• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 14
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
За да не стане темата със сръдни и заяждане, някой който знае нещо да отговори, колкото по скоро се знае нещо, толкова по скоро ще свършат въпросите, ако те продължават ще е изнервящо, ще се обиждат ненужно хора и така. Ако информацията е тайна, пак да се обясни че няма да има информация до излизане на.камината на пазара.Да питам - демоКамината работи ли някъде в момента, дайте отзиви.
filmatoplo - майстор
filmatoplo написа:
За да не стане темата със сръдни и заяждане, някой който знае нещо да отговори, колкото по скоро се знае нещо, толкова по скоро ще свършат въпросите, ако те продължават ще е изнервящо, ще се обиждат ненужно хора и така. Ако информацията е тайна, пак да се обясни че няма да има информация до излизане на.камината на пазара.Да питам - демоКамината работи ли някъде в момента, дайте отзиви.
:? Няма никакъв оттговор ,тъй ли никой не знае нищо.
benimm8808 - специалист
filmatoplo написа:
filmatoplo написа:
За да не стане темата със сръдни и заяждане, някой който знае нещо да отговори, колкото по скоро се знае нещо, толкова по скоро ще свършат въпросите, ако те продължават ще е изнервящо, ще се обиждат ненужно хора и така. Ако информацията е тайна, пак да се обясни че няма да има информация до излизане на.камината на пазара.Да питам - демоКамината работи ли някъде в момента, дайте отзиви.
:? Няма никакъв оттговор ,тъй ли никой не знае нищо.
Днес бях в една от фирмите дистрибутори за регион Пловдив на Грейко-хората споделиха,че са били на семинара и са видяли камината на живо ,но от там са споделили,че едва ли ще бъде пусната на пазара този сезон.
От друга страна виждам,че за регион Варна е фирма ГАЛАТЕК и те я предлагат на сайта си.

До колкото разбрах-ще гори само дървесни пелети, а мощноста на камината ще е 20kW-това е по думите на Пловдивските представители.

Поздрави.
andy_forresite - майстор
Камината в сайта на галатек е еМЦеЗет гардения хидро :)
Каминката на грейко отпаднааа. Жалко. Трябва да взема нещо тази година.
benimm8808 - специалист
andy_forresite написа:
Камината в сайта на галатек е еМЦеЗет гардения хидро :)
Може и така да е,но в описанието е спомената само Грейко като марка- и под него(описанието) има снимки,визуално наистина няма нищо общо с снимките качени по горе от колегите.
Фитилчо - майстор
Какво толкова се възбуждате по тези Грейко , не ми е ясно, честно..... Да не са някакви извънземни технологии ебаси...
При всички положения пионери в камините като MCZ , nordica и тнт ще направят по хубава камина..
Какъв е зора?
andy_forresite - майстор
Казах ти аз да ми намериш подобна на твоята камина по същия начин. Къде ми е камината? Ха-ха. Ти имаше късмет. Ние обаче ... не че нямаме късмет ... гледаме цените. Цената е важна. Макар за камината на грейко да не се знае колко ще струва, съм заложил диапазон предполагаеми 3100-3300 за оборудваната с с помпа, разш. съд, клапан и пр.
Италианците, първо, взимат заплатите си в евро и второ - в най-лошия случай четирицифреното изражение на чистата заплата им започва с единица :) . Да ти кажа ако взимах по 2000 лева на месец чисто и всеки месец, нямаше и да се регистрирам тук. Харесвам си камина, поръчвам я, плащам да ми я инсталират и подкарат и това е. Ама не гори добре, грешки, гасне ... обаждам се на сервиз, идват, плащам и газ.
Е да ама случаят е доста различен за повечето от нас. Наистина, баровците няма да ги разбера ако предпочетат продуктите на грейко. Не че са лоши. Просто ние гледаме цената. Едно е 3 бинки за българска камина и друго са 5000 че и повече за италианска камина. Даже високия им клас е с пет цифри. Поради факта че българите сме с незавидни финансови възможности, ние разчитаме, че производителят (грейко) се е сетил да побутне скарата в тази и онази посока, да сложи такъв вентилатор и инакво управление, за да може клиентът да ползва и по-евтини пелети.
Не съм богат да се самоизползвам за опитно зайче купувайки току що произведена камина. Отзиви и мнения от къде да взема ... Няма. Обаче гледаш тези от над 5 бона и ... харесват ти, искаш и ти, но не можеш да направиш много. Приземяваш се, даваш три хиляди и взимаш българска камина. От българските камини знаем добре златния огън и бърнит. Надяваме се че грейкото ще е по-добро на база опита им с горелките, котлите и че е по-нова разработка. Рискът изглежда малък и си заслужава поемането му с оглед разликата в цената.
Фитилчо - майстор
Още един въпрос- не искам да обидя Грейко, и не казвам , че са лоши.
Продуктите им не са ли с китайски компоненти, имам предвид контролери и тнт... електроника особено?
kalin72 - майстор
Анди, поне аз не гледам евтинкото. Не съм богаташ, но и не съм бедняк, за да купувам евтино.
Каминката на Грейко ме интересува най-вече заради това, че има вероятност да гори пелети с ниско качество. Не за мен, за баща ми се интересувам, аз така или иначе ще взема тяхната горелка за моя котел. Мога да взема и италианска камина, но с какво тя ще е много по-добра от Грейко, примерно?
То е и като при колите - мога да взема БМВ за 50К лева, ама предпочетох да взема Кади за 45К лева, щото ми се видя много по-функционално и икономично за поддръжка :)
Фитилчо - майстор
kalin72 написа:
Мога да взема и италианска камина, но с какво тя ще е много по-добра от Грейко, примерно?
С качеството си, КПД-то си, по добрата сглобка и по красивият външен вид(последното не ме интересува) самопочистване на димогарните , истински и фирмени управления, датчици и тнт... а не сбоджа - ако ме разбираш. Особено пък по качествените стари производства, преди да оптимизират нещата. Аз поне вярвам, че е така, може и да бъркам, но камината вече е купена.
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 14

Тема "Моля за съвет при избор на пелетна камина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: