• 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравейте,

Нов съм във форума, искам да попитам към каква горелка да се насоча и колко киловата да е тя. Котелът е Sime Solida 8 40 киловата. До сега е ползван на дърва и въглища. Отоплява се къща (2 етажа и "половина") може би над 200 квадрата отопляема площ. Къщата не е външно изолирана, по голямата част от стаите са вътрешно изолирани и има частично подменена дограма (PVC и термо мост).
filmatoplo - майстор
Аз на такива котли съм слагал горелка Фероли Р7 ,горелка GP 32 четвърто поколение ,горелка Грейко 30 .може да стане и горелка Би Солид и други .след монтажа на горелката обаче трябва в котела да се направи отражател който да спре отвеждането на газовете директно към комина а да им направи още един ход .от къде си .
Привет на всички! Трети ден сън не виждам от четене из форумите и така и не успях да си навържа нещата. ИМАМ КРЕЩЯЩА НУЖДА ОТ ВАС - МОЖЕЩИТЕ, за да успе да стигна до някакво прилично решение. Случаят е следният:
- Къщата ми е около 200 кв. на два етажа, пвц дограма, /скоро/ 5 см стиро външна изолация, вата и картон отвътре, 2см фибран на пода, покрива и той със вата - на места ще е двойна.
-Разполагам с котел Симе - 25 кв
-Навъртяно подово 950м във всички помещения
- 6 алуминиеви радиатора - 70глидира , които спокойно мога и да не ги монтира, ако подовото се окаже достатъчно
Въпросът ми е, каква пелетна горелка да си монтирам? Ровейки се из форумите - впечатлиха ме изказванията за ГРЕЙКО. Консултирах се в един магазин - казаха ЕРАТО 5, било по-добра опция заради качествения и бърз сервиз, който предлагат.Питам чичо ми, който уж разбира малко от тази тематика, казва - всички са еднакви, вземи най-евтината. Не разбирам много, но в крайна сметка никой не успя да ме убеди, защо да взема тази или онази горелка.Ще се радвам да се намесите в моя "ооогромен" проблем и да ми върнете съня. Благодаря Ви предварително! :)
filmatoplo - майстор
Ами Грейко рб 20 директно на вратата ,или горелка GP четвърто или пето поколение ,18 или 25 киловата .GP то се монтира с фланец ,и двете горелки се монтират на долната врата .
filmatoplo написа:
Ами Грейко рб 20 директно на вратата ,или горелка GP четвърто или пето поколение ,18 или 25 киловата .GP то се монтира с фланец ,и двете горелки се монтират на долната врата .
Нещо против да си дадете тел. номер.... останах с впечатлението, че се занимавате с тези дела.
filmatoplo - майстор
Инсталацията работила ли е с този котел на дърва ,тоест тествана ли е дали топли .Към подовото имаш ли вентил който намаля температурата до 35-45 градуса .Само с подовото котела работи нискотемпературно ,ако ще остане така иска буфер .
filmatoplo написа:
Инсталацията работила ли е с този котел на дърва ,тоест тествана ли е дали топли .Към подовото имаш ли вентил който намаля температурата до 35-45 градуса .Само с подовото котела работи нискотемпературно ,ако ще остане така иска буфер .
Не е работила досега. Съседа е с горелка на масло.Само с подово кара и грее водата на 60 градуса.Буфер няма и е много доволен.Не съм сигурен обаче, дали бойлера не му е вързан към си стената, ако е - не е по-голям от 100л. Мислех и аз да се пробвам на тази температура на водата...
filmatoplo - майстор
Ти гледаш комшията ,направи така че ти да си комшията за някой друг ,тоест някой да каже - комшията е на пелети ,има подово с смесителен вентил и буфер . :) .
p.v.x - майстор
Един вид -Досега си завиждал ти на комшията - Сега той да ти завижда -Добронамерено.
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12

Тема "Поставяне на пелетна горелка на чугунен котел Sime" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: