• 1
  • 72
  • 73
  • 74
  • 75
  • 76
  • 78
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
пет фев 21, 2020 9:58 pmpetya_peti написа:
Той е кух льопър
Знаем Пети, но това не променя нещата, а спамим на неподходящо място.
Да му теглим по една и ..... по живо по здраво!
пет фев 21, 2020 7:21 pmДимитър Димов написа:
пет фев 21, 2020 5:21 pmMirolyub написа:
чет яну 23, 2020 7:51 pmamxbg написа:
Здрасти, ползвам същата горелка GF 858 VIP 35kw (прикачвам снимка).
Горя слънчогледови пелети и отоплявам около 170-175кв. - два етажа.
Нямам термостат, работи по температура на водата. Задание 67 гр., помпата вк. на 55 гр..

Разход слънчоглед 33 до 40 кг на денонощие (гори 24/7, не се гаси). Разхода зависи и от времето.
В момента съм е настройл да гори с под заводските настройки и се справя чудесно без никакви проблеми. В стайте е 23-24 гр.
Горелката е 8 - 35kw, в момента работи на 7kw (измерено по разхода и калоричноста на пелетите).
Направена е да чисти на 120 мин, защото натрупва пепел запушва се и се вклучва защитата за обратен огън (+ понякога гори и маркуча) :D Отне ми около 2 седмици в проби и тестове да си е настроя. Благодарение на колегата Rumen72 тук от форума успях.
Общо взето се движа като при теб :)
Нов съм и във форума и във работата със пелетни горелки, от ноември 2019 сме собственици на котел и горелка GOLDEN FIRE вече няколко пъти плащаме за настройки и все нещо не е като хората (първо бяхме със пелети 70%бук 30% бор не били хубави, след това по тяхна препоръка иглолистни някакви, сега на своя глава съм взел слънчогледови) ще може ли малко помощ със настройките? Не се оплаквам от разхода (сега е около 2 чувала на денонощие) но незнам кои параметри да променя защото в момента ми се събира много пепел в пепелника на горелката (пълни се почти до горе за около 12 часа работа), пепелта е рехава и много лесно се отстранява само със четка за боядисване, но по някаква причина вентилаторът не успява да я издуха. Телефонът ми е :0877393742, имейл : mimi_jokera@abv.bg. Ще се радвам ако някой може да помогне да си я настроя сам защото вече 4 пъти идват техници и я настрйват взимат си парите и си тръгват. Прилагам и снимки на последните настройки който ми правиха
Провери тук : viewtopic.php?f=10&t=57546&start=90 за помощ.
Благодаря за отговора, утре ще пробвам със препоръките от темата към която ме препрати
radokova4ev - напреднал
пет фев 21, 2020 11:21 pmMirolyub написа:
пет фев 21, 2020 7:21 pmДимитър Димов написа:
пет фев 21, 2020 5:21 pmMirolyub написа:

Нов съм и във форума и във работата със пелетни горелки, от ноември 2019 сме собственици на котел и горелка GOLDEN FIRE вече няколко пъти плащаме за настройки и все нещо не е като хората (първо бяхме със пелети 70%бук 30% бор не били хубави, след това по тяхна препоръка иглолистни някакви, сега на своя глава съм взел слънчогледови) ще може ли малко помощ със настройките? Не се оплаквам от разхода (сега е около 2 чувала на денонощие) но незнам кои параметри да променя защото в момента ми се събира много пепел в пепелника на горелката (пълни се почти до горе за около 12 часа работа), пепелта е рехава и много лесно се отстранява само със четка за боядисване, но по някаква причина вентилаторът не успява да я издуха. Телефонът ми е :0877393742, имейл : mimi_jokera@abv.bg. Ще се радвам ако някой може да помогне да си я настроя сам защото вече 4 пъти идват техници и я настрйват взимат си парите и си тръгват. Прилагам и снимки на последните настройки който ми правиха
Провери тук : viewtopic.php?f=10&t=57546&start=90 за помощ.
Благодаря за отговора, утре ще пробвам със препоръките от темата към която ме препрати
Това ,че вземат пари за настройки е супер странно. Камината или котела е в гаранция . Какви пари какви работи? И аз от ноември съм с такава камина обаче 18 киловата. От Варна съм. Фирмата от която я купих никога не ми е отказвала посещение. Безплатно идва човек в уговорен час. Прави настройки седи гледа и си заминава. 3 пъти до сега. Имах проблеми с таймерите за включване и изключване. От Голдън Файър ми се обадиха и ми пратиха нов софтуер с една карта. Демонтирах старата и сложих новата ,като им върнах старата. Всичко си поеха по транспорта. И сега да чукна на дърво си работят таймерите. Какви пари за настройка на нещо гаранционно. Обяснете им ,че ще подадете жалба в комисията за защита на потребителите.
Vurbanov 90 - специалист
съб фев 22, 2020 1:16 amradokova4ev написа:
пет фев 21, 2020 11:21 pmMirolyub написа:
пет фев 21, 2020 7:21 pmДимитър Димов написа:

Провери тук : viewtopic.php?f=10&t=57546&start=90 за помощ.
Благодаря за отговора, утре ще пробвам със препоръките от темата към която ме препрати
Това ,че вземат пари за настройки е супер странно. Камината или котела е в гаранция . Какви пари какви работи? И аз от ноември съм с такава камина обаче 18 киловата. От Варна съм. Фирмата от която я купих никога не ми е отказвала посещение. Безплатно идва човек в уговорен час. Прави настройки седи гледа и си заминава. 3 пъти до сега. Имах проблеми с таймерите за включване и изключване. От Голдън Файър ми се обадиха и ми пратиха нов софтуер с една карта. Демонтирах старата и сложих новата ,като им върнах старата. Всичко си поеха по транспорта. И сега да чукна на дърво си работят таймерите. Какви пари за настройка на нещо гаранционно. Обяснете им ,че ще подадете жалба в комисията за защита на потребителите.
Бреййй Солар Технолоджи много коректни станали
radokova4ev - напреднал
съб фев 22, 2020 7:56 pmVurbanov 90 написа:
съб фев 22, 2020 1:16 amradokova4ev написа:
пет фев 21, 2020 11:21 pmMirolyub написа:


Благодаря за отговора, утре ще пробвам със препоръките от темата към която ме препрати
Това ,че вземат пари за настройки е супер странно. Камината или котела е в гаранция . Какви пари какви работи? И аз от ноември съм с такава камина обаче 18 киловата. От Варна съм. Фирмата от която я купих никога не ми е отказвала посещение. Безплатно идва човек в уговорен час. Прави настройки седи гледа и си заминава. 3 пъти до сега. Имах проблеми с таймерите за включване и изключване. От Голдън Файър ми се обадиха и ми пратиха нов софтуер с една карта. Демонтирах старата и сложих новата ,като им върнах старата. Всичко си поеха по транспорта. И сега да чукна на дърво си работят таймерите. Какви пари за настройка на нещо гаранционно. Обяснете им ,че ще подадете жалба в комисията за защита на потребителите.
Бреййй Солар Технолоджи много коректни станали
Бе като цяло са зле. Ама наистина идва човека. Важното е ,че другите ми дадоха работеща карта.
съб фев 22, 2020 1:16 amradokova4ev написа:
пет фев 21, 2020 11:21 pmMirolyub написа:
пет фев 21, 2020 7:21 pmДимитър Димов написа:

Провери тук : viewtopic.php?f=10&t=57546&start=90 за помощ.
Благодаря за отговора, утре ще пробвам със препоръките от темата към която ме препрати
Това ,че вземат пари за настройки е супер странно. Камината или котела е в гаранция . Какви пари какви работи? И аз от ноември съм с такава камина обаче 18 киловата. От Варна съм. Фирмата от която я купих никога не ми е отказвала посещение. Безплатно идва човек в уговорен час. Прави настройки седи гледа и си заминава. 3 пъти до сега. Имах проблеми с таймерите за включване и изключване. От Голдън Файър ми се обадиха и ми пратиха нов софтуер с една карта. Демонтирах старата и сложих новата ,като им върнах старата. Всичко си поеха по транспорта. И сега да чукна на дърво си работят таймерите. Какви пари за настройка на нещо гаранционно. Обяснете им ,че ще подадете жалба в комисията за защита на потребителите.
Това са пътни разходи. Понеже техникът които ги настройва е на около 70-80 километра он нас, така ми обясниха. И тези пари се дават на ръка без каквато и да е квитанция
Споделете малко настройки за тъч скрийна
Вентилатори. Дози. Почистване през колко и по колко ..
Колко температура на горене правят ?
Прави ми впечатление че със буковите пелети не остава толкова нагар по спиралите.
Но във кошничката постоянно имам като шлака и немога да се справя със нея

Доза мин/макс 0.6 /2.4 . Пауза 7.5 секунди
Вентилатори. 900 ..1000...1100...1200...1250 оборота
Другото е заводски настройки :rolleyes:
radokova4ev - напреднал
ср мар 11, 2020 12:52 amRammstein6 написа:
Споделете малко настройки за тъч скрийна
Вентилатори. Дози. Почистване през колко и по колко ..
Колко температура на горене правят ?
Прави ми впечатление че със буковите пелети не остава толкова нагар по спиралите.
Но във кошничката постоянно имам като шлака и немога да се справя със нея

Доза мин/макс 0.6 /2.4 . Пауза 7.5 секунди
Вентилатори. 900 ..1000...1100...1200...1250 оборота
Другото е заводски настройки :rolleyes:
Относително е това с настройките. Колко и какви консуматори имаш . Вида пелети също е от значение. Аз имам 3 радиатора лира и бойлер 150л. мин макс ми е 02 /09 паузата ми е 4 сек. вентилаторите ми почват от 1200 през 50 до 1400. Настрой си времето за запалване на 300 секунди и минималната температура на горене да е 100 градуса . Камината ми е 18кв. Пелетите ми са на Пелетимаркет смес бук дъб и бор мисля. отоплявам 115 квадрата къща.
Аз все още не мога да се отървава от пепелта която се събира в пепелника на горелката. За едно денонощие и се пълни цялото със пепел при интензивна работа. Вентилатор нагнетателен - 01-900, 02-1200,03-1120,04-1200,05-1300,06-1350,07-1400,08-1900,09-2050
Някой може ли да ми каже , има ли меню за изгорелите газове и къде се намира.Понеже ми нагрява изходната тръба към комина,не мога да я пипна с ръка, това нормално ли е.Казаха ми да видя нивото на изгорелите газове ,ама не го виждам никъде.Настройките ми са заводски , не съм променял нищо.
  • 1
  • 72
  • 73
  • 74
  • 75
  • 76
  • 78

Тема "ПЕЛЕТНА КАМИНА GOLDEN FIRE мнения и отзиви" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: