• 1
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38
  • 78
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Зрвейте колеги мойе лчкои да ми даде плано опосание на настройките на горелка голден фаиер 35 или по конкретно ме интересува толераса на прегряване по време на модулация да го направя на от 2 градуса на 5 градуса че много ми гасне горелката :x ...
daniel.trifonov - специалист
Ръководството за новия контролер цък. Същото е като на BurnIt - цък.
Ще помоля за малко помощ имам камина на Голдън Фаер GF 18 шнека ми подава много често пелети!!!
Ще съм много благодарен ако някой ми каже как мога да настроя !!!
daniel.trifonov написа:
Ръководството за новия контролер цък. Същото е като на BurnIt - цък.
куца ми англииския бате коя е командата.....
daniel.trifonov - специалист
Ето още едно ръководство, което е на български, но е малко лошо сканирано цък. Колегата Rumen72 го беше качил в друга тема.
За колегата Георги Събев - погледни параметър Ih24.
искам ако някой може да ми изпрати снимка с настройките на новия тъч!!!
Много пелети заминаха и този шнек ли е какво е неговата мамица яко дърпа
грам не разбирам от къде и как да влезна за настройки и прочие просто ми е пълна лудница ще съм благодарен ако някой ми снима или ми обаяни малко по като на Индианец!!!
Благодаря
syncho - майстор
По принцип е трябвало да са я настроили като са я пускали. Нямаш ли контакт на този, който я е настройвал?
filmatoplo - майстор
Налага се както при карането на автомобил ,собственика на пелетно устройство да може да го управлява ,за да не катастрофира :wink: ,това ще му спести проблеми .Още преди закупуването на пелетно устройство си задавайте тази мисъл - бах мааму аз туй чудо дали ше мога да го управлявам ,спирам ,пущам ,леки корекции и тъй нататък .След това при монтажа изисквайте да ви бъде обяснено как става това и най важното - вдявайте в нещата . :wink: не се сърдете за хубаво го казвам . :)
syncho - майстор
Абе filma донякъде съм съгласен с теб, ама не напълно. Ще използвам твоя пример с автомобила - никой не очаква от теб да си правиш настройка на двигателя, пък била и тя фина. Да, трябва да знаеш как да го управляваш, но до там. Маслото най-вероятно не си го сменяш сам нали, окачването също надали сам си го оправяш. Същото е и с камините - ако си вещ в занаята или поне малко да отбираш би могъл да правиш елементарни неща като да си изчистиш димогарните тръби и вентилаторът например, но да си мислиш, че можеш да настроиш горивния процес ми идва малко в повече.

Не случайно сервизното меню е "сервизно". Ако трябваше човек сам да си бърника по тия неща щяха да бъдат в "потребителското меню" и нямаше да са заключени с код.
filmatoplo - майстор
Всеки ден се сблъсквам с тези неща ,звънят ми хора от форума за подобни проблеми свързани с камините ,мисля - мисля и няма как хората с камини да не се напънат малко да разбират по важните неща,просто няма как то е необходимост .Пак повтарям камината иска пипване което трябва да става и от клиента ,нее някаква вещ която е константа ,почти жив органижъм който трябва да се следи коригира при нужда - тоеа не може да става винаги от инсталатора .Аз дори да имам камина ,няма постоянно да викам майдтор да ми вдигне подаване на пелети с 2 секунди или въздуха с 5% .Такова е положението - налага се иначе ще има неудобства .
  • 1
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38
  • 78

Тема "ПЕЛЕТНА КАМИНА GOLDEN FIRE мнения и отзиви" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: