котелът е произведен с
определена мощност - минимална/максимална.
Питам, понеже на този етап съм се насочил към
отопление с природен газ.
Котелът ми на газ е по мощен от необходимото,това имах в предвид.Предполагам и разхода идва в повече по тая причина но търговеца така препоръча и се доверих.Котелът е перфектен препоръчвам го,но в Плевен няма техник на Вайланд и нямаше кой да ми направи настройки според това което отоплявам и радиаторите.Отоплявам 85кв.м а котела е 20киловата и от прочетеното по форумите ми се вижда голям.
След като си на мнение че е преоразмерен си вземи по-малка камина.
По информацията която си дал за кубици, залагайки 50 W на кубик което за апартамент с PVC дограма и изолация е средно, излиза 10 kw мощност. Ами разбира се, че 20 kw котел ще ти е мощен. 20 Kw котел отоплява спокойно 120 - 150 квадрата къща.
nelim - специалист
LazarGanev написа:
В близките дни трябва да излезе камината на Грейко, препоръчвам ти да я изчакаш.
Какво стана с тази камина, пуснаха ли я, някакво инфо онлайн? Мерси ;)
n.ganev - майстор
За зло или добро - ве още не :oops: за което много се ядосвам.
andy_forresite - майстор
Защо се очаква с нетърпение тази камина? Издайте нещо от кухнята :roll: Например, ще може ли да гори костилки, черупки, царевица и различни от клас А1 и А2 пелети не от дърво :? От 2013 година има камини, които могат. За съжаление са твърде мощни и скъпи. И аз съм любопитен за какво става въпрос.
LazarGanev - "Велик майстор"
Амбициите са да не е една от многото, ама ще видим :wink:
Г-н Лазар Ганев, как мога да се свържа с вас за консултация по отношение на преработка на отоплителната инсталация на една 3-етажна къща в покрайнините на Варна, че да не занимавам колегите във форума?
Благодаря!
egomen66 - майстор
78aleks написа:
, че да не занимавам колегите във форума?
Благодаря!
:-D :shock:
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 14

Тема "Моля за съвет при избор на пелетна камина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: