• 1
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 78
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
miro_800 - специалист
Спас Спасов, аз притегнах болтовете на шнека и на редуктора, че бяха хлабави и капнах малко масло там където оста на шнека влиза в редуктора.Стана малко по-тих и изчезна бръжденето.Периодично трябва да се изпразва бункера и да се чисти с прахосмукачка при шнека защото се натрупва пепел от пелетите.
SpasSpasov - помощник
Това за почистването на шнека с прахосмукачка и аз си го мислех, но все не съвпада свободното ми време с максимално празен бункер или поне полупразен. А относно маслото по оста на шнека - има ли значение какво да е? Че имам малко двигателно, малко двутактово, както и тънко машинно за шевни машини
miro_800 - специалист
Сложих такова за шевни машини.Такова имах вкъщи под ръка.Не знам дали е правилното.
miro_800- доста ми паднаха градусите от около 200-210 към 150-170. незнам как е при другите но при мен подаването на пелети е доста неравномерно и в един момент почти да загасне в друг прекалено силен огън.моята сервиза ми я настроиха да изключва на 73 градуса и наистина е така че работи 10-15мин. и почива около половин час.ти си увеличил градусите на които да изключва ли?
SpasSpasov - помощник
Предполагам, че колегата по-скоро е увеличил времето между подаването на пелетите, но той най-добре да каже. Поне аз така направих. Подавам пелети колкото да не загасне, гори си около 40-43 градуса на водата вътре в камината - и така няколко часа, докато стайния термостат я изключи. Мой съсед е с гф24 и радиатори - гледах му настройките - по същия начин я е настроил. Задал е температура на изключване 70 градуса - гори дълго около 65 - 67 градуса и при достигане на температура в помещението гаси. Но той е със стаен термостат във всяка стая, задвижки на колекторите, командвани от термостатите по стаите, абе много равномерно му работи. Един кръг се отваря, друг се затваря, държи 21 градуса по стаите.
miro_800 - специалист
Да, увеличих паузата между подаванията на пелети. Сега е на 28 секунди, слагал съм и на 30, но по-бавно загрява при първоначално пускане.Фабрично беше на 12 сек. ,достигаше до 70 гр и гаснеше.Сега водата съм я сложил на 60гр. и се върти около тази температура без да гасне.Намалил съм и вентилатора -на 5 степен е 36% на 3- 34% на 1-32%. Почистването е на 10 мин. по 10 сек.
bgtelbg написа:
Здравейте разполагам с пелетен котел Golden Fire 48 kw с горелка горелка GF 858 VIP . в котела има една скара която е хоризонтално над горелката пробвахме със слънчогледови пелети и се трупаха и не изгаряха съответно пушеха проблем ли е да работи котела без тази скара. И предназначението и за какво е по принцип благодаря ви.
Здравейте
От десетина дена ползвам горелка GF 858 ( сам си я монтирах на viadrus u26 9-секций)
До момента ползвам само 100% иглолистни пилети с леки корекци на заводските настроики
Купих си малко слънчогледови пилети но нямам настроики за тях
Може ли някои да ми помогне
Благодаря
Камините като цена качество са задоволителни.Ползвам я вече една година нямам проблеми за сега .Обаче срещаш неразбиране от фирмата която ги продава и произвежда
за всяко нещо се искат пари зададени грешни настройки от завода.И то кардинално сбъркани дали умишлено не знам надявам се да не е.За идване на камина в гаранция която не е настроена от тях правилно се искат 80 лева.ХОРА ВЗЕМЕТЕ СЕ В РЪЦЕ И СИ ОПРАВЕТЕ ПРОБЛЕМИТЕ С НАСТРОЙКИТЕ .АКО НЯКОЙ ИМА ВЪПРОСИ ЩЕ ПОМОГНА С КАКВОТО МОГА .
  • 1
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 78

Тема "ПЕЛЕТНА КАМИНА GOLDEN FIRE мнения и отзиви" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: