• 1
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 78
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
firefighterkn - помощник
manobg написа:
Ако термостата е свързан правилно, няма причина да не тръгва. Аз съм с такъв 4-та година и работи безупречно, има един недостатък заради който другата година ще го сменя, но това си е моя прищявка. Вие сам ли свързахте термостата към управлението или друг го направи вместо вас ?

Колега, какъв недостатък виждаш в стайния термостат ?
manobg - специалист
firefighterkn написа:
Колега, какъв недостатък виждаш в стайния термостат ?
Недостатъка му е, че има само 0.3 градуса хистерезис, което кара камината често да пали и гасне. Замислил съм обаче да сложа допълнителен смарт суич, на който ще настроя хистерезиса на около 2 до 3 градуса и нещата ще се стабилизират.
firefighterkn - помощник
Аз съм с термостат Salus 091 FL RF - и при него хитерзиса не е голям. Ако е настроена на 23 градуса да гасне, тя гасне на 23.4 и следователно се пали на 22.6 това прави хитерзис около 0.8.
ekondev - напреднал
firefighterkn написа:
Аз съм с термостат Salus 091 FL RF - и при него хитерзиса не е голям. Ако е настроена на 23 градуса да гасне, тя гасне на 23.4 и следователно се пали на 22.6 това прави хитерзис около 0.8.

Има в инструкциите да увеличаване на хитерзиса.

Прикачен файл

Screenshot_20180305-165557.png
manobg - специалист
В инструкцията на моя няма такава настройка, това от кой модел е ? Моя е такъв:
Изображение
ekondev - напреднал
manobg написа:
В инструкцията на моя няма такава настройка, това от кой модел е ? Моя е такъв:
Изображение


Търси в нета, трябва да има
firefighterkn - помощник
Колеги, някой пробвал ли е да гори костилки от череши в Пелетната камина. Вчера говорих с познат и каза, че до момента е изгорял около 1 тон черешови костилки като ги меша с пелети в съотношение 1 чувал пелети към 10кг костилки. По негови думи с уреда нямало проблеми само повече боклук имало. Има ли друго мнения по въпроса?
levski1313 - помощник
Добър ден! Нуждая се от съвет. Оглеждам за камина(евентуално котел) за отопление на първи етаж от къща ( 110 кв. метра). Къщата е на два етажа + таванска.Изолация от 5см и алуминиева дограма. Засега мислим да отопляваме само първия етаж. Какво ще ми препоръчате- камина Gf 24(N модела какво представлява? ) ; камина Марели SBN 35 или котел GF35, като последните два, са вариант за отопление и на втория етаж след няколко години. Благодаря ви предварително.
пет сеп 07, 2018 11:49 amlevski1313 написа:
Добър ден! Нуждая се от съвет. Оглеждам за камина(евентуално котел) за отопление на първи етаж от къща ( 110 кв. метра). Къщата е на два етажа + таванска.Изолация от 5см и алуминиева дограма. Засега мислим да отопляваме само първия етаж. Какво ще ми препоръчате- камина Gf 24(N модела какво представлява? ) ; камина Марели SBN 35 или котел GF35, като последните два, са вариант за отопление и на втория етаж след няколко години. Благодаря ви предварително.
Левски, чете ли достатъчно или си чел по малко от мен, въпреки че не ме касае конкретно?
Камините и котлите, дето ги споменаваш, се оказва че работят, но след като доплатиш колкото за по безпроблемен отоплител или за висше образование, кажи речи.
Чети за необходимата мощност! Тва не е като колата, дето 1000 коня можеш да ги караш с 300 и с 30.
RightClick - напреднал
Здравейте,
С камина Марели 24kw сме,която е копие на Golden Fire до колкото знам ? Може ли почистването на ревизиите да става през горния капак и с удължение на прахосмукачката през димоотводните тръби?
  • 1
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 78

Тема "ПЕЛЕТНА КАМИНА GOLDEN FIRE мнения и отзиви" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: