• 1
  • 70
  • 71
  • 72
  • 73
  • 74
  • 78
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
radokova4ev - напреднал
пон яну 27, 2020 1:51 pmPeter Marinov написа:
Здравей група С 18ка с тъч скрийн управление съм
Дайте малко настройки
Има ли шанс да я сваля под килограм пелети/ час.
Грея 3 радиатора 140/60 два 50/60 и билет 80л
В момента вентилатора е на първа 850 на пета 120 Подава мин 0.4/1.5 максимум на 5.3 секунди Комина е с добра тяга
Благодаря!
Е не ставай алчен. Под килограм...пробвай си с настройките ама едва ли. И ако ти гори добре не се занимавай да я разбутваш.
пон фев 03, 2020 10:06 amradokova4ev написа:
пон яну 27, 2020 1:51 pmPeter Marinov написа:
Здравей група С 18ка с тъч скрийн управление съм
Дайте малко настройки
Има ли шанс да я сваля под килограм пелети/ час.
Грея 3 радиатора 140/60 два 50/60 и билет 80л
В момента вентилатора е на първа 850 на пета 120 Подава мин 0.4/1.5 максимум на 5.3 секунди Комина е с добра тяга
Благодаря!
Е не ставай алчен. Под килограм...пробвай си с настройките ама едва ли. И ако ти гори добре не се занимавай да я разбутваш.
Да абсолютно си прав хахаха . Не че съм алчен просто ми направи впечатление че с тези настройки, сега като се стопли времето и ками ата прави 3-4 градуса над зададените Та намалих още малко интервала и разхода е вече под гк/час
Та в тази връзка изолацията е важен фактор.Другия вариант е бухай здраво гориво и пак ще се стоплиш
ton4o_1028_bg - напреднал
нед фев 02, 2020 11:26 pmVasil1234 написа:
Здравейте , как са вашите камини когато използвате термостат , моята се гаси при достигане на 22,2 и пали при 21,8 , това добре , обаче докато навакса температурата пада под 21,8 защото водата във водната риза е изстинала
Точно така термостата ако е настроен на 22 градуса в настроиките му има хистерезис които може да е в зависимост модела от 0.1 до 0.3 или друг примерно с 0.5 и 1.0 съитветно като температурата падне или се качи термосттата гаси на 22.3 и се пали на 21.7 но това е субективно докато почне да грее защото тя се пали но не топши и съответно температурата пада малко, и съответно когато топли термосттата достига 22.3 и казва камината да се изгаси но това незначи че ще спрат да топлят радиатори и съответно става 23 градуса докато температурата на водата падне. И те така напулно нормална формалност за комфорт..
radokova4ev - напреднал
вт фев 04, 2020 8:41 amPeter Marinov написа:
пон фев 03, 2020 10:06 amradokova4ev написа:
пон яну 27, 2020 1:51 pmPeter Marinov написа:
Здравей група С 18ка с тъч скрийн управление съм
Дайте малко настройки
Има ли шанс да я сваля под килограм пелети/ час.
Грея 3 радиатора 140/60 два 50/60 и билет 80л
В момента вентилатора е на първа 850 на пета 120 Подава мин 0.4/1.5 максимум на 5.3 секунди Комина е с добра тяга
Благодаря!
Е не ставай алчен. Под килограм...пробвай си с настройките ама едва ли. И ако ти гори добре не се занимавай да я разбутваш.
Да абсолютно си прав хахаха . Не че съм алчен просто ми направи впечатление че с тези настройки, сега като се стопли времето и ками ата прави 3-4 градуса над зададените Та намалих още малко интервала и разхода е вече под гк/час
Та в тази връзка изолацията е важен фактор.Другия вариант е бухай здраво гориво и пак ще се стоплиш
Изолацията винаги е от най-важните фактори. То в топлото е лесно да я свалиш под кило :) Аз моята я свалих на нула разход ,защото не я паля тези дни. :) Но къщата ми е построена само от изолация. :)
вт фев 04, 2020 10:51 amradokova4ev написа:
вт фев 04, 2020 8:41 amPeter Marinov написа:
пон фев 03, 2020 10:06 amradokova4ev написа:
Е не ставай алчен. Под килограм...пробвай си с настройките ама едва ли. И ако ти гори добре не се занимавай да я разбутваш.
Да абсолютно си прав хахаха . Не че съм алчен просто ми направи впечатление че с тези настройки, сега като се стопли времето и ками ата прави 3-4 градуса над зададените Та намалих още малко интервала и разхода е вече под гк/час
Та в тази връзка изолацията е важен фактор.Другия вариант е бухай здраво гориво и пак ще се стоплиш
Изолацията винаги е от най-важните фактори. То в топлото е лесно да я свалиш под кило :) Аз моята я свалих на нула разход ,защото не я паля тези дни. :) Но къщата ми е построена само от изолация. :)
Ми тя твоята камина ще вземе да произвежда пелети лятото както е тръгнало :lol:
radokova4ev - напреднал
вт фев 04, 2020 6:20 pmPeter Marinov написа:
вт фев 04, 2020 10:51 amradokova4ev написа:
вт фев 04, 2020 8:41 amPeter Marinov написа:


Да абсолютно си прав хахаха . Не че съм алчен просто ми направи впечатление че с тези настройки, сега като се стопли времето и ками ата прави 3-4 градуса над зададените Та намалих още малко интервала и разхода е вече под гк/час
Та в тази връзка изолацията е важен фактор.Другия вариант е бухай здраво гориво и пак ще се стоплиш
Изолацията винаги е от най-важните фактори. То в топлото е лесно да я свалиш под кило :) Аз моята я свалих на нула разход ,защото не я паля тези дни. :) Но къщата ми е построена само от изолация. :)
Ми тя твоята камина ще вземе да произвежда пелети лятото както е тръгнало :lol:
А дано хахахах
Някой пробвал ли да изолира водната риза на камината с цел да отделя по малко топлина в стаята
ton4o_1028_bg - напреднал
нед фев 09, 2020 9:47 pmVasil1234 написа:
Някой пробвал ли да изолира водната риза на камината с цел да отделя по малко топлина в стаята
То се предлага тази опция с каменна вата, ама дали е ефективно, дали по бързо загрява водата, интерсно е,ако има някой да сподели наистина... :?

Имам и въпрос към всички с камини, при вас пепелта струпвали се отстрани на лигенчето за пепел в горивната камера. Тъй като при мен в лигенчето е малко а от двете страни е доста и си мисля да сложа две малки ламаринки да стане като улей от страни за да не чистя а само да исхвърлям ама да видим ... кога ще наделеем над мързела.. :shock:
RightClick - напреднал
пон фев 10, 2020 1:02 pmton4o_1028_bg написа:
нед фев 09, 2020 9:47 pmVasil1234 написа:
Някой пробвал ли да изолира водната риза на камината с цел да отделя по малко топлина в стаята
То се предлага тази опция с каменна вата, ама дали е ефективно, дали по бързо загрява водата, интерсно е,ако има някой да сподели наистина... :?

Имам и въпрос към всички с камини, при вас пепелта струпвали се отстрани на лигенчето за пепел в горивната камера. Тъй като при мен в лигенчето е малко а от двете страни е доста и си мисля да сложа две малки ламаринки да стане като улей от страни за да не чистя а само да исхвърлям ама да видим ... кога ще наделеем над мързела.. :shock:
Точно така се трупа и при мен, нормално е. Аз отварям на 1 седмица горивната камера и пепелта е поне 1-2 педи във височина, отделно и самото лигеченче е макс пълно.
ton4o_1028_bg - напреднал
Леле две педи чак толкова нямам явно пелетите тая и миналата година са били добре, е там е вапроса и аз иначе чистя 1 път на седмица ама хаванчето има малко пепел а отстрани около 4 пръста ама въпро са е че е отстрани а не вътре а и от двете което е малко тъпо заради направата ама кви да се прави за такива $ ще донапрайваме по налко за удобство...
  • 1
  • 70
  • 71
  • 72
  • 73
  • 74
  • 78

Тема "ПЕЛЕТНА КАМИНА GOLDEN FIRE мнения и отзиви" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: