Най - вълнуващия въпрос зимно време.
sasi4 - специалист
Идва зимно време и е време да помислим за отопление. Кажете ми има ли сметка от тези конвектори, мисля да закупя един на Елдом 1500 W като ще работи от 14:00 до към 22:00. Ще отоплява стая 18 кв.м. Някой ако е имал да сподели мнение с колко му качва сметката на тока с конвектора спрямо друг месец без конветора ?
Kasap - специалист
Значи... не казваш как си се отоплявал до сега и какви са топлозагубите на сградата. Като начало, смятам че ще ти е малък този радиатор. Поне 2kW ще ти трябва. Замисли се и за по-качествена марка... Относно сметките - ще ти бъдат по-ниски в сравнение с парно или духалка и по-високи в сравнение с климатик.
sasi4 - специалист
До сега съм се отоплявал с печка на дърва, но пуши, смърди и цапа. В апартамент съм и имам изолация и пластмасова дограма. Трябва ми за една стая. Ето това е моделът http://eldominvest.com/bg/product/281.html дават го до 18 кв.м. В най-студените дни без да е запалено е около 20-тина градуса.
naB4o - специалист
Имам адакс 2КВ за 19 кв стая на таван 2.5м Вдига си сметката, но беше пуснат денонощно с неговия му термостат. С климатика ми е с 40-50 лв по-евтино. Ама щом казваш, че без да палиш зимата е 20 градуса, явно имаш добра изолация. А ти колко градуса искаш да е?
ivanovbg - майстор
Ако работи по 8 часа на макс са около 2,50 на ден. За 30 дни ... Това е максимума.
:partyman:
sasi4 - специалист
С печката на дърва не съм давал да падне под 27 градуса, понякога когато и сложа повече дърва е стигало до 30-32 ама вече става много жега. Искам поне 25 градуса това е нормално.
sasi4 - специалист
Ако например я включа в 14:00 ч. на 27 градуса тя ще ги направи сигурно за около 1 час и ще изключи, като спадне на 26 градуса ще включи за 2-3 минути и пак ще изключи, нали ? И така няма да са 2,50 лв. на ден.
ivanovbg - майстор
Вероятно си прав, но всичко зависи от изолацията. Като дойде зимата ще разбереш колко е точно :wink:
:partyman:
sasi4 - специалист
Все пак някой ако има конвектор 1500 W нека да каже с колко му се вдига цената на тока за месец ?
nikolovvd - майстор
В стаята на дъщерята съм сложил 2 kW, но работи непрекъснато, т.е. не се изключва. Поддържа 22-23 градуса според настройката на термостата. Не съм мерил колко е само неговата консумация, но отоплявам на ток цялото жилище с два климатика и два конвектора. Миналата Зима най-високата сметка за ток е била почти 330 лв., но жилището е 144 кв.м.

Тема "Колко са икономични конвекторите ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: